dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31

Temat: Tynki Gipsowe

  1. #21

    Domyślnie

    9 grudnia miałem skończone tynki gipsowe,do dzisiaj ok.95%powierzchni już jest suche.2 okna uchylone i tam gdzie nie bylo przewiewu grzejnik elektryczny.W miejscu gdzie tynku bylo wyjątkowo grubo(miałem takie jedno)pojawiły sie kropelki wody które dość szybko znikły.Myślę że jakby sie pogoda utrzymała jeszcze ze 2-3 tygodnie to można śmiało tynkować.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigmario4
    Myślę że jakby sie pogoda utrzymała jeszcze ze 2-3 tygodnie to można śmiało tynkować.
    I w tym cały problem... 3 tygodnie w pogodzie to całkiem sporo...

  3. #23

    Domyślnie

    Są prognozy długoterminowe które sie raczej sprawdzają

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigmario4
    Są prognozy długoterminowe które sie raczej sprawdzają
    Jeśli ktoś w nie wierzy, to może tynkować. Osobiście bym nie ryzykował, ale to tylko moje zdanie. Za dużo można stracić a za mało zyskać.

  5. #25

    Domyślnie

    Tylko czy wtedy jakis tynkarz się znajdzie. Szukam i szukam i jakoś nie ma chętnych

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    SŁUCHAJCIE A CZY TYNKI GIPSOWE ROBI PRZED CZY PO ZAMONTOWANIU OKIEN DREWNIANYCH (CZY MOŻNA PRZED?)
    nie cierpię oszustów

  7. #27

    Domyślnie

    tynki najlepiej robic razem z oknami czyli zamontowac okna a na drugi dzien wchodzi ekipa od tynków.
    fugo

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar giza25
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    I co dalej nie ma jednogłośnego roztrzynięcia sprawy: TYNKOWAĆ czy NIETYNKOWAĆ... oto jest pytanie.
    My mamy okna, drzwi a dom jest z poddaszem. Poddasze nieocieplone z przewiewami.
    Tynkarz powiedział, że daje nam pisemną gwarancje, że nic się nie stanie... a jak się stanie to poprawki robi na swój koszt.

    I co wy na to... mój teść stanowczo odradza, my chcemy jak najszybciej - bo chcemy szybko iść do siebie a nie stale u nich mieszkać, ale nie chcemy stracić kasy...
    Proszę poradźcie, bo co dzień dwa razy zmieniam zdanie - raz tynkujemy, za chwilę już nie

  9. #29

    Domyślnie

    Jak Ci daje pisemną gwarancję to czego chcieć więcej??TYNKUJ i nie pękaj.

  10. #30

    Domyślnie

    Długoterminowe prognozy nie przewidują zbyt raptownych zmian temperatur.
    Jeżeli tynki nie będą narażone na zalewanie wodą - można spokojnie tynkować. Zdążą wyschnąć. Tynk powierzchniowo jest już twardy po tygodniu - reszta to tylko odparowanie wilgoci ze ścian - to może spokojnie potrwać nawet i miesiąc - w tym czasie możesz wylać posadzki i wykonać inne roboty.
    Regulamin forum

  11. #31

    Domyślnie

    własnie kładą mi tyneczki, pogoda ok bo ok 8-9 stopni. sa w połowie, wietrzymy okienkami i grzejemy kominkiem w kaloryferkach. tynki wyglądaja zajebiscie. obecnie w nowym mieszkaniu mam gipsowe, ale w domu posliśmy w tradycyjne wykończone piaskiem kwarcowym czy czymś takim. wyglądaja praktycznie jak gipsowe ale sa zdecydowanie bardziej solidne moim zdaniem. podobno jak jeszcze przetrę papierem przed malowaniem to poweirzchnia jak szklanka. i biało jest
    Pozdrawiam
    Paweł

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony