dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43

Temat: mokry komin

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie mokry komin

    Witam Forumowiczow, pomyslnosci w Nowym Roku zycze
    Po ostatnich deszczach z przerazeniem odkrylem plame na suficie i po drobnym poszukiwaniu znalazlem przyczyne. calkowicie mokry komin na strychu. Obejrzalem opierzenie i niczego nie odkrylem. Dekarz ktory robil dach i opierzenie po ogledzinach stwierdzil ze przyczyna jest niezaimprebnowana cegla klinkerowa i fugi. Zaznaczam ze obiekt ma troche ponad rok.
    Czy znajdzie sie ktos kto moze taka diagnoze potwierdzic lub zanegowac?

    Pozdrawiam
    walek0

  2. #2

    Domyślnie

    Cegła pełna czy dziurawka?
    A jak tam obróbka blacharska?

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    dokładnie, zobacz czy komin z pełnej czy zdziurawki, jeśli z dziurawki to koniecznie sprawdź jak zalana od góry, czy nie ma szczelin, jeśli pełna to szukaj przyczyny w obróbce blacharskiej, zobacz jak tam zabezpieczenia silikonem, po prostu wejdź na dach i popatrz dokładnie, czasem niewielka dziurka może spowodowac przeciek

  4. #4

    Domyślnie

    Komin jes zrobiony z dziurawki, obrobki blacharskie i silikon wygladaja OK

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Już masz ododpowiedź!!! Teraz jedyny ratunek to zafugować komin dobrą fugą i tą samą fugą wypełnić ubytki w bocznych otworach wentylacyjnych. Jak nie ma czapy to koniecznie ją wykonać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Jedną z zasad prawidłowego wykonania komina jest jego otynkowanie od dołu do samej góry. Klinkier nie nadaje się na komin, niezależnie od tego czy jest to cegła pełna, czy dziurawka.
    Robimy kominy klinkierowe po to by ich nie tynkować. Efekt widoczny.
    O innych niedogodnościach z klinkierem w kominach pisałem w innych wątkach wielokrotnie.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Nie ferowałbym tak radykalnych opinii. Komin wykonany z pełnej cegły klinkierowej na pełną fugę i długie lata spokoju. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    co to znaczy dobra fuga???.......a czy w ogole da sie to czyms zaimpregnowac? ( klinkier i fugi?)


    D

  9. #9

    Domyślnie

    Dobrze wykonana obróbka blacharska powinna być zrobiona z dwóch,zachodzących na siebie kawałków blachy.
    W innym przypadk(blacha pracuje pod wpływem zmian temperatur)u,prędzej czy później powstanie nieszczelność.
    Na ogół na wcięciu w komin.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Nie ferowałbym tak radykalnych opinii. Komin wykonany z pełnej cegły klinkierowej na pełną fugę i długie lata spokoju. Pozdrawiam.
    Feruję te radykalne opinie na podstawie własnego wieloletniego doświadczenia i kilku telefonów dziennie do firmy z prośbą o pomoc. Nie wspomnę o mailach. Komin z klinkieru, to wkładka przed wykwitami, a nie po.
    Klinkier nie nadaje się do budowy komina obsługującego paleniska na opał stały. Tylko szamot na pierwsze dwa trzy metry komina, a potem zwykła dobrze wypalona czerwona cegła na zaprawie cementowej. W małych kotłowniach można zrezygnować z szamotu. No i oczywiście tynk od dołu do samej góry.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim, chyba wiem co zrobie -otynkuje komin
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Czyli proponujesz Janusz że nawet jak mam mieć elewacje z klinkieru to komin mam sobie otymkować a jakieś inne propozycje? może jakaś specjalna fuga by sie znalazła?(mówię o cześci komina ponad połacia dachową)
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Witaj, Miałem dokładnie to samo mam kominy z klinkieru dziurawki, pierwsze co to popraw fugi tak aby były równo z cegła a nie jak to niektórzy murarze robią wklęśnięte. Jak zafugujesz to kup sarsil
    ( http://www.silikonypolskie.pl/?opt=a...ent&item_id=12 ) i pomaluj powinno pomóc ja na razie mam spokój a robiłem to na lato.


    Pozdrawiam
    Jakby nie było jest bardzo miło xD ;D

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janussz
    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Nie ferowałbym tak radykalnych opinii. Komin wykonany z pełnej cegły klinkierowej na pełną fugę i długie lata spokoju. Pozdrawiam.
    Feruję te radykalne opinie na podstawie własnego wieloletniego doświadczenia i kilku telefonów dziennie do firmy z prośbą o pomoc. Nie wspomnę o mailach. Komin z klinkieru, to wkładka przed wykwitami, a nie po.
    Klinkier nie nadaje się do budowy komina obsługującego paleniska na opał stały. Tylko szamot na pierwsze dwa trzy metry komina, a potem zwykła dobrze wypalona czerwona cegła na zaprawie cementowej. W małych kotłowniach można zrezygnować z szamotu. No i oczywiście tynk od dołu do samej góry.
    Może nie z doświadczenia wieloletniego, ale mam trochę znajomych. Chcieli mieć śliczny komin, no to mają śmierdzące plamy na ścianach. Drzewiej stawiało się kominy z czerwonej cegły, tynkowało i tyle. Zero problemów. Zmokło to wyschło. Syf nie spływał w dół. No ale jak chce się mieć ładnie..

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    W spalinach mamy wodę pod postacią pary wodnej. Jak rozpalamy w kotle, to to para wykrapla się nam na cegłach komina. Cegła "zwykła" wchłania tę wodę na głębokość kilku milimetrów. Jak się komin zagrzeje to woda z cegieł komina odparowuje. Cykl powtarza się przy każdym nowym rozpalaniu(grzaniu komina).
    Klinkier nie wchłania wilgoci. Kondensat spływa w niższe partie komina. I tam napotyka na "zwykłą" cegłę, która "pije" tę wodę. Jest jej tak dużo, że cała nie odparuje. Cegła przemaka cała. Wykwity murowane. To tylko kwestia czasu.
    Jeżeli do tego dojdzie woda z nieszczelnych fug, to plamy mamy szybciej. Oprócz tego wszelkie nieszczelności wychładzają nam spaliny "lewym" powietrzem.
    Chcemy mieć ładny komin, to wkładka niezbędna.
    Nie słyszałem, żeby był na rynku jakiś preparat do usuwania wykwitów nie mówiąc o nieprzyjemnym zapachu dziegciu. "Superfugi" tutaj nie pomogą. No może przesuną w czasie powstanie wykwitów.
    Ja przecież nie zazdroszczę Wam pięknych kominów. Chcę tylko przestrzec przed fatalnymi skutkami. Po to przecież jest ten dział forum.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Mowimy tutaj o dwóch różnych sprawach właściwego (poprawnego) postawienia komina i jego kawałka elewacji nad dachem. A kto mając kocioł nie wstawia wkładu ceramicznego lub metalowego z możliwością odprowadzenia skroplin. Myślę, że należy doradzać profesjonalnie a nie opowiadać bajek, że pełna cegła klinkierowa nie nadaje się na kominy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Bez wkładki klinkier nie nadaje się.
    Jeżeli coś komuś doradzam, to wiem co piszę. Nie znaczy to wcale, że ten "ktoś" musi stosować się do moich wskazówek.
    Uściślając moją wypowiedź. Klinkier nie nadaje się jako materiał do budowy przewodu dymowego. Jako obudowa tego przewodu(wkładka jest przewodem dymowym po jej zastosowaniu) nie ma przeciwwskazań.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Uzupełniając moją wypowiedź chcę dodać, że wszelkiego rodzaju wkładki kominowe wykonane z materiałów nienasiąkliwych skracają żywotność kotła na paliwo stałe. Skracają, gdyż tylko część kondensatu ląduje w odstojniku. Reszta wraca do kotła robiąc w nim spustoszenie.
    To pewnie też zostanie potraktowane jako herezja. Szczególnie przez producentów i dystrybutorów wkładek. Liczę się z tym.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    A kto mając kocioł nie wstawia wkładu ceramicznego lub metalowego
    Ano to ja się zapytam, od ilu lat na rynku są takie wynalazki jw. A te tysiące domów z piecami na paliwo stałe i kominami po prostu z czerwonej cegły? Na poparcie słów Janusza dodam tylko, że palę w Zębcu 17 lat, komin z czerwonej cegły, piec zdrowy, komin też. A parę dni temu czytałem tu, na forum, post w którym właściciel trzyletniego Zębca żalił się, że piec zgnił na wylot pod czopuchem, a z czopucha leje się coś śmierdzącego. Oczywiście komin z wkładką.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Mój ojciec ma 30-tetni dom z kotłem na paliwo stałe i przez 30 lat pali w tym kotle węglem i drewnem. Komin zwykły z czerwonej cegły. Nie cieknie nie plami, nie śmierdzi... Czy po 30 latach nagle cegielnie przestały umieć robić cegły nadające sie na komin, że koniecznie trzeba wklad pakowac ?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony