dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 577 z 903
Pokaż wyniki od 11.521 do 11.540 z 18045
  1. #11521
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogleniu

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    25

    Domyślnie

    jak to ryzykant? Gdyby nie było bufora to może i ryzykant ale tak?
    W innych krajach od dawna robią w zamkniętym układzie... więc myślałem i tak mi mówili że skoro mam węzownicę, zawór ciśnieniowy i naczynie przeponowe to mogę śmiało instalowac w układzie zamkniętym.
    No a ja chcę do tego jeszcze bufor...czyli pale na maxa ile wlezie a bufor odbierze całe ciepło, mylę się?
    Nawet sprzedawca nie chciał abym u niego kupował naczynia itd...sam twierdził ze to strata kasy przy tym systemie zabezpieczen...no ale chyba jeszcze poczytam skoro guru adam mnie tak straszy

    Ale...najbardziej interesuje mnie bufor...wiem już że za buforem musi byc jeszcze jeden zawór mieszający. Czy naczynie przeponowe może być wpięte w bufor a nie w instalację?
    Jak zrealizować cwu podłaczone do piecyka dwufunkcyjnego? Tez zawór mieszający?
    Ostatnio edytowane przez ogleniu ; 22-09-2015 o 12:29

  2. #11522
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Mylisz się na pewno.
    Żywotność naczynia przeponowego jest "żadna " w porównaniu do zbiorczego i a praca zbiorczego jest bezawaryjna. Zbiorcze zrobisz nawet "z byle czego" i łatwo do niego jest zajrzeć w każdej chwili, jeśli będzie posiadać taki podgląd, czyli np nypel 1" z korkiem. Osobiście zrobiłem je z nierdzewki (z odzysku - 6 zł za 1kg).
    Wyobraź sobie np nagłą wymianę przeponowego za kilka lat lub wystrzał zaworu ciśnieniowego w salonie

  3. #11523
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogleniu

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Mylisz się na pewno.
    Zbiorcze zrobisz nawet "z byle czego" i łatwo do niego jest zajrzeć w każdej chwili, jeśli będzie posiadać taki podgląd, czyli np nypel 1" z korkiem.
    Jak masz miejsce to sobie zajrzysz ...a ja musiałbym wpakować to naczynie do obudowy kominka.

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Wyobraź sobie np nagłą wymianę przeponowego za kilka lat lub wystrzał zaworu ciśnieniowego w salonie
    nie rozumiem... przekręcam w piwnicy zawór i wymieniam naczynie lub membrane...a zawór ciśnieniowy...no przeciez jest podłaczony do odpływu więc działa bezobsługowo oprócz sprawdzenia raz na rok.

    zostawmy temat otwartego i zamkniętego układu w spokoju...jest juz dużo wątków na ten temat.
    Interesuje mnie podłaczenie buforu z cwu tak aby piecyk sie nie włączał gdy bufor jest nagrzany
    pozdrawiam

  4. #11524
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Jak zbiorcze, to nad zbiornikiem, czyli najczęściej za sufitem.

  5. #11525
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogleniu

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Jak zbiorcze, to nad zbiornikiem, czyli najczęściej za sufitem.
    i co zrobisz jak sie uszkodzi moduł pływaka i zacznie dolewać ciągle wody?
    w kiblu takie akcje zdarzają sie bardzo często
    możemy sobie gdybać...
    Mogę zakładac dwie prezerwatywy, moge nie używac auta bo może mi się ped gazu przyblokować, mogę nie wychodzić z domu po zmroku bo ktoś mnie zaatakuje maczetą, mogę też bać się układu zakmniętego pomimo tego ze inni go stosują.
    Z moich szybkich badań wychodzi że więcej mężczyzn umarło od niezbadanej prostaty niż od wybuchu dobrze zrobionej instalacji kominka w układzie zamkniętym.
    prosiłem o radę na temat buforu a jak zwykle gadamy o czymś innym
    pozdrawiam

  6. #11526
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Ja mam bez pływaka

  7. #11527
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogleniu

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Ja mam bez pływaka
    No to jesteś gość ...a jak automatyczni dolewa Ci wodę do układu?

    Bogusław - NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW! ... widzę że potrafisz doradzić...więc powiedz mi prosze czy jest jakaś opcja aby połaczyć węzownice w buforze z przepływowym ogrzewaniem wody w kotle gazowym tak aby w zime brało ciepła cwo z bufora i piecyka nie włączało a w lato po prostu grzała się ona przepływowo w piecyku.
    Jak na razie znam tylko metodę z buforem co i osobnym buforem cwo ...gdzie w lato gaz grzeje cały bufor cwo

  8. #11528
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Cytat Napisał ogleniu Zobacz post
    No to jesteś gość ...a jak automatyczni dolewa Ci wodę do układu?...
    Zajdę z konewką i doleję. Naczynie jest trochę przewymiarowane, więc szybko z niego nie wyparuje. No i nie wierzę w gadżety "automatycznie", bo i tak trzeba je też kontrolować gdyż bywają awaryjne no bywa że do tego trzeba dwóch osób. Poszukaj kogoś od podłączeń, bo ja jak zauważyłeś jestem tylko od pieców.
    Na dodatek robię w ceramice.

  9. #11529
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogleniu

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    25

    Domyślnie

    Moze w takim razie uzyskamy odpowiedz na następne pytanie...czy muszę coś robić dodatkowo jeśli będę miał bufor w piwnicy a kominek na parterze? Jakieś zasyfonowanie? Zawory dodatkowe?

  10. #11530
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Wtedy stracisz możliwość grzania przez grawitację, czyli zawór bezpieczeństwa w płaszczu + odpowietrznik. Na wypadek nagłego braku prądu coś może się pochrzanić.
    Chyba że próbować płaszcz wodny + zbiornik nad nim(200l) zrobić naczyniem zbiorczym otwartym. Zbiornik chodziłby z płaszczem na grawitacji a pompka zabierałaby ciepłą wodę ze zbiornika i ogrzewała bufor. To tak na szybkiego, więc nie wiem czy do końca jest wykonalne A przy okazji to wiesz, w kosmos latają ale jeśli chodzi o ogrzewanie, to nie wszystko było już przećwiczone, gdyż nie zależało nikomu, by było tanio
    Ostatnio edytowane przez Bogusław_58 ; 22-09-2015 o 17:18

  11. #11531
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Przemyślałem to jeszcze raz
    Płaszcz wodny kominka może być naczyniem zbiorczym i tylko trzeba dołożyć do niego dodatkowy zbiornik, by uzyskać razem odpowiednią ilość przestrzeni dla bufora. Połączyć wystarczy jedną rurką z najwyższego punktu płaszcza. W płaszczu dolne wyjście połączyć z dołem bufora a górne tak, by trafiało pod lejek lub jak kto uważa pompka na rurce z górnego wyjścia ustawiona na temperaturę powinna dać radę. W razie braku prądu woda się ewentualnie zagotuje ale nic poza tym nie zrobi.
    Nie biorę odpowiedzialności za tą poradę, ponieważ nie miałem okazji czegoś takiego przetestować

  12. #11532
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogleniu

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    25

    Domyślnie

    Sorki...nic nie zrozumiałem piles dużo kawy przed pisaniem?
    Tracę grawitacyjne grzanie bufora podczas braku pradu ale jeśli pompy działają to wszystko jest ok...dobrze to rozumiem?

  13. #11533
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Ta druga wersja jest uproszczeniem pierwszej i teoretycznie powinna dobrze działać.
    Czyli tak: z najwyższego punktu płaszcza trzeba wypuścić rurkę do zbiornika wyżej. Prawdopodobnie coś ze 100-130 l ten zbiorniczek . Płaszcz połączyć z buforem tak by dolne wyjście(zimna woda) trafiło na dół bufora, a górne wyjście(ciepła woda) w miejsce, które zaplanowałeś na rurce z ciepłą woda montujesz pompkę. Odpalasz w kominku .

  14. #11534
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Mam naczynie wzbiorcze 100 l.,bez pływaka,własnej konstrukcji, od 4 lat nic nie dolewałem nawet konewką
    Dobrze że nie jestem specem od pieców
    Opisałbym ci moje przeżycia z układem zamkniętym,ale może będziesz miał to " szczęście " co ja 10 lat temu
    Pozdrawiam.

  15. #11535
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    edmund161

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jestem nowy na forum, w tej chwili przekopanie wątku i znalezienie interesującej informacji jest już chyba niemożliwe. Opisze swój przypadek i poproszę o radę.
    Zbiornik buforowy NOEL 1000l dwie wężownice
    Piec Tekla EKOTEK ze sterownikiem 30 kW
    Zawór trójdrożny sterowany Hel Wita na zasilaniu kotła w celu ochrony powrotu kotła
    Popa CO Hel Wita U 25 35 180 zamontowana na zasilaniu kotła za zaworem trójdrożnym
    Objawy: podczas palenia w piecu temperatura na piecu rośnie bardzo szybko i dochodzi do 100 ⁰C a co za tym idzie i bufor prawie 100 u góry natomiast na dole bufora 30. Czy jest to spowodowane małą wydajnością pompy CO czy tak ma być? Wygląda to tak jakby pompa nie dawała rady przepchać wody przez piec, czy zawór trójdrożny może stawiać taki duży opór

  16. #11536
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Misiekfu

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Nisko
    Kod pocztowy
    37-400
    Posty
    16

    Domyślnie

    To i ja tak na szybko mam pytanie bo jutro muszę już podjąć decyzję.
    Jaki układ waszym zdaniem się lepiej sprawdzi ( głównie chodzi o grzanie c.w.u. latem bo zimą to nie ma problemu ):
    1. Zbiornik buforowy ( 750l ) z wężownicą ze stali nierdzewnej do przepływowego ogrzewania c.w.u.
    czy
    2. Bufor tylko do c.o. ( 1000l ) + osobny zasobnik do c.w.u. ( 220 l ).
    Dodam tylko że pierwsza opcja to sprzęt od Elektrometu a druga to Biawar no i cenowo te dwie opcje wychodzą bardzo podobnie.

  17. #11537

    Domyślnie

    @edmund161
    Narysuj schemat, i zaznacz miejsca gdzie mierzysz temperatury i jak się one zachowują. A najlepiej porób zdjęcia.
    Może być źle pomyślana instalacja, niedziałająca pompa, nieprawidłowo zainstalowany (albo niesprawny) zawór 3D, nieprawidlowe sterowanie tym zaworem.

  18. #11538
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    Układ otwarty czy zamknięty...

    JAKIE nadciśnienie w nim planujesz?
    JAKIE maksymalne może wystąpić?
    Pamiętaj, ze 1 bar, at, to 1kG/cm2.
    Metr kwadratowy powierzchni ma ich 10 000.
    Policz PARCIE na ten bufor i potem decyduj.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #11539
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogleniu

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Ta druga wersja jest uproszczeniem pierwszej i teoretycznie powinna dobrze działać.
    Czyli tak: z najwyższego punktu płaszcza trzeba wypuścić rurkę do zbiornika wyżej. Prawdopodobnie coś ze 100-130 l ten zbiorniczek . Płaszcz połączyć z buforem tak by dolne wyjście(zimna woda) trafiło na dół bufora, a górne wyjście(ciepła woda) w miejsce, które zaplanowałeś na rurce z ciepłą woda montujesz pompkę. Odpalasz w kominku .
    no ale po co te cuda ze zbirnikiem powyżej? Myślałem ze to nie ma znaczenia czy zbiornik bedzie na tym samym poziomie co kominek czy też w piwnicy...bo tak czy owak obieg będzie wymuszany przez pompe.

  20. #11540
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Nie mam wpływu na Twoje myślenie.
    Hydraulika niby prosta, ale trzeba nad nią też się pochylić nad jakiś czas, by ją zrozumieć.

Strona 577 z 903

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony