dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 513 z 903
Pokaż wyniki od 10.241 do 10.260 z 18045
  1. #10241
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Na zboża (owies)...

    No, są.
    Oczywiście te kotły są w cenie śmieciucha?

    Adam M.
    Za cenę zestawu śmieciuch + bufor to spokojnie.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  2. #10242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    Czyli trzeba coś wybrać!

    Szczotka do komina wtedy gratis, jako gadget do tego kotła duszonego na potrzeby podłogówki?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #10243

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Dobić leżącego?
    ...
    Uruchomiłem układ taki, gdzie na wylocie z kotła w wytoczonej obudowie wstawiłem termostat z MANa.
    Ma po otwarciu przelot 6/4"
    Całość działa tak, ze kocioł jest zamknięty i grzeje tylko to, co ma w sobie (wiaderko jakieś).
    Grzeje błyskawicznie.
    Po dojściu temperatury do punktu otwarcia termostatu porcja gorącej wody przepływa do bufora.
    Jak kocioł ma mała moc, termostat się zamyka i grzana jest następna porcja.
    Kocioł "taktuje" puszczając WYŁĄCZNIE wodę o temperaturze około 80stC.
    ...
    Adam M.
    Pomysłowe
    ale ...
    Czy to jest bezpieczne?
    Czy istnieje możliwość, że termostat jednak się nie otworzy?
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  4. #10244
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    wychodzisz zimą z domu?
    czy to jest bezpieczne?
    czy istnieje możliwość, że zaraz za progiem sie wypier..., sorry, przewrócisz i złamiesz nogę?

  5. #10245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    Autka nie masz?
    One jak się psują - to się przestają zamykać!


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #10246
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Czyli trzeba coś wybrać!

    Szczotka do komina wtedy gratis, jako gadget do tego kotła duszonego na potrzeby podłogówki?

    Adam M.
    A o co go dusić? Można i na 60 stopni w nim palić. Mieszacz tak samo się przyda przy buforze jak i przy kotle na ekogroszek.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  7. #10247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    A na 30 stopni można?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #10248
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    A na 30 stopni można?

    Adam M.
    30 na wyjściu z mieszacza można. I można wtedy kocioł na bezpiecznej dla kotła zadanej rzędu 50 stopni poprowadzić w pracy ciągłej. Tak żeby się nie odstawiał i palił czysto, bez sadzy. Ty bufor będziesz grzał do 30? I śmieciuch który ten bufor będzie grzał na 30 będzie chodził?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  9. #10249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    Nie.
    Bufor, czego chyba nie doczytałeś, to także akumulator.
    Jego się grzeje wysoko.

    Cholernie mi się podobają te automatyczne kociołki pracujące z mocą rzędu 3kW.


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #10250
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Czyli trzeba coś wybrać!

    Szczotka do komina wtedy gratis, jako gadget do tego kotła duszonego na potrzeby podłogówki?

    Adam M.
    Dokładnie jeżeli ktoś żałuje to wybrał nie tak , w kieszeni jest raptem tyle kasy że starczy na jeden zestaw
    do wytwarzania i zagospodarowywania energii .
    Co do duszenia to zjawisko występuje w śmieciuchach bez bufora ,dlatego jestem zwolennikiem dużego bufora w kotłach zasypowych .
    W "podajnikowych" nawet komin się nie brudzi nie zarasta ,po 2 sezonach nazbierałem trochę pyłu na dnie wiaderka .

    Przyjazny człowiekowi zestaw zawsze jest drogi jak chcemy go dostać na tacy , a tańszy wymaga trochę wysiłku ,najgorzej do śmieciucha trzeba niewolnika .
    Do tego bufora np kocioł na pellet z zapalarką ładnie by pasował ,wygoda ale pelleciaki drogie i paliwo też .
    Jak ktoś kumaty to ekogroszkowca ,puści na lato na miale z trocinami ,nieprzebrana ilość wody do kąpieli i taniość
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 06-07-2014 o 23:12
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #10251

    Domyślnie

    policz sobie wydatek na grzałki w taryfie nie nocnej a weekendowej jest dużo tańsza niż nocna ale i tak trochę za wygodę trzeba będzie zapłacić

  12. #10252

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Witam widze że wątek cały czas rośnie w posty, mam bufor 1000l podłogówka po całości cwu z bufora i ładuje go piecem stało palnym 30kw wszystko ładnie działa i pracuje żadnych ale nie mam do taj instalacji tylko denerwuje mnie to że jestem uwiązany że musze zimą palić i chciałbym mieć coś co bedzie ładować mi bufor kiedy nie mogę ja najłatwiej bedzie prądem ale to jedno ładowanie wyjdzie mnie 50 zł brykietem 12,5 zł na jedno załadowanie bufora zastanawiam się nad gazem i zbiornikiem na podwórku ale szkoda pompować ciepło w bufor jak można by było bezpośrednio w podłogówkę i w cwu , rozmawiałem z kolegą który ma PC gruntową poziomą jaką pompe bym potrzebował do istniejącego CO ? i z jakich kosztami by trzeba było sie liczyć ??
    jak to obliczyles ze ladowanie 1000l bufora pradem tyle by kosztowalo ?
    ile kwh miesci Twoj bufor ? mysle ze ok 60, ile bys zaplacil za 1kw pradu w nocnej taryfie ? moge sie mylic ale wydaje mi sie ze eyjdzie nie 50 a ze 20zl. policz naklad jaki musisz teraz poniesc zeby zmodernizowac kotlownie a grzalke za 200zl kupisz

  13. #10253

    Domyślnie

    grzała ,,gotowiec,, 12kWh na aaallleeeeee ok 560zł, ,,goła,, 6kWh 80zł + własna praca , kabelki ,termostat w taryfie weekendowej chyba ok 20paru groszy za kWh i tu nic się nie posuje wszystko proste i nieskomplikowane

  14. #10254

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Witam widze że wątek cały czas rośnie w posty, mam bufor 1000l podłogówka po całości cwu z bufora i ładuje go piecem stało palnym 30kw wszystko ładnie działa i pracuje żadnych ale nie mam do taj instalacji tylko denerwuje mnie to że jestem uwiązany że musze zimą palić i chciałbym mieć coś co bedzie ładować mi bufor kiedy nie mogę ja najłatwiej bedzie prądem ale to jedno ładowanie wyjdzie mnie 50 zł brykietem 12,5 zł na jedno załadowanie bufora zastanawiam się nad gazem i zbiornikiem na podwórku ale szkoda pompować ciepło w bufor jak można by było bezpośrednio w podłogówkę i w cwu , rozmawiałem z kolegą który ma PC gruntową poziomą jaką pompe bym potrzebował do istniejącego CO ? i z jakich kosztami by trzeba było sie liczyć ??
    Jaką masz minimalną temperaturę CWU?
    Trzeba przyjąć jakieś założenie.
    Ile tracisz cieþła z takiego zbiornika?
    Jakie masz temperatury po naładowaniu i po rozładowaniu
    Załóżmy że startujesz od zera z nienaładowanym zbiornikiem.
    Dla każdych 10*C na buforze potrzeba 11,6kWh.
    Załóżmy że potrzebujesz podnieść temperaturę o 60*C (30* do 90*) średnio dla całego zbiornika.
    Potrzebujesz na ten cel 70kWh.
    Przy taryfie g11 koszt około 35zł.
    Jeśli masz nocną to w granicach od 14 do 24zł zależnie od dostawcy prądu.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 07-07-2014 o 14:28
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  15. #10255
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Gorzej panowie grzałki 3 po 3 czyli jedna ma gdzieś 1400z tego co pamiętam ale nie mam żadnego schematu kat podłączyć grzałki i czy pod 220 czy 360 ?

  16. #10256
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Jaką masz minimalną temperaturę CWU?
    Trzeba przyjąć jakieś założenie.
    Ile tracisz cieþła z takiego zbiornika?
    Jakie masz temperatury po naładowaniu i po rozładowaniu
    Załóżmy że startujesz od zera z nienaładowanym zbiornikiem.
    Dla każdych 10*C na buforze potrzeba 11,6kWh.
    Załóżmy że potrzebujesz podnieść temperaturę o 60*C (30* do 90*) średnio dla całego zbiornika.
    Potrzebujesz na ten cel 70kWh.
    Przy taryfie g11 koszt około 35zł.
    Jeśli masz nocną to w granicach od 14 do 24zł zależnie od dostawcy prądu.
    ale CWU z tego będzie na tydzień prawie

  17. #10257
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Gorzej panowie grzałki 3 po 3 czyli jedna ma gdzieś 1400z tego co pamiętam ale nie mam żadnego schematu jak podłączyć grzałki i czy pod 220 czy 360 ?
    Masz prawdopodobnie grzałkę na "siłę" ale nic nie podłączaj najpierw wklej zdjęcia jak to wygląda .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  18. #10258

    Domyślnie

    Na alegro widziałem grzałki max 6kW na siłę.
    Nie wiem czy coś się obecnie zmieniło.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #10259

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Jaką masz minimalną temperaturę CWU?
    Trzeba przyjąć jakieś założenie.(...)
    Załóżmy że potrzebujesz podnieść temperaturę o 60*C (30* do 90*) średnio dla całego zbiornika.(...)
    .
    Grzejąc prądem (czytaj grzeje się samo, nic nie trzeba robić) tylko na CWU nie musimy ładować zbiornika na max. Możemy utrzymywać temperaturę w granicach 30' dół
    do xx góra, gdzie xx będzie nam dawać komfortową temperaturę wody z kranu (u mnie około 50'.

    Pozwoli to ograniczyć straty z bufora do minimum, a dziennie te troszkę ciepła do zbiornika można kapnąć, bo nic poza ustawieniem sterownika/termostatu nie musimy robić.
    Inaczej się ma sprawa z grzaniem kociołkiem, gdzie wiadomo, że im wyżej nabijemy baniak tym rzadziej musimy palić

  20. #10260

    Domyślnie

    Można grzać całego baniaka zimą za parę złotych więcej, bez bawienia się w rozpalanie
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 513 z 903

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony