dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 201 z 902
Pokaż wyniki od 4.001 do 4.020 z 18028
  1. #4001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Dorzucę jeszcze garść prawd nie zawsze pamiętanych...

    jak PC - to nie bufor, bo PC najwyższy COP (a o to chodzi) ma gdy grzeje "nisko" (czyli- podłogówkę).
    Wtedy jednak PC pracuje niezależnie od pory dnia i taryfy dając to ciepełko "live".

    jak PC POWIETRZNA - to bufor MOŻE w istotny sposób usprawnić system.
    TAKA PC najwydajniej pracuje w dzień, kiedy temperatury zaokienne są wysokie i sporo przekraczają wspomniane -5stC. NAWET w miesiącach zimowych.
    ISTNIEJE wtedy możliwość gromadzenia w dzień "zapasu" ciepła na czas nocny (mroźny, suchy) gdy PC po prostu nie ma z czego czerpać ciepła.

    Nowobudowane domy są INNE od wszystkich powszechnie znanych!
    (oczywiście - jak są POPRAWNIE zbudowane).
    POWINNY posiadać jak największą akumulacyjność (ciepła).
    To wskazuje na cegłę i kamień polny jako materiał na ściany!
    Dobrą alternatywą jest Silka. Im masywniejsza ściana tym lepiej!
    O termoizolacyjności ściany i tak decyduje ilość i rodzaj "sweterka" zakładanego z zewnątrz na mury.
    JEŻELI taki dom ogrzejemy do temperatury przyjaznej (podłogówka i PC) TO działa jak piec kaflowy!
    Grzany w dzień (gdy ciepło jest dostępne) oddaje w nocy (gdy PC odpoczywa).
    Posiadając bufor wodny (tutaj - raczej akumulator ciepła) MOŻNA częściowo zniwelować błąd, jaki wiele osób popełnia stawiając ściany z np. porotermu czy BK.
    UWAGA!!!
    WTEDY JEDNAK trochę inaczej trzeba dobrać tę PC!
    Powinna być nieco "mocniejsza", bo wiele godzin JEDNOCZEŚNIE pracuje i na potrzeby domu i gromadząc zapas na noc.
    Trochę bieda w tym, że PC nie grzeją za wysoko i taki bufor tonowy zagrzany do 40 czy 45stC to sporo mniej, niż teoretycznie "potrafi".
    Ale jakby mu tak jaki stałopalny kociołek czy kominek dodać?
    (tyle, że trzeba w nim popalać!)

    Nad problemem CWU trzeba by się mocno pochylić w takim systemie...
    CWU potrzebna...
    Można na kilka sposobów ją przygotowywać.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #4002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    KTO Z WAS KUPUJE CHLEB DO DOMU NA KROMKI?!!!
    Czy nie jest tak, że kupujecie cały bochenek?

    A przecież nie zjecie go na śniadanie!!!
    No - i NOSIĆ GO TRZEBA DO DOMU!!!

    Bardzo mnie wqrwia, jak czytam, że ktoś z "oszczędności" chce ładować bufor "do połowy".
    TO ZRÓBCIE SOBIE O POŁOWĘ MNIEJSZY BUFOR!!!
    Tajemnicza inercja umysłowa czy debilizm?
    PO CO budować urządzenia niesprawne? (nieocieplone, pracujące poza zakresem optymalnych parametrów).
    CO KOMU PRZESZKADZA zapas, schowany i CZEKAJĄCY DOWOLNIE DŁUGO na chwilę, gdy będzie potrzebny?
    PRZECIEŻ TA ENERGIA WCALE NIE GINIE!!!
    Czajnik z wodą grzany na kuchence gazowej Was przekonuje, że trzeba gotować jej tylko tyle, ile zużyjecie na kawę czy herbatę?!!!
    TO KUPUJCIE TEŻ CHLEB NA KROMKI!!!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #4003

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Bardzo mnie wqrwia, jak czytam, że ktoś z "oszczędności" chce ładować bufor "do połowy".
    TO ZRÓBCIE SOBIE O POŁOWĘ MNIEJSZY BUFOR!!!
    Tajemnicza inercja umysłowa czy debilizm?
    No to wychodzi na to że jestem debilem.
    Jednak wracając do źródeł czyli do Twoich postów sprzed kilku lat gdzie pisałeś o maksymie "szycia na miarę".
    Zgadzam się z tym i tak właśnie projektowałem i wykonałem swój system c.o i c.w.u.
    Bufor w sezonie zimowym ładowany kotłem retortowym (cały) przejmuje nadmiary z niego stabilizując pracę oraz pełni funkcję przepływowego podgrzewacza cwu.
    Latem bufor jest magazynem dla energii z solarów ładując się na tyle ile jej jest danego dnia. W dni pochmurne lub w okresach przejściowych (wiosna, jesień) ładowany zamiennie z drugiej taryfy lub solarów (mało energii ) do 1/3 pojemności (ok.250l) bo więcej po prostu mi nie potrzeba. Wężownica cwu w górnej części zbiornika w układzie przeciwprądowym pozwala na stabilne korzystanie z ciepłej wody dla 4 osób. Moim zdaniem dynamiczne wykorzystanie bufora sprzęgającego kilka funkcji jest jego zaletą a nie wadą.

  4. #4004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Pełne nieporozumienie!

    Ty wiesz co robisz i wykorzystujesz urządzenie tak, aby było dobrze.
    Mnie wnerwiają ludzie, co sobie planują bufor tonowy, aby go potem ładować co chwilę jakim kociołkiem tak w 25-30%.
    "Bo drogo jest" !!!
    "Bo się więcej nie opłaca"!

    Jak baniaczek ocieplony jak należy, to sobie ciepełko poleży i poczeka, aż będzie potrzebne.
    Palić można tak raz na dwa - trzy dni...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #4005

    Domyślnie

    Adam to na czym polega grzanie pompy powietrznej Mitsubishi Zubadan (chyba do minus 15 bez grzałek)

  6. #4006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Z jakim COPem?
    0,2 ?

    Na przetłaczaniu całych obłędnych ton powietrza przez parownik...
    1m3 powietrza to około 1,2kg.
    Zajrzyj do jakich tablic to zrozumiesz.
    To przecież bilans cieplny.

    Adam M.

    Oczekiwałeś cudu?
    A.M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #4007

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Kompletnie nie kumam...
    Ten piec (kocioł) na paliwo stałe to wpięty przez wężownicę?

    Adam M.
    Planuje do bufora wpiąć 2 piece: gazowy + na palwo stałe. Bufor i piec gazowy w układzie zamkniętym. Piec na paliwo stałe ... w układzie otwartym wpięty przez wężownice.
    Adam jak można lepiej?

  8. #4008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    MOŻNA!
    Zwieramy drutem czujnik ciśnienia tego gazowca i całość jak leci wpinamy w układ otwarty.
    Działa jak głupie!
    Nie ma wąskich gardeł przemiany cieplnej.
    Nie ma niepotrzebnych wężownic/wydatków/ roboty...
    Całość chodzi bezpiecznie i stabilnie.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #4009

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Z jakim COPem?
    0,2 ?

    Na przetłaczaniu całych obłędnych ton powietrza przez parownik...
    1m3 powietrza to około 1,2kg.
    Zajrzyj do jakich tablic to zrozumiesz.
    To przecież bilans cieplny.

    Adam M.

    Oczekiwałeś cudu?
    A.M.
    Pompa ciepła Zubadan jest dedykowana do systemów, których głównym zadaniem jest ogrzewanie pomieszczeń. Urządzenia te charakteryzują się możliwością grzania do -25°C, nominalną wydajnością do temperatury -15°C

    oraz

    Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii dwustopniowego sprężania współczynnik COP dla temperatury powietrza zewnętrznego -20°C wynosi COP ~ 3,25 co jest najlepszym osiągiem w przypadku obecnie stosowanych pomp ciepła powietrznych.

    Tyle z ich strony
    A poza tym ja myślałem ,że COP 1 to praca grzałek ,co to COP 0.2

    Cuda?Marketingowe?Choć chyba można się domagać faktu COP około 3.25 przy -20 skoro tak wyrażnie o tym piszą.

  10. #4010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Uważasz, że jako jedyni dostali glejt od stwórcy na niezalodzenie parownika?
    Marketing i matematyczne cuda z liczeniem COPu.
    Zamrażarka zamiast lodówki - i tyle.
    Będzie działać.
    Ale na jakieś ekstra zyski w ostre mrozy to bym nie liczył.

    Adam M.

    COP 0,2 to wtedy gdy wpuszczasz w nią 5kW a wyjmujesz 1kw.
    DA SIĘ tak...
    A.M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #4011

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    MOŻNA!
    Zwieramy drutem czujnik ciśnienia tego gazowca i całość jak leci wpinamy w układ otwarty.
    Działa jak głupie!
    Nie ma wąskich gardeł przemiany cieplnej.
    Nie ma niepotrzebnych wężownic/wydatków/ roboty...
    Całość chodzi bezpiecznie i stabilnie.

    Adam M.
    Jednak z takim układem wiążą się pewne ograniczenia jakie są u mnie.
    Wężownice dolną już mam i tego nie zmienię. Kolektorów na chwilę obecną nie będę podłączał. Za długo mi się zwróci, jeżeli w ogóle.
    Także planuje ją wykorzystać do pieca na paliwo stałe. Nawet jeśli wężownica nie odbierze całego ciepła to utrzyma wyższą temperaturę na powrocie bez konieczności wpinania zaworu 3, 4 drożnego.
    Inna opcja u mnie to całość w układzie zamkniętym ale to jest chyba jeszcze gorsze ponieważ pieca z wężownicą chłodzącą nie będę kupywał.

  12. #4012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    DLATEGO, ŻE MASZ JUŻ TĘ WĘŻOWNICĘ to chcesz zbudować system mało sprawny i o sporej komplikacji?
    Co w ten sposób uzyskasz?
    Współczynnik rozszerzalności termicznej to STAŁA fizyczna.
    NIEZALEŻNA od tego czy system jest otwarty czy zamknięty.
    System zamknięty spowoduje, że w instalacji będzie ze 2bar więcej niż w otwartym.
    CO TO ZMIENI?!
    NA ILE POLEPSZY PARAMETRY?
    Twierdzę - że będzie bez wpływu na cokolwiek, z wyjątkiem stopnia komplikacji urządzeń (i ceny).
    Ale....
    To Twoje!
    Rób jak chcesz.
    Będzie tak - jak zrobisz.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #4013

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirma Zobacz post
    .... Kolektorów na chwilę obecną nie będę podłączał. Za długo mi się zwróci, jeżeli w ogóle.
    Czy kupując wiertarkę, rower czy kocioł stałopalny myślisz o tym kiedy to się zwróci i czy w ogóle?
    Powtarzasz marketingowe brednie. Urządzenie jak każde inne, że służy akurat do grzania to co, obowiązują go jakieś "specjalne prawa zwrotu"?.
    Myślałbym raczej w kategorii czy mi to ułatwi czy utrudni funkcjonowanie układu cwu lub cwu+co.

  14. #4014

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    ...
    Twierdzę - że będzie bez wpływu na cokolwiek, z wyjątkiem stopnia komplikacji urządzeń (i ceny).
    Adam M.
    mam jakieś braki, możesz napisać co mi skomplikuje układ oraz podniesie cenę?
    Układ otwarty chciałem uniknąć ze względu na to że naczynie wyrównawcze musiał bym wyprowadzić na poddasze, które nie zawsze będzie ogrzewane.

  15. #4015

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Uważasz, że jako jedyni dostali glejt od stwórcy na niezalodzenie parownika?
    Marketing i matematyczne cuda z liczeniem COPu.
    Zamrażarka zamiast lodówki - i tyle.
    Będzie działać.
    Ale na jakieś ekstra zyski w ostre mrozy to bym nie liczył.

    Adam M.

    COP 0,2 to wtedy gdy wpuszczasz w nią 5kW a wyjmujesz 1kw.
    DA SIĘ tak...
    A.M.
    Ja sądzę ,że matematyka jest jedna.Tzn 2+2 zawsze równa się 4,więc skoro oficjalnie podają ,że przy minus 20stopniach COP jest około 3.25 to taki ma być i kropka.Może to być nawet 2.5-i ok,ale nie może być 1

  16. #4016
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Niby tak jest, i chciałbym żebyś miał rację.
    Ale znając realia marketingowe, to wcale bym się nie zdziwił jakby ktoś osunął z tekstu słowo "średnio", co zmienia całkowicie przekaz.

    Ale obym się mylił
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  17. #4017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    tomek131 usunął...
    Bo ja się tego "średnio" doczytałem.
    Doczytałem się też, że tak jak Daikin (ma podobne urządzenie) nie uwzględnili mocy drugiej sprężarki...
    No to im wyszło "ładnie".
    Adam M.

    tomek 131
    A ile takich już zbudowałeś czy bodaj uruchomiłeś?
    A.M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #4018

    Domyślnie

    NIe usunął, tylko napisał COP około 3.25.Trzeba to około doprecyzować ,ale nie może znaczyć przecież COP 1 ,albo COP 0.5

  19. #4019

    Domyślnie

    powietrze suche ma chyba 1kJ/KgK a bodajże 1m3 powietrza waży 1kg policz sobie dalej sam, ja tu widzę jedno wielkie ZERO po przecinku kolejne ZERO a dopiero potem jakąś inną cyfrę przy -25 st. O ile dobrze pamiętam, to nawet r12 wycofany za to że jest taki fajny wrze właśnie w okolicach -26st, ale tu głowy se uciąć nie dam, więc co tu dalej schładzać, no chyba, że PC na ciekły azot.

  20. #4020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Technicznie - nie jest to problem.
    Znane są takie układy, które mają wsad dobrany tak, że z jedną nawet sprężarką pozwalają na głębokie mrożenie.
    Dwa czynniki w jednym układzie.
    Można zejść do -50stC i nawet lepiej.
    Ale....
    To kosztuje sporo energii.
    O COPach opisywanych to trzeba zapomnieć!

    NIKT nie twierdzi, że nie będzie pracowało poniżej -25stC.
    WSZYSCY twierdzą, że energetycznie - jest to nieopłacalne jako grzanie!!!
    Robi się, bo czasem potrzebna skrzynka, w której jest te -50stC.
    (laboratoria zwykle)

    Adam M.

    Tu jest i nawet z rysunkami...
    http://tonic-lab.com/kaskada-teoria
    A.M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 25-04-2011 o 07:03
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 201 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony