dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Temat: regipsy

  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie regipsy

    Dowiedziałam się dziś, że regipsy na suficie powinno się kłaść podwójnie co minimalizuje prawdopodobieństwo pęknięć. Czy to chodzi o pracę więźby, która zazwyczaj nie jest zbyt sucha? Jak robiliście u siebie? Pojedyncze czy podwójne?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    mozna też dać na sufit płyty OSB a później G-K, ja dam u siebie jednak tylko G-K i liczę że nie popęka

  3. #3

    Domyślnie

    Pdwójnie płyty powinno sie dawać na suficie na poddaszu pod takie płyty jeszcze najlepiej zastsowac ruszt krzyzowy.Więźba na poddaszu pracuje caly czas wiec jest mniejsze prawdopodobienstwo ze łaczenia plyt zaczna pekać jezeli zastosuje sie takie rozwiazanie.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    A co w przypadku domów parterowych bez poddasza i strychu? Więźba to gotowe wiązary kratowe suszone termicznie.

  5. #5

    Domyślnie

    Z tego co widze masz strop drewniany i tam tez by wypadało dac ruszt krzyzowy i podwójnie płyty. Pewnie beda głosy ze jak bedzie dobrze zrobione to nic nie bedzie pekac przy pojedynczej płycie, ja bym jednak nie ryzykowł. Ostatnio własnie sie przygladam sufitom i scianom u znajomych co maja regipsy i u wszystkicj na sufitach sa drobne rysy na laczeniach płyt. I albo robic taniej i liczyc sie z tym ze moze pekac albo zrobic podwójnie i miec spokój.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Tak tylko podwójne też pękają - mój tata zajmuje się wykończeniówką i spotkał się już z takimi sytuacjami. Dlatego zastanawiam się czy warto inwestować.

  7. #7

    Domyślnie

    Skoro twój tata zajmuje sie tym na codzien musisz samama z nim to przeanalizowac co Ci sie bardziej opłaca,ja tez na poczatku robilem u siebie ruszt pojedynczy teraz jednak bede go przerabial na podwójny i przykrece podwójnie plyty. U mnie w domu bedzie dach pracowal i konsultowałem sie juz z kilkoma firmami co robia docieplenia i regipsy, kazdy mi radzil zeby zamontowac podwójnie płyty.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Agnieszko, pojawianie sie rys na połaczeniach płyt k-g niekoniecznie jest wynikiem "pracy" więźby dachowej.
    U mnie pokazało się kilka rys na połączeniach ciętych i wg mnie były rezultatem właściwości masy szpachlowej tzn. jej wrażliwości na wilgoć.
    Rysy pokazały się po pierwszym wymalowaniu sufitu.
    Zajrzyj tu:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...572&highlight=
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    jedna płyta
    spoinowanie tasmą papierową lub flizeliną - żadną siatka !!!
    zagruntować
    przykleć gładka tapetę z włókna szklnaego
    przeciągnąc całość akryl-putzem

    sprawdzone u mnie - żadnych pęknięć
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  10. #10

    Domyślnie

    Rezi a gdzie montowales te plyty chodzi mi czy na poddaszu czy na parterze. Bo tak jak juz pisalem wczesniej wszyscy mi odradzaja na poddaszu montowac plyty pojedynczo. No i ocyzwiscie jaki robies ruszt pod plyty zwykly czy krzyzowy,

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Rezi a gdzie montowales te plyty chodzi mi czy na poddaszu czy na parterze. Bo tak jak juz pisalem wczesniej wszyscy mi odradzaja na poddaszu montowac plyty pojedynczo. No i ocyzwiscie jaki robies ruszt pod plyty zwykly czy krzyzowy,
    troszke wstępu
    dach w moim przypadku ma ponad 500 m2 i zrobiony jest w konstrukcji stalowo-drewnianej, najdłuższe krokiwie stalowe maja ponad 12 mb,dodatkowo czarny dach powoduje ze cala konstrukcja naprawdę "prcuje"
    od środka antresoli widac ponad 200m2 dachu, płaszczyzna sufitu w najdłuższym miejscu ma 14 mb

    ruszt 2 poziomowy krzyżowy rozstaw mocowania do krokwi co 50 cm, drugi poziom co 40 cm, wszytskie krawędzie płyt mocowane do stelaża, profile oryginalne z blachy 0,6

    pokrytą filizelina mam wszystkie skosy dachu oraz większosć zabudowy sufitów w pozostałej części domu w łazienkach i sypialni ( troche materiału zostalo więc go wykorzystaliśmy)
    od roku żadnych pęknięć
    fotki dowodowe na zycznie
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  12. #12

    Domyślnie

    Rezi z tego co sie u Ciebie doczytalem sufity i skosy masz pokryte tapeta z włókna szklanego, w takim wypadku moge sie z toba zgodzić ze zadne pekniecia nie powstana. Z tego co na i nternecie własnie przegladalem sa dostepne tapety o róznych faktórach które wystaczy tylko pomalowac. Tapetowanie sufitu tapeta z włkona nie jest czestym rowiazaniem i dlatego sie do tej pory z tym rozwiazniem nie spotkalem aczkolwiek chyba jest to dobre rowiazanie.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    w Poznaniu coraz więcej ekip zaczyna to robić
    najlepiej zwykłą gładką bez żadnej faktury - zwana inaczej "fliz malarski"
    technologia dostępna w marketach sieciowych, lafarge etc
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    no to muszę podpytać tatę o ten "fliz malarski".

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    filip-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie wszystko zalezy od konstrukcji

    to mimo wszystko konstrukcja jest za wszystko odpowiedzialna nic nie pęka jak sie ją prawidłowo zrobi ,a tapety czy tez ine rzeczy to na stare budynki ,po co ktos ma stosować w nowym budownictwie tapety ,tapeta z włókna szklanego zostawia jakąs fakture ,wiec to tylko dla miłosników tapet ,proponuje niech panu wykona to poządna firma ,i nie bedzie trzeba acic za dodatkową płyte czy tez tapete ,no i oszczedza pan na zdrowiu miej nerwów miej stresu

  16. #16

    Domyślnie

    no to nieźle proponujesz temu panu
    zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że ten pan miał problem 3 lata temu

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    I do tego to była pani

    Tapeta z włókna szklanego może byc zupełnie gładka - to taka szersza taśma wykończeniowa. Tylko ta zupełnie gładka jest najcieńsza. Grubsze (jesli są problemy z pęknieciami na łączeniach płyt - lepsze) maja wzorki - najczęściej jakiś "worek" i wariacje na ten temat. Można takie tapety wielokrotnie malować na różne kolory. Wyglada to nawet fajnie, a jak wnętrze trochę rustykalne - nadaje charakteru.
    Tylko jak coś jest solidnie spartolone w samym mocowaniu płyty, to tapeta niespecjalnie pomoże. Dobra jest na uniknięcie drobnych rys powstających na łączeniu płyt i na styku płyta/ściana.
    Taśmy z włókna szklanego są naprawdę dobre i warto w to zainwestować (tzn w dobrą taśmę, mimo że są obok 3 razy tańsze).

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Elmeros
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Rybnik
    Dzielnica
    Boguszowice
    Posty
    100

    Domyślnie

    Zgadzam sie, dobrym i sprawdzonym sposobem na pęknięcia jest tapeta z włókna szklanego, ja stosuje i jak na razie nie pęka.
    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony