dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 734 z 902
Pokaż wyniki od 14.661 do 14.680 z 18027
  1. #14661
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    GRUBĄ!
    Najlepiej z czarnego pluszu...

    Paradigma to bardzo dobra technicznie firma.
    Jak myślicie? CZEMU tylu ludzi dobre bufory "tymi recami" robi?
    (Wcale gorsze od Paradigmowych nie wychodzą!)

    Swoją drogą...
    Naczynie Dewara o pojemności 5460 literków.... No, no...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #14662
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bullineczka Zobacz post
    To może bufor i grzałki i masz bardziej uniwersalne i niezawodne rozwiązanie.
    Jak mam grzałki do bufora zakładać to po co mi ten bufor cała ta armatura związaną z systemem grzewczym...?
    A jest coś bardziej prostego i niezawodnego od ogrzewania kablami w podłodze...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #14663
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Podłogówka jest dobra jak w zimie nie występują duże mrozy.
    W Kanadzie wybrnęli w ten sposób, że na kondygnacji stawiają duży ciężki piec, by temperatury podłogi nie podnosić po wyżej"standardu". W innym wypadku trzeba dać dodatkowe kaloryfery. Te zaś kojarzą się z nowymi "upierliwościami" technicznymi.
    W moim domku wybrnąłem w ten sposób, że zrobiłem duży ciężki piec grzejący wodę użytkową. Mogę powiedzieć, że jest to bufor hybrydowy
    Podłogi zaś wykonałem w ten sposób że są ciepłe, nawet te z kafelkami, choć pod nimi nie ma podłogówki. Ciepłe w tym zrozumieniu, że gołą stopą nie odczuwa się przykrego zimna.
    Myślę że jest to rozwiązanie proste i niezawodne. Nie do przeskoczenia, bo nawet jak odetną prąd, to będzie chodzić w najlepsze. Piec spala poprawnie wiec obsługa z popiołem nie uciążliwa. No i rodzaj ciepła jaki te urządzenie emituje jest też nie do przeskoczenia.

  4. #14664
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Podłogówka jest dobra jak w zimie nie występują duże mrozy.
    O, popatrz nie wiedziałem , a jakie to duże mrozy muszą być , żeby podłogówka nie dała rady ogrzać domu?

  5. #14665
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Podłogówka jest dobra jak w zimie nie występują duże mrozy.
    W Kanadzie wybrnęli w ten sposób, że na kondygnacji stawiają duży ciężki piec, by temperatury podłogi nie podnosić po wyżej"standardu". W innym wypadku trzeba dać dodatkowe kaloryfery. Te zaś kojarzą się z nowymi "upierliwościami" technicznymi.
    W moim domku wybrnąłem w ten sposób, że zrobiłem duży ciężki piec grzejący wodę użytkową. Mogę powiedzieć, że jest to bufor hybrydowy
    Podłogi zaś wykonałem w ten sposób że są ciepłe, nawet te z kafelkami, choć pod nimi nie ma podłogówki. Ciepłe w tym zrozumieniu, że gołą stopą nie odczuwa się przykrego zimna.
    Myślę że jest to rozwiązanie proste i niezawodne. Nie do przeskoczenia, bo nawet jak odetną prąd, to będzie chodzić w najlepsze. Piec spala poprawnie wiec obsługa z popiołem nie uciążliwa. No i rodzaj ciepła jaki te urządzenie emituje jest też nie do przeskoczenia.
    Wow, proszę o wyjaśnienie dlaczego?
    Tej zimy zdarzały się dni gdzie w nocy, u mnie na Wschodzie kraju temp. spadała poniżej -20oC, a w domu przy OP nie spadała po niżej 23.5oC.
    Jak spore mrozy musiałyby nastać by podłogówka nie dala rady? Zapomniałem dodać, że w domu na większości podłóg ma położoną deskę warstwową.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #14666
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Właśnie chodzi o tego typu spadki temperatury.
    Jak jest to tylko kilka dni, to nic się nie dzieje przy dobrym dociepleniu domu.
    Jednak jak dłużej to niestety jest odczuwalne. W dodatku nie tylko w nocy ale i w dzień może tak mrozić.

  7. #14667
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Słowa rozumiem.
    Treści - nie!
    Możesz jaśniej?
    Jaka jest istotna różnica pomiędzy 273st a 293st?
    - dla mnie ze 20 stopni...
    Obie temperatury prawie pod trzysta st.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #14668
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Właśnie chodzi o tego typu spadki temperatury.
    Jak jest to tylko kilka dni, to nic się nie dzieje przy dobrym dociepleniu domu.
    Jednak jak dłużej to niestety jest odczuwalne. W dodatku nie tylko w nocy ale i w dzień może tak mrozić.
    Bredzisz .

  9. #14669
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Sieknąłeś Garaż wiochą zamiast technicznie.
    Przy niższych temperaturach wychodzą mostki termiczne.
    Sprawa podobna jak to jest w izolowanych ciepłych urządzeniach typu bufor czy piec. Im wyższa temperatura izolowanego urządzeniu tym większa strata a wtedy jest potrzeba zastosowania grubszego ocieplenia.
    Powinno być zrozumiałe ze jeśli jest na dworze 0*C i w domu jest temperatura satysfakcjonująca, to gdy spadnie na dworze bardziej, należy "podnieść" podłogówkę, bo będzie już w domu chłodniej.
    Wielu ludzi ma nietolerancję do zbyt ciepłej podłogi i dlatego zamiast podnosić jej temperaturę podczas mrozów korzystają z drugiego systemu grzewczego.

  10. #14670
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Gadasz niejasno.
    Przepływ ciepła wymuszany jest różnicą temperatur.
    Nie ma różnicy temperatur = NIE MA CIEPŁA!!!
    Mostki termiczne albo są albo ich nie ma.
    Jak są - wychodzą zawsze przy różnicy temperatur.
    Realnie to... NIE MA zera !
    Jest 273stopnie. To nie jest mało!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #14671
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Nie ma zera, bo jest 273 stopnie. No i można wtedy chodzić w podkoszulce
    Nie ma zera i pewnie niema Ciebie i bufora.
    Takie teorie też są w obiegu

  12. #14672
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Sieknąłeś Garaż wiochą zamiast technicznie.
    Przy niższych temperaturach wychodzą mostki termiczne.
    Sprawa podobna jak to jest w izolowanych ciepłych urządzeniach typu bufor czy piec. Im wyższa temperatura izolowanego urządzeniu tym większa strata a wtedy jest potrzeba zastosowania grubszego ocieplenia.
    Powinno być zrozumiałe ze jeśli jest na dworze 0*C i w domu jest temperatura satysfakcjonująca, to gdy spadnie na dworze bardziej, należy "podnieść" podłogówkę, bo będzie już w domu chłodniej.
    Wielu ludzi ma nietolerancję do zbyt ciepłej podłogi i dlatego zamiast podnosić jej temperaturę podczas mrozów korzystają z drugiego systemu grzewczego.
    Nie wiem czy zauważyłeś że obecnie domy są izolowane, mają znacznie lepsze okna itd itp...
    Podłogi w takich domach są chłodniejsze w zimie kiedy działa ogrzewanie niż w lecie podczas upałów....
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  13. #14673
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Zauważyłem jasiek71, że są dobrze ocieplone.
    Sam też mam taki, z tym że na podłogach osiągam efekt odwrotny, czyli w zimie są cieplejsze niż poza sezonem grzewczym.
    Cud ?
    W zimie utrzymuję średnio 23*C a podłogi wykonałem w małej bezwładności termicznej i się dobrze nagrzewają. Nie ma pod nimi rurek. Czasami nawet pytają czy mam podłogówkę w łazience Oczywiście nie dotyczy upałów jak przyjdą.

  14. #14674
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    15 cm styropianu a na nim wylewka betonowa. No i jak się na tej wylewce stoi gołą stopą to jest uczucie zimna.
    Przychodzi "niekumaty i leje wylewkę a na nią kładzie styropian. Jak się na czymś takim stoi, to w stopy jest ciepło. Nawet gdy położy się kafelki.
    Jedyna wada, to nie trwałość takiej podłogi.
    Te myślenie "niekumatego" było dla mnie inspiracją Wylewkę i styropian zastąpiłem keramzytem. Najpierw wysypałem warstwę keramzytu i go ubiłem a na to poszła warstwa keramzytu związana cementem(betonem). To tak w skrócie.

  15. #14675

    Talking

    W przyszłym tygodniu montaż bufora 1000 L ładowany z tego kotła https://www.youtube.com/watch?v=_uDYYls02bI połaczony laddomatem. Mam 2 pytania, muszę wykuć wylewkę aby go wkopać 30 cm, Na czym mam go postawić w tym wykopie, robić nową wylewkę np.z perlitu zamiast piasku?
    Pytanie drugie, jak zasypać ten bufor pod sufit perlitem? Tylko nie mówcie aby wywiercić dziurę w parkiecie na piętrze
    Ostatnio edytowane przez rafwla ; 28-06-2017 o 23:57

  16. #14676

    Domyślnie

    Mam pytanie o dodatkowe docieplenie zbiornika. Mam kupiony gotowy zbiornik 1000 L który niedługo będę montował. Chciałbym go dodatkowo docieplić, o ile boki i góra to nie problem ale na czym go postawić. Gdzieś w necie widziałem fotki gdzie takie zbiorniki stały chyba na styropianie, ale mi to wydaje się mało stabilne (styropian zgniecie się i ryzyko uszkodzenia rur). Co myślicie aby to zrobić tak: 20 cm XPS-a (1m x 1m), na tym płyta OSB i dopiero na tym postawiony zbiornik. Też myślałem aby zrobić podstawę z YTONG-a Energo. Ktoś coś sensownego doradzi, aby to zrobić dobrze ?

  17. #14677

    Domyślnie

    Też miałem ten problem. Zrobiłem tak:
    - pod zbiornikiem już na etapie wylewania ław mam wylany beton 120x120 cm (bo bufor mam ponad 1500l).
    - na wylewce betonowej (chudziaku) nakleiłem 2 warstwy papy i wywinąłem na ścianę(bufor mam w rogu piwnicy)
    - na tej papie mam XPS 5 cm naklejony klejem do XPS (pianka).
    - na tym XPS zrobiłem szalunek z XPS o wysokości 10cm.
    - do tego szalunku wstawiłem kratownicę z drutu żebrowanego 12mm
    - wszystko zalałem betonem.
    - cały narożnik gdzie będzie wstawiony bufor (łącznie z sufitem) mam oklejony XPS-em.
    Dennice bufora mam cofnięte względem krawędzi cylindra jakieś 7 cm do wewnątrz i wzmocnione płaskownikami pozostałą przestrzeń zapryskałem pinką.
    Mam zamiar owinąć bufor wełną z folia aluminiową i potem wsunąć w ten narożnik a pozostałe 2 ściany zrobię z płyty OSB (też z warstwą XPS wewnątrz).
    Możliwe że będzie to demontowalne.

  18. #14678
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Straszliwa rzeźba...
    Zadziała.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #14679

    Domyślnie Podłączenie bufora

    Mam już wykonany bufor taki jak na załączniku. Zacząłem rysować podłączenia do bufora.
    Mam takie założenia:
    Grzanie bufora:
    - prądem w taryfie G12w
    - panelami solarnymi
    - panelami FV (jak zainstaluję gdzieś na działce)
    - kominek z płaszczem wodnym.

    Chciałbym prosić o waszą pomoc i wskazówki. Planuję na bieżąco uzupełniać schemat o uzyskane podpowiedzi może się komuś przyda.
    Jeśli ktoś ma ochotę komentować schemat (potrzebne konto w googlach) https://docs.google.com/drawings/d/1...it?usp=sharing.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bufor ciepła.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	392214 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bufor ciepła schemat.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	392215

  20. #14680
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Ładny!
    Trochę dziwnie go podpinasz.
    PO CO jako ciśnieniowy?
    No i... jak już MUSISZ, to... przestaw to naczynie bliżej baniaka.
    Zamknie ktoś zawór, nie zauważysz - i masz remont domu.

    Adam M.

    Nie podoba mi się ten schemat...

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 01-07-2017 o 21:15 Powód: Łączenie postów
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 734 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony