dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 210 z 902
Pokaż wyniki od 4.181 do 4.200 z 18028
  1. #4181

    Domyślnie

    1. Co myślicie o anodzie magnezowej w naczyniu wzbiorczym? Oczywiście wiem tam jest woda odgazowana, ale układ otwarty, mający styczność z powietrzem. Taka anoda byłaby najbliżej lustra wody, możnaby sprawdzić jej stan "na oko" i jednocześnie byłaby łatwo wymienialna bez spuszczania mnóstwa wody z bufora

    2. "patent Tevesa" - jakie dokładnie wymiary mufek zaciskowych, rurek i zwykłych rurek potrzeba do kompletu?

    Cytat Napisał Teves
    Mój patent: spawasz w zbiornik mufe z gwintem wewnętrznym calowym.
    Kupujesz conex na rurę 22 z gwintem zewnętrznym cal. W złączce conex musisz przetoczyć fazkę wewnętrzna tak żeby rura przeszła na wylot.
    Wkładasz rurę miedzianą do bufora, tak żeby wyszła na zewnątrz prze mufę . Conex wkręcasz w mufę i zaciskasz pierścień conexa na rurze.
    Podczas wykonywani prób ciśnieniowych pierścień conexa owijałem teflonem - pozwało to na rozłączanie conexa w razie problemów.
    To znaczy że w bufor wspawana tylko mufka calowa, a w mufkę od razu conex?
    Czy przy rurce 18mm wystarczy mufka 18x3/4GZ (19.05mm)?

  2. #4182
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirma Zobacz post
    np Capito ale tam są lamele i chyba jest strasznie drogi.
    To może podłączyć CWU przez 2 wężownice dolną i górną.
    Jeden instalator mówił że to nie ma prawa działać(jak wszyscy). Powiedział że raz robił instalację i wspomagał CWU przez piec gazowy 2 funkcyjny, dogrzewając przepływowo.
    Piszesz że masz zabezpieczenie 1,5Bar, czy na piecu gazowym też zmniejszyłeś zawór. Na jakim ciśnieniu pracuje instalacja?
    Jeśli nie korzystasz z dolnej wężownicy to połącz je szeregowo dal CWU. Moje ciśnienie w instalacji oscylują od 1 do 1,5 bar, ja nie zmieniałem na KOTLE gazowym ale to moja decyzja.

  3. #4183
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    To znaczy że w bufor wspawana tylko mufka calowa, a w mufkę od razu conex?
    Czy przy rurce 18mm wystarczy mufka 18x3/4GZ (19.05mm)?
    Tak w bufor mufa w mufę Conex i tyle, tylko wcześniej przez mufę wysuń rurkę na zewnątrz. Weź sobie kawałek rurki do reki i idź z tym do sklepu i dobierz conex, pierścionek od Conexa wchodzi suwliwie na rurkę nie sposób popełnić błąd. Conex wklej na Loctite do połączeń hydraulicznych gwarancja ze nic nie pocieknie.

  4. #4184

  5. #4185

    Domyślnie

    Pytanka:

    1. Czy wasze bufory podczas grzania (grzałka elektryczna) szumią?

    2. Czy musicie często uzupełniać wodę w buforze?
    U mnie jest otwarty - naczynie wzbiorcze podłączone do dołu bufora.
    Na górze (szczyt bufora) odpowietrznik automatyczny i kranik spustowy. Odpowietrznik nie sprawdza się. Po odkręceniu kranu spustowego leci gorąca woda a po chwili sporo powietrza. Gdzie to się zatyka?

    M.

  6. #4186
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał MCB Zobacz post
    Pytanka:

    1. Czy wasze bufory podczas grzania (grzałka elektryczna) szumią?

    2. Czy musicie często uzupełniać wodę w buforze?
    U mnie jest otwarty - naczynie wzbiorcze podłączone do dołu bufora.
    Na górze (szczyt bufora) odpowietrznik automatyczny i kranik spustowy. Odpowietrznik nie sprawdza się. Po odkręceniu kranu spustowego leci gorąca woda a po chwili sporo powietrza. Gdzie to się zatyka?

    M.
    Myślę, że masz źle podłączony zbiornik wyrównawczy oraz może być o zbyt małej pojemności.

    PS.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1900517.html
    Ostatnio edytowane przez robdk ; 19-05-2011 o 11:33

  7. #4187
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ja mam bardzo mały zbiornik wyrównawczy a dolewam raz w roku.
    Poziom wody nie spada poniżej najwyższego króćca .
    Prądem nie ładuję ale szumu nigdy nie miałem .

  8. #4188

    Domyślnie

    Są jakieś wzory na wielkość wężownicy wolarnej i powierzchni solarów? W jakimś komercyjnym widziałem model o dwóch pojemnościach, w obu wężownica taka sama 1.7m^2 (tak jakby 25m fi22) a dopuszczalna wielkość solarów różna. Tak jakby ograniczeniem była pojemność bufora a nie moc wężownicy.
    Co ciekawe moc tej wężownicy określono na 43kW, czy aby nie za dużo?

    Pytam oczywiście po to abym kiedyś tam nie doszedł do momentu że dorzucenie kolejnego solara nic nie daje bo wężownica za skromna.

  9. #4189

    Domyślnie

    Cytat Napisał robdk Zobacz post
    Myślę, że masz źle podłączony zbiornik wyrównawczy oraz może być o zbyt małej pojemności.

    PS.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1900517.html
    Bufor 750 l.
    Zbiornik wyrównawczy zakupiony w sklepie. Pojemności nie pamiętam, ale jest spory. Co najmniej 30l.
    Od dołu bufora wyprowadzona (bez zaworów) rura do naczynia wyrównawczego.
    Naczynie wyrównawcze jeszcze nigdy się nie przepełniło.

    Grzeję 1/2 bufora do 80st.

    Na szczycie bufora wyprowadzona jest rurka miedziana do odpowietrznika automatycznego i zaworu kulowego.

    Co jakiś czas sprawdzam odpowietrznik. Nie słychać aby wypuszczał powietrze. Wtedy odkręcam zawór. Zaczyna lecieć gorąca woda. Po chwili idzie sporo powietrza. Efekt podobny do kichania. Wtedy też słychać jak gwałtownie opada woda w naczyniu wyrównawczym.
    Gdy natychmiast zakręcę zawór to słychać jak powietrze ucieka zaworem odpowietrzającym.

    Jak widać w buforze jest powietrze. Dlaczego odpowietrznik go nie odprowadza? Wygląda to tak jakby coś go blokowało.
    Ostatnio edytowane przez MCB ; 19-05-2011 o 12:59

  10. #4190
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Z tymi odpowietrznikami jest tak, że nie zawsze dobrze działają. NIe wiem od czego to zależy ale utrzymuje się woda w rurce a poniżej jest jeszcze sporo powietrza.
    Najlepiej jak na tej rurce byś miał zamontowany jaki mały baniaczek o średnicy 10-15 cm i wysokości 15-20 cm i na nim bezpośrednio odpowietrznik.

    Jednak najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie naczynia jak normy nakazują - bezpośrednio do góry bufora.

  11. #4191

    Domyślnie

    No tak, ale tam jest gorąca woda i będzie szybciej parować.

  12. #4192
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Warto by się zastanowić skąd to powietrze się bierze.
    Wygląda tak jakby instalacja była gdzieś jeszcze zapowietrzona i podczas pracy to powietrze ląduje w buforze.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  13. #4193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    A jak sobie pomieszał stal, miedź i aluminium?
    Zapałkę pod to, co syczy podkładał?
    (jak "szczeknie" to wiadomo o co chodzi - i nie o kasę!)

    Adam M.

    Opisujesz odgazowywacz...
    Może też być kiepski odpowietrznik.
    A.M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 19-05-2011 o 19:43
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #4194

    Domyślnie

    A może zachodzi jedno z dwojga:

    1. Za niski poziom wody w naczyniu wzbiorczym. Gdy zasobnik stygnie poziom wody opada poniżej szczytu zasobnika i odpowietrznik zasysa powietrze.
    2. Gaz powstaje podczas grzania - bufor szumi na grzałkach jak czajnik!

    Powyższe nie wyjaśnia przyczyny "zatykania" odpowietrznika.

  15. #4195
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Spotkałem się już ze zjawiskiem zatykania odpowietrznika. Tak jak wcześniej pisałem częściowo rozwiązuje problem zastosowanie małego zbiorniczka. Wcześniej często w ciepłownictwie się takie zbiorniczki stosowało.
    Ważne jest także jaka jest średnica rurki do odpowietrznika. Niestety często jest tak, że w odpowietrzniku jest woda a poniżej w rurce powietrze, lub nawet dalej w układzie. U siebie w starej instalacji tak mam. Muszę upuścić na odpowietrzniku z klika litrów wody dopiero powietrze podchodzi.
    Na pewno na poprawę tego faktu ma budowa i wykonanie odpowietrznika. Często stosuje się odpowietrzniki z zaworkiem odcinający gdy wykręcamy sam odpowietrznik i tu też może być jakieś zdławienie.

  16. #4196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Odpowietrznika nie montuje się "bo ma być" tylko starannie wybiera się dla niego miejsce, żeby mógł pracować poprawnie.
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #4197

    Domyślnie

    To oczywiste.
    Co do odpowietrzników to np. firmowo zamontowany odpowietrznik w naczyniu przeponowym pieca Junkers trzeba przez moment "nakłuć" szpilką. Puści trochę wody. Dopiero po tym zabiegu słychać syk powietrza.

  18. #4198

  19. #4199
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Fajny, ale mały.
    Raptem na jakie 12 godzin.... dla miasta.
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #4200

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Fajny, ale mały.
    Raptem na jakie 12 godzin.... dla miasta.
    Adam M.
    Taką banie zmontowali a Tobie mało.... Ciekawe jak to ocieplili.

Strona 210 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony