dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 218 z 902
Pokaż wyniki od 4.341 do 4.360 z 18028
  1. #4341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    włodo
    Widziałeś to, co dzieje się prawie zawsze, choć KAŻDY instalator wie, ze należy robić to "jakby nieco inaczej".

    Sam, układy popełniane "na szybko i do testów" tak robię!
    (Dla siebie! W celu "zabicia" ich i odbadania ile wytrzymają!).
    Przy wodzie sobie odpuść! Nie ma potrzeby.
    Chyba, że to skraplacz dla Twojej PC. Wtedy - nie!

    Wypełnia się azotem (suchym!), CO2, argonem....
    Czym bądź, co wypchnie tlen (powietrze).
    Zwykle wpina się butlę, reduktor, rotametr jaki i ustawia bardzo agresywnie palnik!
    Takie lutowanie jest jakby trudniejsze i wymaga małej "fabryki" noszonej ze sobą - więc po co, jak i tak "chodzi"?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #4342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    mrTomo
    TAK!
    Jednowarstwowa ściana zrobiona DOBRZE!
    Ściana z porotermu/MAXa to sito.
    Nie utrzymasz w niej chmurki ciepłego powietrza.
    Chałupę masz otynkowaną z zewnątrz i z wewnątrz - i to grubo?
    (chyba nie)
    Jest szczelna powietrznie?
    (watpię!)
    Popraw, bo warto.
    Chyba, że chcesz sobie zapłacić ponadnormatywnie zimą za ciepło, bo lubisz.
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #4343
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    krzy27
    Jakiś dziwny zawór wstawiłeś...
    Nie powinien tak działać...
    Poczytaj o zaworach ESBE w sieci.
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #4344
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    piotrmati
    Opisujesz zbiornik "z mamką".
    Są takie konstrukcje....
    myślę, że dałoby się narysować taką, co Tobie by się sprawdziła, ale gdzie Ty to wykonasz?
    Masz jakie-takie warunki?
    Uprzedzam, że tanio to by nie było!
    Konstrukcja, jak ma działać tak, jak chcesz, trochę skomplikowana by była...
    Ale - wszystko dla ludzi...
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #4345

    Domyślnie

    Zostawmy moje ściany - i tak z nimi niczego nie zrobię w tym roku.
    Jeśli ktoś może mi udzielić informacji o włączeniu zbiornika ocynkowanego w środku z instalacją miedzianą to proszę. Znalazłem sprzeczne opinie jedna z nich mówi, że można pod warunkiem, że nie używa się magnetyzerów i odkamieniaczy
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez mrTomo ; 06-07-2011 o 13:52
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  6. #4346

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    krzy27
    Jakiś dziwny zawór wstawiłeś...
    Nie powinien tak działać...
    Poczytaj o zaworach ESBE w sieci.
    Adam M.
    Oj dziwny dziwny bo honeywell'a. Jakimś dziwnym trafem otwarte są obie strony zimna i gorąca. Jak nie pobiera się wody wystarcza aby grawitacyjnie podgrzana woda chodziła w pętelce. Nie robiłem odczepu na cyrkulacje za to mam bliskie odległości do kuchni i łazienki. Założyłem zawór jednokierunkowy z sprężynką, która skutecznie blokuje ruch grawitacyjny.

  7. #4347
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar piotrmati
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznań Suchy Las
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    piotrmati
    Opisujesz zbiornik "z mamką".
    Są takie konstrukcje....
    myślę, że dałoby się narysować taką, co Tobie by się sprawdziła, ale gdzie Ty to wykonasz?
    Masz jakie-takie warunki?
    Uprzedzam, że tanio to by nie było!
    Konstrukcja, jak ma działać tak, jak chcesz, trochę skomplikowana by była...
    Ale - wszystko dla ludzi...
    Adam M.
    Jeśli mam bufor , zbiornik z kwasówki i dokupił bym rurę kwasową na wężownicę , i zlecił bym tę robotę komuś . To chociaż w przybliżeniu , jaki był by to koszt ?

  8. #4348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "jaki był by to koszt ? "
    Podejrzewam, że dość paskudny...
    Poczytaj o kosztach tej karbowanej rury z nierdzewki.
    Było...
    Robota TIGiem i dość precyzyjna, bo to cienka rura, jak papierek.

    Wybacz, proszę, ale....
    Masz klucz do kół. Pytasz, czy da się dorobić do niego jakiego TIRa?
    Można, ale...
    - ALE JA BYM CHCIAŁ!

    Da się Twój problem rozwiązać bardzo poprawnie!
    NAWET z wykorzystaniem tego baniaczka, co go już masz...
    Można zaprojektować bufor o wielkiej pojemności, ale taki, który działa SZYBKO.
    5 minut słoneczka i myjesz ręce w ciepłej wodzie!
    Wiele więcej nie umyjesz, jak słoneczka tylko 5 minut....
    Ale jak z tydzień co dzień po parę godzin - to JEST GDZIE schować to, co Ono umie dać.
    Trzeba jednak zmienić podejście i odejść z "mamki" w przepływowy.
    Ten baniaczek, dobrze otulony, może być "zapasem" tego, co już się nagrzało w obiegu CWU.
    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 07-07-2011 o 19:05 Powód: literówki się zakradły...
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #4349
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar piotrmati
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznań Suchy Las
    Posty
    28

    Domyślnie

    To może spytam się jeszcze raz gdybym pozbył się baniaka z kwasówki i przerobił bufor na cwu przepływowe , albo nawet pozbył się oby dwóch baniaków i zrobił jeden taki jaki powinien być. I zlecił bym tę robotę , to chociaż w bardzo wielkim przybliżeniu jaki był by to koszt.Muszę podjąć decyzję co dalej a czasu coraz mniej.

  10. #4350
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Mówisz "chcę mieć!" i z jakiej "Paradigmy" (to tylko przykład DOBREGO, przemyślanego gotowca) dosyłają Ci na wskazany adres, za jakie 20-25 tysięcy, w ciągu dni kilku.
    Zlecasz - to w zależności od "wypasu i zapasu" koszt mieści się w 6-10 tysiącach.
    Jak "bierzesz sprawy w swoje ręce" i załatwiasz całą logistykę oraz połowę siłowej roboty to na pracy "najemnej" oszczędzisz jakie 2, czy 2,5 tysiąca.

    Obejrzyj baniaki Czeskie za jakie 2,5 tysiąca na All... no, tam!
    Jak je rozetniesz i potraktujesz jako surowiec (bo są puste jak bęben) oraz nafaszerujesz miedzią to będzie to, co Ci się marzy!
    Jak masz czas to możesz "polować" na okazje, promocje, upusty i transakcje "wiązane".
    Będzie jeszcze taniej... za jakie pół roku...
    Adam M.

  11. #4351

    Domyślnie

    Przerabiam mój bufor i planuję go przestawić w inne miejsce. Mam dwie opcje. Za ścianą na tym samym poziomie co piec przenieść dwa zbiorniki po 1000l albo do piwnicy 2,2m poniżej pieca. Odległość ta sama tylko różnica poziomów inna. Czy zbiorniki mogą być niżej niż piec? Piec jest na drewno atmos z laddomatem, podłogówka z automatyką. I jeszcze pytanko, zbiorniki podłączone miałem po przekątnej tak jak to atmos zaleca, schemat 18 - http://atmos.cz/poland/instalace-kot...oruce-zapojeni .Ale temperatura w nich się różniła. Nie chciały się równo ładować. Teraz chcę podłączyć wejście i wyjście wody centralnie po środku do tych dwóch zbiorników. Czy dobrze myślę?
    By dokonać wielkich dzieł, powinniśmy nie tylko planować, ale również wierzyć.

  12. #4352
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Gotowce z Paradigmy w zależności od rodzaju i wielkości to od ~2160€ do ~4365€ netto katalogowo. Można dostawić gotową stację przygotowania ciepłej "świeżej wody" za ~1920€ netto katalogowo do dowolnego zbiornika buforowego.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  13. #4353

    Domyślnie

    @czupacz
    Z zbiornikiem poniżej pieca jest zawsze ryzyko grawitacyjnego stygnięcia przez piec. Podłączenie po przekątnej jest czasem wygodniejsze od połączenia symetrycznego. Różnica naładowania buforów może wynikać z różnic oporów przepływu a więc od konkretnego wykonania. Ładujesz przez ladomat. Podejrzewam że grawitacyjnie wyrównało by się łatwiej. Ważna jest również różnica wysokości pomiaru temperatury.

  14. #4354
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    W zależności od rodzaju i wielkości - jak piszesz...
    Są też dużo tańsze, ale są też i droższe...
    W zależności od rodzaju i wielkości!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #4355

    Domyślnie

    Ładowanie mam przez laddomat. Podłogówka jest podłączona do zaworu 4-ro drogowego z pompą i regulatorem temperatury. Czy więc podłączyć zbiorniki po przekątnej tak jak były, zamiast centralnie? A zbiorniki montować w piwnicy czy na tym samym poziomie co piec?
    By dokonać wielkich dzieł, powinniśmy nie tylko planować, ale również wierzyć.

  16. #4356

    Domyślnie

    Jeśli ten zawór 4D podłączony jest z buforów to przesada. Unikałbym umieszczania zbiorników poniżej pieca. Ale dużo zależy od warunków i od tego uzależniłbym również podłączenie zbiorników.

  17. #4357
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Czasem robi się tak, że kocioł jest w innym mieście niż baniak...
    Da się...
    Ale coś za coś!
    Trzeba taki układ montować zgodnie ze sztuką!
    O grawitacji zapomnij. Wszystko wymuszane (pompki).
    Tyle, że wtedy sporo przemyślanych zabezpieczeń potrzeba.
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #4358

    Domyślnie Napełnienie bufora i instalacji.

    Wiele razy padały opinie, że w zależności od składu fizykochemicznego wody zależy trwałość instalacji. Jedni mają dodatkowe elektrody, inni mówią, że wytrzyma 50 lat bez wymiany zładu, niektórzy wskazują, że instalacja może "rozpuścić" się po 5 latach, "po odgazowaniu zładu, wszystko pokryje się cieniutką warstewką kamienia kotłowego" pisze Adam_mk. Co jeśli tego kamienia w wodzie nie ma, źle to czy dobrze? Dobrze, bo zachowujemy 100% przewodności, źle, bo ruch wody wybija powoli metal.

    Każdy ma inną wodę, każdy zład inaczej zareaguje z instalacją. Na Śląsku woda mięciutka, nad morzem z kranu leci zazwyczaj beton. Ja osobiście mam do dyspozycji kranówkę z lekkim betonem (duże Ca, Mg), podobną głębinówkę z dodatkowym olbrzymim Fe gratis, mam możliwość nakapania sobie dowolnej ilości wody z filtra odwróconej osmozy (99% czyste H2O), a jak się uprę to i w kilkanaście tygodni skompletuję tyle co potrzeba destylowanej wożąc jednorazowo kilkadziesiąt litrów ze "źródełka".

    Jaką wodę najlepiej wlewać do instalacji, czego w składzie wody unikać, co jest wręcz niezbędne? Może przygotować destylowaną i dosypać xxx gram składników yyy i zzz? Jakieś przemyślenia w temacie ktoś ma?

  19. #4359
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Moje są raczej praktyczne.
    Kwestia kosztu....
    Woda pozbawiona kamienia kotłowego (twardości przemijającej) w skali jednej domowej instalacji nie jest problemem.
    Lejemy "rurzaną" i reszta sama się zrobi, jak przekroczymy jakie 55stC.
    Ileż w końcu będzie tam tego kamienia, jak w całej instalacji mieszczą się ze dwa wiadra wody?
    Ale jak mamy jaki baniaczek - to raczej napełniałbym go deszczówką. To destylatka niezłej czystości.
    Paletopojemnik pod rynnę się podstawia i jaką tonę się ma...
    A jak braknie?
    To się robotę kończy po następnym deszczu...
    A jak to jest jaki cieplny węzeł osiedlowy?
    No, to zwykle bez kolumny jonitowej trudno jest...
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #4360
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Zamieszczam schemat mojej (przyszłej) instalacji CO wydaje mi się że jest OK. Za i przed buforem jest zawór 3D który wydaje mi się że jest tu lepszym rozwiązaniem niż 4D, no chyba że się mylę?


Strona 218 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony