dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 726 z 903
Pokaż wyniki od 14.501 do 14.520 z 18045
  1. #14501

    Domyślnie

    Rototrol - obacz czy takie beda ok - za bardzo się na tym nie znam ale programowo okielzna to jakis kumpel.

    https://www.olx.pl/oferta/raspberry-...tml#00634e6149

    lub https://www.olx.pl/oferta/raspberry-...tml#00634e6149

  2. #14502

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty69 Zobacz post
    Rototrol - obacz czy takie beda ok - za bardzo się na tym nie znam ale programowo okielzna to jakis kumpel.

    https://www.olx.pl/oferta/raspberry-...tml#00634e6149

    lub https://www.olx.pl/oferta/raspberry-...tml#00634e6149
    Jeśli nie potrzebujesz łączyć tego po WI-FI opcja z 1 linku jest super. Sam na takim zbudowałem swój pierwszy system.
    Jeśli potrzebujesz podłączyć tylko do 10 czujników temperatury to nawet nie będziesz potrzebować adaptera magistrali USB - 1wire.
    Czujniki temp DS18B20 będzie można wpiąć bezpośrednio do raspeberry pi i skorzystać z jego gotowej biblioteki. Zatem twój system kosztowałby jakieś 100 zł.

  3. #14503

    Domyślnie

    Cytat Napisał neokuba22 Zobacz post
    Nie ma takich temperatur, jego sprawnosc byłaby marna, a w mrozne słoneczne dni nie osiagnol by wyzszych temperatur, nawet szyba sie nie nagrzewa bardzo
    Miałem takie przypuszczenia. Poza tym nie montowalbym ich wprost na elewacji tylko na jakimś racku.

    Mam jeszcze drugą opcję montażu na dachu przyszłego budynku gospodarczego. Właśnie go tak rysuje co by dach miał skierowany w "odpowiednią" stronę.

    Na nim jednak mógłbym założyć więcej powierzchni i zrobić je "tymi rękami".

    Przepraszam za off-topic

  4. #14504
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Ja mam JAD jako wymiennik glikol/woda pomiędzy pompą ciepła a obiegiem CO. Wymiennik jak wymiennik, tylko rozmiary spore. 3 stopnie spadku na wymianie ciepła mam, więc chyba działa dobrze.
    Czyli glikol przechodzi za pomocą pompki i odbiór do CO też pompką, czy grawitacją ?

  5. #14505

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	instalacja CO.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	13,8 KB
ID:	385380

    witam czy ten układ jest poprawny?
    gdzie zainstalować pompy i zawory przeciwzwrotne

  6. #14506
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam.1983

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Dębska Kuźnia
    Kod pocztowy
    46-053
    Posty
    54

    Domyślnie

    Witam ponownie szanownych forumowiczów po dłuższej nieobecności

    Mam taka ciekawostkę i zarazem pytanie do osób posiadających bufory z wężownicami CWU czy to miedzianymi czy z rury karbowanej.
    Czy ktokolwiek się zastanawiał na etapie projektowania i już użytkowania nad zmianami ciśnienia w wężownicy ? czy temat w ogóle ktoś kiedyś poruszał ?
    Generalnie w buforach większość osób na naczynia wzbiorcze lub układy otwarte aby kompensować zmiany objętości a co z zamkniętą wężownicą ona też ma swoją pojemność i po zakręceniu ciepłej wody w kranie niedogrzana część wody w wężownicy zwiększa swoją objętość a to obieg w pełni zamknięty bo do sieci tego ciśnienia oddać się nie da bo są zawory zwrotne przy liczniku.

    Ot taka ciekawostka zaobserwowana na mojej instalacji

    Pozdrawiam

  7. #14507
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Rura karbowana się rozszerza i w ten sposób oczyszcza.
    Przy miedzianej wypada założyć naczynie wzbiorcze, wystarczy malutkie DE-8 Reflex lub podobne.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  8. #14508
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    W obiegu CWU zawsze jest jakiś kompensator lub upust.
    Naczynie przeponowe, małe, lub zawór ciśnieniowy.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #14509
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agusia59

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    188

    Domyślnie

    Witam,
    Mam problem z cisnieniem w układzie. Otóz posiadam bufor 1000 litrowy z piecem na paliwo stałe w układzie zamknietym. Naczynie przeponowe 100 litrów. Ciśnienie mam nabite na 0,8 bara na piecu. W trakcie palenia i utrzymywania temperatury na górze bufora powyzej 35 stopni cisnienie sie utrzymuje. Gdy na buforze na górze zaczyna spadac poniezej 35 stopni i pozostałe wskazniki (3) na buforze maja około 20 stopni to na piecu na manometrze spada cisnienie nawet do 0,2 bara, a raz spadło do 0. Co moze być przyczyną? Wycieków nie ma. Instalator twierdzi, że duży słup wody sie wychładza i dlatego. Prosze o porady

  10. #14510
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    U mnie bufor jest "mały" i współpracuje z naczyniem otwartym podłączonym z dołu zbiornika. Po 1,5 roku zaczął w nim podnosić się poziom wody. Myślałem, że wężownica gdzieś "puściła", ale okazało się ze w buforku zebrało się sporo powietrza. Po odpowietrzeniu wróciło do normy.
    Nie wiem dlaczego tyle powietrza się tam zebrało, skoro na uruchomieniu i przez następne pół roku było OK.
    Gdybym miał naczynie zamkniete, to w tym wypadku rosło by ciśnienie.

  11. #14511
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    agusia59

    Opisujesz stan normalny. Układ był stabilizowany przy +35stC na nadciśnienie 0,8 bar.
    Wolę nie myśleć co się stanie jak podniesiesz temperaturę całego baniaka do +90stC.
    Układ zamknięty, ciśnieniowy, przy kotle stałopalnym to proszenie się o kłopoty.

    Mierzysz ciśnienie WZGLĘDNE. Względem atmosferycznego.
    Ciśnienia bezwzględnego masz tam wiec 1,8 bar.
    Ma z czego spadać przy wychłodzeniu.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #14512
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agusia59

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    188

    Domyślnie

    No ok, ale przy temperaturze ponizej 35 stopni spada nawet do 0,2 bara i jak dopuszcze i nie rozpale to na drugi trzeci dzien dalej spada na te 0,2. Wydaje mi sie ze cisnienie powinno sie trzymac, jesli nabije do 0,8 na wychłodzonym i jak sie wychłodzi to dalej powinien trzymac 0,8 bara a tak nie jest. Wiem, ze lepszy układ otwarty ale nie miałam jak zrobic zamknietego chyba ze zbiornik wyrównawczy na dachu

  13. #14513
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    No to opisujesz stan, w którym gdzieś jest dziura...
    Coś gdzieś kapie.
    No, woda kapie! Ta z baniaka.

    Ciśnienie może się zmieniać, ale jak temperatura powraca do stanu wyjściowego to to ciśnienie też powinno.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #14514
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agusia59

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    188

    Domyślnie

    No właśnie tylko gdzie, jak sprawdzałam i nie widzę nigdzie wycieków ani plam, żeby może coś podsiąkało. Instalacja jest juz prawie miesiąc. Od zrobienia instalacji palone było prawie codziennie, więc temperatura na górze bufora nie spadła poniżej 35 stopni, a od 1,5 tygodnia palę co kilka dni i właśnie to zauważyłam. Jakie polecacie metody, żeby sprawdzić, czy gdzies układ nie puszcza? Przy grzejnikach nic nie widać, a podłogówka? Bufor byłby uszkodzony a może coś gdzieś innego? Po miesiącu układ raczej zapowietrzony nie jest. Poradzcie prosze, bo płytki w łazience juz połozone, a jeszcze 50 metrów do połozenia i wolałabym tego nie kuć

  15. #14515
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Należy sprawdzić czy nie jest zapowietrzony. no i uzyskać "brak ciśnienia " na zimnym.
    Jeśli ma jakieś wężownice to najlepiej je odciąć od zasilania i nagrzać bufor by sprawdzić co się będzie działo z ciśnieniem..

  16. #14516
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    "Instalacja jest juz prawie miesiąc."
    Była grzana ponad 50stC?
    Może zład jest nieodgazowany?
    No, bo jak nie widać, aby gdzieś ciekło to jest jakiś cud.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #14517
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agusia59

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    188

    Domyślnie

    Tak była grzana do 80 stopni na górze bufora wskazywało,reszta mniej. Był problem z zaworem bezp. dwudrogowym, bo wywalało go jak na piecu było ponad 80 stopni, a powinno od 95 stopni. A jesli zamkne zawory na powrocie i zasilaniu z grzejników i podłogówki i cisnienie od centralnego nie spadnie do 0 to bedzie mozna powiedziec, ze podłogówka i kaloryfery nie maja przecieku?
    Wezownic zasilajacych nie ma. Przy nagrzewaniu bufora cisnienie zachowuje sie prawidłowo.
    Ostatnio edytowane przez agusia59 ; 02-04-2017 o 19:38

  18. #14518
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Czyli bufor nie ma wężownicy grzejącej wodę użytkową ?

  19. #14519
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agusia59

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    188

    Domyślnie

    Nie no ma, ale to sie odbywa przepływowo wiec chyba nie jest zwiazane z układem, tylko przepływa przez bufor.

  20. #14520
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Przepływowo i jak będzie np "dziórka" w tej wężownicy, to ciśnienie wzrośnie.

Strona 726 z 903

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony