dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 581 z 903
Pokaż wyniki od 11.601 do 11.620 z 18054
  1. #11601
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Masz ją ustawioną na 3 biegu ?? co słychać jak odkrecisz śrubkę od pompki co się odpowietrza ??moze bufor masz zapowietrzony ??
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  2. #11602
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomekqd

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Lębork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    "na wyjściu z kotła do bufora zamontowany separator powietrza"
    Powinien być na buforze , na wyjściu z kotła może zaciągać powietrze.

    "zawór trójdrożny otwarty ręcznie na maxa"
    Otwarty w sensie zamknięty, połączenie tylko bufor kocioł.
    Ja zamontował bym go na wyjściu z kotła.

    Średnica rur bo wyjście z kotła jest konkretne, ładowałeś może akumulator do auta cienkim drucikiem da się ale...

  3. #11603
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał gzyms Zobacz post
    grzejniki alu bez termostatów, instalacja miedziana

    Michał
    Alu i miedź się bardzo lubią Pouczające to połączenie. Kaloryfery kup jak najpóźniej by był czas na reklamację. Resztę Adam ładnie opisał ale pozwolę sobie na zdanie odrębne w kwestiach niektórych.

  4. #11604
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał ogleniu Zobacz post
    Czy to zadziała?
    Zawór 4D manulany czyli ręcznie przełączam na lato/zima.
    4D w tym miejscu to błąd, w sensie błędu rodzaju a nie miejsca.

  5. #11605
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał edmund161 Zobacz post
    dawno nic nie pisałem o "walce" w kotłowni:
    pompa zamontowana poprawnie dziś wymieniłem na większa alpha2 l 25/60
    rurki 28
    na górze bufora 80 na dole 35 piec podnosi temp wody o 45 stopni
    na wyjściu z kotła do bufora zamontowany separator powietrza i zawór zwrotny
    zawór trójdrożny otwarty ręcznie na maxa
    przecież to prosty układ piec - bufor co może nie działać
    gdy podrzucam po trzy drewka temp na piecu 70 stopni, ale trzeba ciągle chodzić
    Coś tam napisałem ale potem zobaczyłem zdjęcia i edytuje.

    Sprawdź czy masz dobrze ustawiony zawór 3D. może nie otwiera właściwych obiegów.
    Ostatnio edytowane przez cruz ; 15-10-2015 o 21:51

  6. #11606

    Domyślnie

    Cytat Napisał cruz Zobacz post
    Alu i miedź się bardzo lubią Pouczające to połączenie. Kaloryfery kup jak najpóźniej by był czas na reklamację. Resztę Adam ładnie opisał ale pozwolę sobie na zdanie odrębne w kwestiach niektórych.
    No tak, to nie moja instalacja. Taka tam jest obecnie od bodajże kilkunastu lat. Niestety nie mam pojęcia, czy w ogóle zostały zastosowane odpowiednie przejściówki przy grzejnikach. Mam świadomość, że nawet to może nie pomóc z jonami miedzi w czynniku.

    Rozumiem, że to co mi grozi, to że pewnego dnia w najlepszym wypadku, któryś grzejnik zacznie przeciekać, w gorszym lokalna powódź będzie natychmiastowa. Nigdy nie miałem do czynienia z takim miksem materiałów, ani tym bardziej z awarią tym spowodowaną.

    Czy grzejniki panelowe powinienem bardziej zdecydowanie wrzucić do budżetu modernizacji instalacji? Powiem szczerze: nie wiem. Jestem tu, bo potrzebuję porad. Chwalić się wiedzą postaram się dopiero po kilku latach eksploatacji.

    Dzięki,
    Michał

  7. #11607
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    edmund161

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Walka chyba się zakończyła został usunięty zawór zwrotny, elektronika podpięta do zaworu mieszającego - DZIAŁA .
    Swoją drogą czy zawór zwrotny może stawiać taki opór.

  8. #11608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Producentom się coś ostatnio popiermyliło.
    Widziałem taki w sklepie.
    Sprężynę chyba z resora samochodowego mu wstawili.
    Nie dotykam tego nawet długim drewnianym kijem od tej chwili...
    Preferuję klapowy. Co z tego, ze TRZEBA montować poziomo?
    Da się przecież.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #11609
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał gzyms Zobacz post
    No tak, to nie moja instalacja. Taka tam jest obecnie od bodajże kilkunastu lat. Niestety nie mam pojęcia, czy w ogóle zostały zastosowane odpowiednie przejściówki przy grzejnikach. Mam świadomość, że nawet to może nie pomóc z jonami miedzi w czynniku.

    Rozumiem, że to co mi grozi, to że pewnego dnia w najlepszym wypadku, któryś grzejnik zacznie przeciekać, w gorszym lokalna powódź będzie natychmiastowa. Nigdy nie miałem do czynienia z takim miksem materiałów, ani tym bardziej z awarią tym spowodowaną.

    Czy grzejniki panelowe powinienem bardziej zdecydowanie wrzucić do budżetu modernizacji instalacji? Powiem szczerze: nie wiem. Jestem tu, bo potrzebuję porad. Chwalić się wiedzą postaram się dopiero po kilku latach eksploatacji.

    Dzięki,
    Michał
    Jeżeli to stara instalacja to będzie dobrze odpowiednie procesy już zwoje zrobiły. Jak grzejniki aluminiowe wytrzymały to nie powinny już się rozszczelnić.

  10. #11610
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yasiek
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rycerska Dolina
    Posty
    125

    Domyślnie

    Wiem że najlepiej zrobić bufor samemu ale nie każdy ma na to czas, choć sprzęt i umiejętności posiadam, więc mam pytanie. Czy bufory sprzedawane na alle.gro się do czegoś nadają?
    Mam zamiar grzać w taniej taryfie, grzałką 12kW. Chodzi o zasilenie podłogówki w całym domu oraz przepływowe ogrzewanie CWU, da radę ta wężownica? I czym w zasadzie różną się te dwa modele?
    http://allegro.pl/zbiornik-akumulacy...728612348.html
    http://allegro.pl/600-zbiornik-akumu...712723204.html

    Do instalacji na pewno podłączę kiedyś solary, ale nie mam pewności czy będę instalował kominek z płaszczem wodnym, chcę jeden sezon grzać czystym prądem i po podliczeniu zobaczyć czy warto inwestować w rozbudowę systemu o wyżej wspomniany kominek.
    Czy jeżeli nic nigdy nie podłączę do trzeciej wężownicy będzie to miało jakiś wpływ na żywotność zbiornika?

    Przepraszam za pytanie laika, ale jak się samemu buduje nie ma się czasu na przeczytanie prawie 12 tysięcy postów, choć bardzo się starałem...

  11. #11611
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomekqd

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Lębork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ja używam gotowca z drugiego linka o pojemności 800 l z dwoma wężownicami cwu + dolna pod solary.
    Do bufora podłączony kocioł gazowy ACV i śmieciuch, przy temp. około 45oC górna połowa bufora cwu mam
    gorącą i przy tych temp. na zew. ciepło w domu (instalacja na grzejnikach purmo).
    Gdy ładuje bufor śmieciuchem na maxa to cwu leci wrzątek ograniczony zaworem termoregulacyjnym na 55oC.
    Wężownica cwu 8m2 w tym buforze przy 40oC daje wodę w której mogę wziąć prysznic.
    Pytanie po co Ci bufor z 3 wężownicami jeśli nie planujesz ich wykorzystać, a montaż grzałek będzie wymagał przerobienia bufora.

  12. #11612
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze nie ma sensu wydawać kasy i tys zł na solary wiec sobie odpuść , jestes pewnie ze ogarnie ci tania taryfa grzanie zbiornika na 24 h ?? domek musi być dobrze ocieplony nawet bdb. i zasilanie np do podłogówki na poziomie 26 C w mrozy . Znajmy miał kupiony bufor i wiem ze po 2 sezonach cos mu sie rozszczelniło w układzie bufor solary , reklamacja uznała mu tylko ze dostał niby nowy zbiornik ale hydraulika i cały glikol po jego . Ja kupiłem zbiornik po gazach fakt ze ciezki bo scianki ma 1 cm grubosci i wyszedł mnie 4 tys w tym około 500 zł sam wezownica do solarów której nie używam bo latem jak zagrzeje 1000l wysoko to starcza mi do 6 -7 dni
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  13. #11613
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yasiek
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rycerska Dolina
    Posty
    125

    Domyślnie

    Czyli różnica w nich jest właśnie taka, że pierwszy jest przystosowany do grzałek, jak zresztą wynika z opisu, w drugim o tym nie wspomnieli.
    Tylko, że w pierwszym powierzchnia wężownicy jest mniejsza i nie wiem czy będzie nadążała. Wodę lejemy raczej oszczędnie...
    Solary zrobię własnoręcznie, wstępnie zmieszczę się w 2tys, mam jakieś stare płytowe grzejniki, więc na pewno wykorzystam jedną wężownice, nie wiem tylko czy podłączę kominek.
    Tak się zastanawiam, czy dało by się podłączyć pod jedną wężownicę dwa urządzenia, na lato przełączam na solar, zima na kominek? czy raczej nie wykonalne?
    Jeśli chodzi zaś o ocieplenie, ozc wychodzi 6733 kWh/rok, od zrobienia audytu parę rzeczy jeszcze zmieniłem, na lepsze, więc powinno się udać.

  14. #11614
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Wszystko sie da ale glikolem zalejesz kominek czy solary wodą ??
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  15. #11615
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yasiek
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rycerska Dolina
    Posty
    125

    Domyślnie

    Solary wodą to raczej kiepski pomysł. Nie znalazłem też przeciwwskazań co do zalania płaszcza glikolem.
    Nie mówię że tak zrobię, pytam czy to ma sens.

  16. #11616
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomekqd

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Lębork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał yasiek Zobacz post
    Solary wodą to raczej kiepski pomysł. Nie znalazłem też przeciwwskazań co do zalania płaszcza glikolem.
    Nie mówię że tak zrobię, pytam czy to ma sens.
    Ja solarami (60 rur) grzałem wodę i domek 200m2 (grzejniki purmo) wrzesień i połowę października.

    Bufor mam w układzie otwartym kcioł Acv kondensacyjny i śmieciuch połączone bezpośrednio do bufora.
    Dlatego uważam że trzecia wężownica jest zbędna bo kominek możesz podpiąć bezpośrednio pod bufor a solary jeśli zamontujesz rury hot to na pewno przy ogrzewaniu podłogowym nawet w pochmurne dni wspomogą ogrzewanie. Nie wiem czy 600l wystarczy żeby ogrzać w mroźne dni w 2 taryfie ale ze wsparciem solarów może.

  17. #11617

    Domyślnie

    @kominek z glikolem
    - jeśli układ otwarty, to gdzieś musi być naczynie wzbiorcze - jak w salonie (zdarza się...) to może być niezbyt zdrowo
    - jeśli układ zamknięty, to zawór bezpieczeństwa i tak wymagany. A można z wymiennikiem kombinować.
    A w ogóle to dlaczego kominek z PW ma nie chodzić na tej samej wodzie co bufor?

    @yasiek
    Czemu solarów nie polecasz? Ja się właśnie przymierzam pomału, nawet pytałem na usenecie ile paneli przy buforze byłoby OK
    https://groups.google.com/forum/#!to...ie/0SqJ9k_Xs9I
    Ostatnio edytowane przez bajcik ; 19-10-2015 o 12:26 Powód: bry007->yasiek

  18. #11618
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomekqd

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Lębork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    @kominek z glikolem
    - jeśli układ otwarty, to gdzieś musi być naczynie wzbiorcze - jak w salonie (zdarza się...) to może być niezbyt zdrowo
    - jeśli układ zamknięty, to zawór bezpieczeństwa i tak wymagany. A można z wymiennikiem kombinować.
    A w ogóle to dlaczego kominek z PW ma nie chodzić na tej samej wodzie co bufor?

    @yasiek
    Czemu solarów nie polecasz? Ja się właśnie przymierzam pomału, nawet pytałem na usenecie ile paneli przy buforze byłoby OK
    https://groups.google.com/forum/#!to...ie/0SqJ9k_Xs9I
    Ja polecam solary dziś niebo pochmurne mżawka 9oC na zew. na solarach 39oC dogrzewam gazem do 45oC ale nie od 15-20oC,
    niestety na grzejniki >30oC to za mało.

  19. #11619

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    własnie zakończyłem konstrukcję szkieletową parterowego domu 120m2 z nieogrzewaną piwnicą o zapotrzebowaniu 21kW/m2/rok (choć realnie ze względu na błędy których nie dojrzę niech będzie 30kW). Ogrzewanie planuję elektryczno-wodne, grzejnikami konwektorowymi z z podwójnym wspomnianym układem. Ich cechą jest tym wyższa wydajność im wyższa temperatura dostarczonej wody (do 95 stopni) i mocno spadająca poniżej 60 stopni. Dodatkowo będzie kominek z PW. ok 11-15kW aby mógł zasilać te grzejniki. Pomiędzy ten układ chcę wpiąć bufor (jeszcze nie wiem jaki) a być może dwa (a może się mylę).

    Chodzi mi o to że chciałbym móc korzystać z największej zalety zarówno konstrukcji jak i grzejników konwektorowych czyli bardzo szybkiego czasu nagrzewania i niskiej bezwładności konstrukcji. Zastosowanie bufora pewnie powyżej 1000l spowoduje, że efekt ten uzyskam tylko prądem (grzałka elektryczna w grzejnikach), i sporo się naczekam zanim osiągnę min 60-70 stopni w buforze aby przejść na tańsze zasilanie wodne. W sumie największe początkowe zapotrzebowanie zaspokoję najdroższym źródłem.

    Moja idea to zastosować dwa bufory - jeden duży (>1000l) i drugi mały (ok 50-70l). Cel jest aby bardzo szybko zagrzać do 95 stopni mały bufor i móc już z niego korzystać i dopiero wtedy zacząć grzać duży. Przy czym cały czas automatyką utrzymywać w małym pomiędzy 90 a 95 stopni.

    Pytanie czy dobrze kombinuję czy popełniam gdzieś logiczny błąd. Czy da się inaczej i równie efektywnie. Jeśli to co wymyśliłem ma sens - JAK tym sterować??? Za chwilę montuję okna i fajnie byłoby zaczerpnąć waszego info zanim dokonam pierwszych zakupów.

    Z góry dzięki!

  20. #11620
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Straszliwie rzeźbisz!
    Da się prościej te 90stC dostać.
    O termostacie jakim w obiegu pomyślałeś?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 581 z 903

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony