dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie posadzka pod parkiet

    Witam i dobijam z moją posadzką, która może nie jest aż taka jak ma jac73 czego współczuję. Moja wylana przez fachowców ma kolor jasno szary, prawie biały i pyli mimo,że gruntowałem ją dwukrotnie Tytanem bez rozcieńczania.Oprócz tego nie jest gladka jak stół, jest chropowata. Napewno spróbuję zagruntować polecanym przez Boorga Mapei.Tylko pytanie czy po zagruntowaniu dobrym preparatem mając już nie pylącą poszdzkę będę mógł kleić deski ? Czy jest jakiś sposób niezbyt kosztowny by posadzka była idealnie gładka, ponieważ jak rozumiem inaczej trzeba o wiele więcej kleju do parkietu. Tego jeszcze nie przerabialem stąd takie pytania.

  2. #22

    Domyślnie

    Witam! co prawda nikt mi jeszcze nie odpowiedział, ale po solidnym przestudiowaniu postów szczególnie Boorga dochodzę do wniosku, że najsłuszniej moim skromnym zdaniem będzie zrobić podłogę na legarach do tego dębowa ługowaną i olejowaną tak sugerował GURU tematu podłóg wszelakich. Nie będzie dodatkowych kosztów związanych z poprawieniem wylewki etc. Dalej jednak "dręczy" mnie pytanie odnośnie jak zachowywać będzie się deska dębowa w niezbyt często ogrzewanej chałupie? Jak Fachowcy z forum zapatrują się na proponowaną mi przez wykonawcę podłogę, czyli deska dębowa gr.25mm,szer 10cm, dł 100cm. Materiał + robocizna 130zł/m2. bez lakierowania lub olejowania? Czy to przyzwoita cena? Wiem, że najważniejsza jest jakość dęba a jaki on jest jeszcze nie wiem. Niestety po ułożeniu takiej podłogi będę miał min 5-6cm różnicę pomiędzy otwartą kuchnią gdzie mają być kafle i pokojem w dębie i grozi mi dodatkowa wylewka by wyrównać poziom.Jest wyjście zrobić wszystko w tym samym dębie? Tylko ta kasa! Jest jeszcze jedno wysokość pomieszczeń na parterze z 258cm skurczy się do 250cm. Co na takie dylematy mają do powiedzenia Jaśnie Oświeceni Forumowicze. Swoją drogą kiedy nasz pracujący przecież GURU ma czas na odpowiedzi dla wszystkich przepraszam dyletantów. Podziwiam Go za cierpliwość, której życzę w swoim i innych imeniu.jeszcze pytanie czego używa się do ługowania podłóg? Pozdrawiam wszystkich budowniczych

  3. #23

    Domyślnie

    Podłoga na legarach to jednak znacznie gorsze rozwiązanie niż na wylewce.

    Drobne nierówności można zeszlifować. Jeśli Ci się tylko pyli, to chyba da się ją doprowadzić do porządku dobierając dobry grunt i ew. powtarzając do skutku. Zakładam, że wylewka się nie kruszy i nie ma generalnego zaburzenia poziomu.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony