dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 733 z 902
Pokaż wyniki od 14.641 do 14.660 z 18028
  1. #14641
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    ...Szczyt marzeń przeciętnego inwestora to kotłowanie i codziennie palenie " na wodę" a cały urlop spędzić przy pniaku z siekierą w ręku...
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    No jak ktoś ma tyle wolnego czasu aby siedzieć w kotłowni cały dzień aby naładować takie zbiorniki to czemu nie...
    Z drugiej strony skoro mamy tyle wolnego czasu to równie dobrze można podkładać po trochu do kotła i obejdzie się bez bufora...
    Jakoś mam wrażenie, że kompletnie nie wiesz o czym piszesz.
    W kotłowni to niektórzy cały dzień spędzają, ale nie po to by bufor grzać, a po to by się spokojnie napić jak komuś żona w domu głowę suszy
    Natomiast, żeby zagrzać bufor (na c.w.u.), to trzeba tam spędzić jakieś 30 min (przynajmniej w moim przypadku) raz na tydzień, a jak nie mam czasu lub ochoty to przełączam na prąd
    Co do drewna na rozpałkę, to na rok potrzebuję go jakieś 2 taczki, więc nie wiem o jakim całym urlopie piszesz z siekierką w ręku. O wiele więcej drewna no ognisku przez ten urlop spalę sączą piwko, niż potrzebuję na rozpałkę.

  2. #14642
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomno Zobacz post
    Jakoś mam wrażenie, że kompletnie nie wiesz o czym piszesz.
    W kotłowni to niektórzy cały dzień spędzają, ale nie po to by bufor grzać, a po to by się spokojnie napić jak komuś żona w domu głowę suszy
    Natomiast, żeby zagrzać bufor (na c.w.u.), to trzeba tam spędzić jakieś 30 min (przynajmniej w moim przypadku) raz na tydzień, a jak nie mam czasu lub ochoty to przełączam na prąd
    Co do drewna na rozpałkę, to na rok potrzebuję go jakieś 2 taczki, więc nie wiem o jakim całym urlopie piszesz z siekierką w ręku. O wiele więcej drewna no ognisku przez ten urlop spalę sączą piwko, niż potrzebuję na rozpałkę.
    A czy ja to napisałem do Ciebie...?
    Ma jakiś delikwent swój własny las i 5000L baniak i co...?
    ( Skandynawowie podobno tak mają więc pewnie my też tak powinniśmy...)
    Drzewo samo przyjdzie z lasu i się wsadzi do kotła...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #14643
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Mnie mierzi wszystko co zaczyna się w domu i gdzieś tam dalej biegnie... biegnie...
    A w domu mam na tym co w dal biegnie ... jakiś LICZNIK!
    Co bym nie zrobił - jestem komuś winien KASĘ!
    A Słoneczko świeci dla wszystkich.. . Darmo...
    Ogień to żywioł.
    Jak się panuje nad żywiołem - jest fajnie!

    Adam M.
    Adam ideaa ze słoneczkiem może i fajna tyle że słabo działa...
    Bufor jak dla mnie to też taka trochę idea i trochę słabo działa...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #14644
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Wiesz...
    Powiadają, że kiepskiej baletnicy to i fartuszek w tańcu słabo działa...

    Słoneczko to zupełnie darmowy dostawca energii dla całego świata.
    Daje tę energię i kasy nie żąda!
    Każda roślinka potrafi z niej korzystać a nawet odłożyć sobie jakiś zapasik na chude dni.
    Człowiek niby taki mądry - a nie potrafi.
    Sposoby są, tylko kto o nich myśli?
    Dla wielu łatwiej jest zapieprzać w korpo aby zapłacić fakturę za to co im jakiś licznik naliczy.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #14645
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Adam ideaa ze słoneczkiem może i fajna tyle że słabo działa...
    Bufor jak dla mnie to też taka trochę idea i trochę słabo działa...
    SŁABO DZIAŁA?! ostatnio podgrzałem bufor 12 maja i od dego dnia chodze do kotłowni i to codziennie, NACIESZYC OKO patrzac na termometr wszystko za sprawa słoneczke ,ktore SŁABO DZIAŁA, lubisz płacic to płac za GOTOWE, za siłownie tez pewnie placisz, a ja wole te kilka dni w roku pobiegac z pilarką i połupac na swidrze drewno kupione. Jesli nie posiadasz bufora to nie wiesz o czym piszesz.
    Ostatnio edytowane przez neokuba22 ; 19-06-2017 o 07:40

  6. #14646
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Popieram w całej rozciągłości!
    Bywanie w kotłowni aby nacieszyć oko tym, ze się SAMO robi to duża przyjemność.


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #14647
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał neokuba22 Zobacz post
    SŁABO DZIAŁA?! ostatnio podgrzałem bufor 12 maja i od dego dnia chodze do kotłowni i to codziennie, NACIESZYC OKO patrzac na termometr wszystko za sprawa słoneczke ,ktore SŁABO DZIAŁA, lubisz płacic to płac za GOTOWE, za siłownie tez pewnie placisz, a ja wole te kilka dni w roku pobiegac z pilarką i połupac na swidrze drewno kupione. Jesli nie posiadasz bufora to nie wiesz o czym piszesz.
    Nie mniej jasiek71 ma rację . Ja np nie mam kotłowni , tzn jest wnęka 1,5 mX1,8mX 0 ,9 m , a w niej system grzewczy samemu zrobiony . Tyle że ja np się ciesze że nie biegam z piłą , nie łupię drewna i nie ważne czy zima , czy lato , czy noc czy dzień , czy świeci słonko czy nie, czy mamy -25*C czy +30* , te 30-35 pln za CWU miesięcznie nie jest dramat , te 600 pln za CO w skali roku ,nie zmuszają mnie te rachunki do tyrania dla korpo. Rzadko zaglądam do tego mojego systemu grzewczego , bo i po co , wolę piwko strzelić na tarasie .

  8. #14648
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    nie uogólniaj bo takie rachunki napewno nie beda w starym domu

  9. #14649
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Nie mniej jasiek71 ma rację . Ja np nie mam kotłowni , tzn jest wnęka 1,5 mX1,8mX 0 ,9 m , a w niej system grzewczy samemu zrobiony . Tyle że ja np się ciesze że nie biegam z piłą , nie łupię drewna i nie ważne czy zima , czy lato , czy noc czy dzień , czy świeci słonko czy nie, czy mamy -25*C czy +30* , te 30-35 pln za CWU miesięcznie nie jest dramat , te 600 pln za CO w skali roku ,nie zmuszają mnie te rachunki do tyrania dla korpo. Rzadko zaglądam do tego mojego systemu grzewczego , bo i po co , wolę piwko strzelić na tarasie .
    To co to za system żeś zmajstrował mozesz podrzucić na priv.Pozdrawiam

  10. #14650
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał neokuba22 Zobacz post
    SŁABO DZIAŁA?! ostatnio podgrzałem bufor 12 maja i od dego dnia chodze do kotłowni i to codziennie, NACIESZYC OKO patrzac na termometr wszystko za sprawa słoneczke ,ktore SŁABO DZIAŁA, lubisz płacic to płac za GOTOWE, za siłownie tez pewnie placisz, a ja wole te kilka dni w roku pobiegac z pilarką i połupac na swidrze drewno kupione. Jesli nie posiadasz bufora to nie wiesz o czym piszesz.
    Ja p...
    To ogrzej sobie tym super działającym słoneczkiem chałupę przez całą zimę....
    Wielka ekscytacja że udało się nagrzać wody do mycia w słoneczne letnie dni...
    Do tego nie potrzeba ani bufora ani kotłowni...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  11. #14651
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał neokuba22 Zobacz post
    nie uogólniaj bo takie rachunki napewno nie beda w starym domu
    W starym domu dalej mój system będzie bezobsługowy , akurat CWU dalej bym miał za 30-35PLN miesięcznie , tylko za CO zapłaciłbym więcej , a Ty jakbyś miał taki system jak ja w swoim domu raczej zapłacił byś za CO mniej niż teraz płącisz , tylko nie musiałbyś robić to, co sprawia Tobie niebywałą frajdę , z siekierą latać .
    Ogólnie chodziło mi o to
    - Ja p...
    To ogrzej sobie tym super działającym słoneczkiem chałupę przez całą zimę....
    Wielka ekscytacja że udało się nagrzać wody do mycia w słoneczne letnie dni...
    Do tego nie potrzeba ani bufora ani kotłowni...

  12. #14652

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Wiesz...
    Powiadają, że kiepskiej baletnicy to i fartuszek w tańcu słabo działa...

    Słoneczko to zupełnie darmowy dostawca energii dla całego świata.
    Daje tę energię i kasy nie żąda!
    Każda roślinka potrafi z niej korzystać a nawet odłożyć sobie jakiś zapasik na chude dni.
    Człowiek niby taki mądry - a nie potrafi.
    Sposoby są, tylko kto o nich myśli?
    Dla wielu łatwiej jest zapieprzać w korpo aby zapłacić fakturę za to co im jakiś licznik naliczy.

    Adam M.
    No i tu jest pies pogrzebany, że słoneczko darmo energię produkuje. Co by to było, gdyby ludzie grzali domy i produkowali sobie energię za free? Kto jest tym zainteresowany? Jedynie obywatele, dlatego wciska im się kity, że tani prąd to szczyt ich marzeń. Sposoby, jak słusznie piszesz są, ale informacji o nich nie znajdziesz w mediach głównonurtowych. Jak się trochę głębiej pogrzebie w necie, to trafia się na niezłą wojnę informacyjną wokół tematów darmowej energii. Nie wiadomo co prawda, a co fake news. Tylko, żeby drążyć temat trzeba wrodzonej ciekawości i poczucia niezależności energetycznej. I wyczucia, kiedy ktoś dyskretnie, ale skutecznie rąbie cię w d.... wciskając kity, że to wszystko dla twojego dobra

  13. #14653
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    To, co zrobisz "tymi recami" może działać dobrze i być bardzo trwałe - jak ROZUMU Ci starczy.
    Bez wiedzy niewiele zrobisz, a ta wiedza jest bardzo rozproszona w sieci.
    Więcej tam plew jak ziarna no i...
    WSZYSCY obiecują złote góry aby im zapłacić.

    Masz terenu tak 25m x 25m?
    No to...
    W słoneczny dzień masz dotację słoneczną gratis rzędu 625kW MOCY (razy czas słoneczny = energia)
    Weź z tego tylko 10%, jak Ci rozumu wystarczy...
    62,5kW to mało?
    A bywa nawet w słoneczny zimowy dzień!
    (no, fakt, ze takich w zimie mało ale są zawsze W MROZY!)

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #14654
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ja p...
    To ogrzej sobie tym super działającym słoneczkiem chałupę przez całą zimę....
    Wielka ekscytacja że udało się nagrzać wody do mycia w słoneczne letnie dni...
    Do tego nie potrzeba ani bufora ani kotłowni...
    tylko ze to slonce zima wspomaga CO, a prawie do konca maja grzalem jeszcze podloge w lazience, swoje racje masz, jednak to jest dział o budowie bufora a nie co sie komu opłaca i chce

  15. #14655
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Są sposoby...
    Brak informacji...
    Tak tak ...
    Spisek...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #14656
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ja p...
    To ogrzej sobie tym super działającym słoneczkiem chałupę przez całą zimę....
    Wielka ekscytacja że udało się nagrzać wody do mycia w słoneczne letnie dni...
    Do tego nie potrzeba ani bufora ani kotłowni...
    Ale jakiś zbiorniczek musisz kupić za parę stowek który za parę lat będzie przeciekal dlatego ja tam wolę sobie sam pospawac i mam pewność ze nie będę musiał w przyszłości wymieniał jak na razie piec gazowy jest wyłączony od połowy maja wody mam w bród 6os.I jeszcze nie brakło ogrzanie gazem to ok. 100zł miesięcznie wychodziło licząc nawet same miesiące letnie które w 100procent pokryja mi zapotrzebowanie na cwu.zwrot inwestycji po.ok.4lat.Ale biorąc jeszcze sezon grzewczy gdzie będzie wspomagane jeszcze co. Myślę ze zwrot nastąpi szybciej
    Całą instalację wykonałem samodzielnie wraz z sciagnieciem 7 kolektorow na dach
    Ostatnio edytowane przez romano78 ; 19-06-2017 o 22:34

  17. #14657
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Są sposoby...
    Brak informacji...
    Tak tak ...
    Spisek... "

    Znudziły Ci się wynalazki...
    Rozumiem.

    Spisek? Czemu?
    Mało jest kumatych, co czytają ze zrozumieniem tekstu.
    Czytałeś wątek o reaktorze JĄDROWYM?

    Spisku w nim nie ma.
    Nic mądrego też nie ma...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #14658
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bullineczka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RSR
    Posty
    133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    W nowym domu to tylko ogrzewanie kablami z bojlerem elektrycznym no chyba że ktoś ma jakąś misję do spełnienia ...
    To może bufor i grzałki i masz bardziej uniwersalne i niezawodne rozwiązanie.

  19. #14659
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Nie o sposoby czy brak info tutaj chodzi tylko o koszta inwestycji-koszta eksploatacji....
    Ma ktoś , kto umie tak na kumato czytać tekst , jakiś sposób na pozyskanie energii elektrycznej w myśl założenia - koszta inwestycji-koszta eksploatacji.?
    Mam duże możliwości techniczne wykonania różnych rzeczy , może sprawdzimy jakieś rozwiązanie?

  20. #14660
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Wiesz...
    Powiadają, że kiepskiej baletnicy to i fartuszek w tańcu słabo działa...

    Słoneczko to zupełnie darmowy dostawca energii dla całego świata.
    Daje tę energię i kasy nie żąda!
    Każda roślinka potrafi z niej korzystać a nawet odłożyć sobie jakiś zapasik na chude dni.
    Człowiek niby taki mądry - a nie potrafi.
    Sposoby są, tylko kto o nich myśli?
    Dla wielu łatwiej jest zapieprzać w korpo aby zapłacić fakturę za to co im jakiś licznik naliczy.

    Adam M.
    Jest szansa, że w przeciągu roku do czterech powinno być już łatwiej przechowywać energię na potem za sprawą zbiornika buforowego Paradigma FLEXCA.
    - pojemność 2760-5460l
    - klasa energetyczna A (próżnia)
    - konstrukcja modułowa (waga 150/190kg)
    - praca do 3 bar
    - warstwowy
    - bez spawania
    - koszt... na razie opuśćmy zasłonę milczenia

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FLEXCA.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	7,1 KB
ID:	391562
    "Słońce nie wystawia rachunków"

Strona 733 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony