dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31

Temat: Tynki Gipsowe

  1. #1

    Domyślnie Tynki Gipsowe

    Witam. Zastanawiam sie czy przy takich temperaturach jakie mamy teraz można robic tynki wewnetrzne. Tynki maja byc gipsowe i nie bardzo wiem do jakiej minmalnej temperatury można je robic. Mam okna, ale nie ma jeszcze centralnego i poddasze też nie ocieplone. Jak myslicie czy można robic czy czekac az bedzie cieplej.
    fugo

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-567
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    524

    Domyślnie

    Ja niedawno skończyłem (około 2 tyg. temu) Teraz przyjeżdżam rano otwieram okna, rozpalam w kozie a wieczorem dokładam do pieca jeszcze raz ale okna ze względów bezpieczeństwa zamykam. Od następnego ranka procedura się powtarza itd. Moim zdaniem proces schnięcia jest u mnie na półmetku, jak tego przyplinujesz to tynkuj.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Gipsowe schną dłużej, na razie nie zapowiadają strasznych mrozów, ale jak długo?
    Ja wkrótce (mam nadzieję) będę robić cementowo-wapienne. Dom ocieplony (teraz kończą ocieplenie), okna i drzwi są. Dach nieocieplony ze szparami, więc chyba otwieranie okien niepotrzebne. Oczywiście min. 2 razy dziennie palenie w kozie. W razie jakichś nagłych spadków temperatury jakies grzejniki albo nagrzewnica.

    Tylko czy bedziesz miał możliwość i chęć być na budowie 2 razy dziennie, codziennie, przez min. miesiąc? Ja mam bliziutko, a raz dziennie i tak bywam, bo jest pies, ale i tak się stresuję czy bedzie mi się chciało, zwłaszcza rano - no ale mus to mus. Mi się akurat spieszy z przeprowadzką, więc nie czekam do wiosny (zresztą mój tynkarz i tak już zajęty na wiosnę).

  4. #4

    Domyślnie

    Z dojazdem nie ma problemu tez mieszkam dlisko jakies 10 km . A czy taka koza ogrzeje dom , ja nie mam ocieplonego poddasza wiec przewiew jakis bedzie ale niebardzo rozumie jak ta koza ogrzeje dom jak zimne powietrze i tak dostanie sie do domu.
    fugo

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-567
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    524

    Domyślnie

    Ja tynkowałem parterówkę, zasłoniłem wyjście na poddasze i było ciepło. W Twoim przypadku jeżeli nie utrzymasz tem. powyżej zera raczej wstrzymaj się do wiosny

  6. #6

    Domyślnie

    Utrzymanie temperatury powyzej zera z tym może byc problem, chyba ze ocieple poddasze i zrobie centralne. rozmawiałem z gosciem od centralnego i powiedział ze w tydzień sie wyrobi. z tym ze musiał bym nocowac na budowie do mometu wyschniecia tynków bo grzejniki mogly by zniknac. kurcze chciałbym zeby juz wiosna była rozwiazało by to wiele problemów.
    fugo

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Mój tynkarz twierdzi, że poddasze nie może być ocieplone, bo musi być przewiew. Ja zamierzam grzać na dole , a ciepłe powietrze i tak leci do góry. W przypadku większych mrozów mam zamiar zasłonić te szpary między krokwiami. Mam jeszcze czerpnię i wyrzutnię, a właściwie otwory na nie w ścianach szczytowych (dość wysoko), więc przewiew i tak będzie.
    Jak masz możliwość zrobienia i uruchomienia centralnego, to juz w ogóle nie widzę problemu (poza kosztami oczywiście).

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Z tym przewiewem to nie za bardzo.
    Idąc tą drogą powinno się przy wylewkach i tynkach otwierac okna bo jeszcze lepszy przewiew.

    Moim jakże skromnym zdaniem droga Dominiko im wolniej schnie tynk tym lepiej
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Ale przy niskich temperaturach to chyba aż za wolno schnie. Co innego w lecie - chyba anpi pisał, że nie miał okien w trakcie tynkowania (bo tak wszyscy radzili), a że były upały, to tynki wyschły za szybko.

    Za to opinie na forum co do tynkowania późną jesienią (czyli teraz ) są takie, że bez przewiewu wszystko się kisi. Woda cieknie po oknach czy tam ścianach i takie tego typu atrakcje.

    Jabko - a jakie ty jabłko jesteś właściwie? Słodkie czy kwaśne? Miękkie czy twarde?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Tak jest.
    Pojawiają się krople ale to raczej tylko na gipsowych.
    Na C-W nie widziałem takich cyrków.

    Dominka to Ty nie wiesz ??
    A cza było wysłać obiecaną paczuszkę
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Według mnie jeśli dom jest nieocieplony (poddasze) to nie ma szans na utrzymanie dodatnich temperatur za pomocą kozy itp. Trzeba by było palić non-stop dzień i noc a i tak nie wiem czy w całym domu byłoby na plusie (no, chyba że zima będzie taka jak do tej pory, czyli mrozów nie będzie w ogóle).

    Robienie tynków teraz jest jak dla mnie zbyt ryzykowne - narazie temp. jest ok, ale co będzie za tydzień, dwa? Mogą przyjść mrozy nawet do -20`C (w końcu mamy środek zimy) a przecież świeże tynki to sama woda!!! Ja bym się jednak wstrzymał ze 2 miesiące.

  12. #12

    Domyślnie

    Przemyslałem temat i wstrzyam sie jeszcze dwa no moze trzy miesiace, chyba ze wiosna przyjdzie wczesniej. dziekuje za porady i pozdrawiam.
    fugo

  13. #13

    Domyślnie

    heheh a ja własnie tynkuję

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    Tak jest.
    Pojawiają się krople ale to raczej tylko na gipsowych.
    Na C-W nie widziałem takich cyrków.

    Dominka to Ty nie wiesz ??
    A cza było wysłać obiecaną paczuszkę
    Zanim wyślę musze wiedzieć... czy warto

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał fugo79
    Przemyslałem temat i wstrzyam sie jeszcze dwa no moze trzy miesiace
    słusznie
    aby dom był piękny................ USŁUGI WYKOŃCZENIOWE
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=87618 BUDUJEMY DOMY

  16. #16

    Domyślnie

    Ja wchodzę z tynnkami za tydzień.NIestety musze bo dostałem na to transzę z banku a absurd polega że trzeba sie z niej rozliczyć w 60 dni i to na podstawie zrealizowanej roboty a nie faktur. Ociepliłem poddasze, mam posadzki, drzwi i okna. Mam też rozprowadzone centralne z kaloryferami (też bzdura poprzedniej źle zaplanowanej transzy i umieszczenia w kosztorysie dla banku wcześniej kaloryferów niż tynków .
    Mam kominek z płaszczem który będzie ogrzewał całość przez rok póki nie dostanę gazu. Tez sie boję o temperaturę ( a raczej ile razy będe musiał dymać z drewnem - a to 14 km) oraz o ocieplenie, w sumie jest folia paroizolacyjna na początku ale pewnie woda będzie się lała bo to tynki naturalne. Górale mówią ze "bedzie dobze panocku" ale mnie to przeraża.Ile to będzie schnąć??? kiedy moge wejść z resztą roboty typu glazura i karton gipsy?
    Pozdrawiam
    Paweł

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kitapl
    Ja wchodzę z tynnkami za tydzień.NIestety musze bo dostałem na to transzę z banku a absurd polega że trzeba sie z niej rozliczyć w 60 dni i to na podstawie zrealizowanej roboty a nie faktur. Ociepliłem poddasze, mam posadzki, drzwi i okna. Mam też rozprowadzone centralne z kaloryferami (też bzdura poprzedniej źle zaplanowanej transzy i umieszczenia w kosztorysie dla banku wcześniej kaloryferów niż tynków .
    Mam kominek z płaszczem który będzie ogrzewał całość przez rok póki nie dostanę gazu. Tez sie boję o temperaturę ( a raczej ile razy będe musiał dymać z drewnem - a to 14 km) oraz o ocieplenie, w sumie jest folia paroizolacyjna na początku ale pewnie woda będzie się lała bo to tynki naturalne. Górale mówią ze "bedzie dobze panocku" ale mnie to przeraża.Ile to będzie schnąć??? kiedy moge wejść z resztą roboty typu glazura i karton gipsy?
    U Ciebie nie jest najgorzej, bo masz szansę dom ogrzać. Tylko przy tym wszystkim musisz niestety też wietrzyć - a więc powstaje utrudnienie dla ogrzewania. No i przewiew nie może zmrażać tynku, poza tym nie może też być zbyt duży, bo szybkie schnięcie też nie jest dobre. Osobiście przez pierwszy tydzień raczej nie otwierałbym okien, co najwyżej rozszczelniał - zimą wentylacja graw. (jeśli taka jest) działa dość sprawnie - do usunięcia wigloci z tynków nie starczy, ale przynajmniej proces schnięcia nie będzie zbyt gwałtowny.

    Co do glazury to moim zdaniem można wchodzić zaraz po tynkach... no, powiedzmy 2-3 dni po tynkach, coby trochę stwardniały. Jakoś nie widzę tu przeciwskazań. Jeśli chodzi o karton-gipsy to poczekałbym jak najdłużej.

  18. #18

    Domyślnie

    przepraszam za pewnie głupie pytanie ale co to jest wentylacja grawitacyjna? Napisałeś że zimą a mamy zimę
    a tak generalnie to dzięki za opinię
    Pozdrawiam
    Paweł

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Kratka w ścianie i dziura w oknie.
    Bez wentylatorów.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kitapl
    J.NIestety musze bo dostałem na to transzę z banku a absurd polega że trzeba sie z niej rozliczyć w 60 dni i to na podstawie zrealizowanej roboty a nie faktur. Ociepliłem poddasze, mam posadzki, drzwi i okna. Mam też rozprowadzone centralne z kaloryferami (też bzdura poprzedniej źle zaplanowanej transzy i umieszczenia w kosztorysie dla banku wcześniej kaloryferów niż tynków .
    Też trochę źle rozplanowałem plansze i nie wszystkie roboty będą wykonywane z bankowym harmonogramem ale powiedzieli mi, że nie ma z tym problemu i można sobie pozmieniać kolejność robót; kredyt w mbanku. Ten twój bank jakiś mało elastyczny delikatnie rzecz ujmując.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony