dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie Sterownik Auraton czy Euroster?

    No właśnie. Czy one się czymś różnią oprócz nazwy? Muszę kupić sterownik, ale nie jestem do końca przekonany - który model. Na razie skłaniam się ku 2005TX. Ktoś ma i mógłby się podzielić wrażeniami?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: Sterownik Auraton czy Euroster?

    Cytat Napisał anpi
    No właśnie. Czy one się czymś różnią oprócz nazwy? Muszę kupić sterownik, ale nie jestem do końca przekonany - który model. Na razie skłaniam się ku 2005TX. Ktoś ma i mógłby się podzielić wrażeniami?
    Jeden diabeł.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    No tak myślałem. Ale już poszczególne modele sporo się od siebie różnią. Zamierzam używać tego sterownika do włączania pieca elektrycznego w drugiej taryfie.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi
    No tak myślałem. Ale już poszczególne modele sporo się od siebie różnią. Zamierzam używać tego sterownika do włączania pieca elektrycznego w drugiej taryfie.
    Model 2005 jest tzw "ecomomic" czyl ma czułość 0,25 stC
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    autaton to euroster po zmianie nazwy

  6. #6

    Domyślnie

    Maly, "moj" hydraulik nie jest pewien, czy Auraton bedzie wspolpracowac z Wieskiem (Vitogas 100 - jeden znajomy mi doradzal ). Mozesz potwierdzic lub nie?

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie Euroster 2005 economic pracuje z Niedźwiedziem KLO30.
    Ten sterownik ma tylko przekaźnik włącz/wyłącz i tego samego wymaga kocioł. W przypadku innych kotłów sprawa jest prosta jeżeli kocioł wymienia jakieś informacje z sterownikiem to musi byc sterownik dedykowany.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja tak się intensywnie zastanawiałem czy Auraton czy Euroster, że kupiłem PT21 (137zł na allegro), dokładnie BPT21 (294zł allegro)
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  9. #9

    Domyślnie Re: Sterownik Auraton czy Euroster?

    Cytat Napisał anpi
    No właśnie. Czy one się czymś różnią oprócz nazwy?
    Niczym, bo to jest to samo.
    Mam 2005TX i bardzo fajny sterownik, bo nie trzeba prowadzić przewodów, ponadto jak chce stabilizowac temperaturę w innym pokoju to po prostu biorę sterownik i przenoszę do innego pokoju. Zasięg ma bardzo dobry, kocioł mam w piwnicy, a więc transmisja przez 3 stropy.
    Działa na zasadzie włącz/wyłącz, a więc tylko z kotłami, które mają taki styk.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    A ja chce sterownik który umożliwi włączanie oddzielne 3 pomp każdą zależnie od trzech różnych czujników temperatury.
    Dodatkowo aby umożliwiał regulacją np: włączenie przy temp poniżej 7st później wyłączenie w przedziale 7-22 i później znowu włączenie powyżej 22.
    I tak dla każdego z 3 obiegów tylko dla różnych temperatur.
    Oczywiscie czujki muszą pracować nawet przy -30st

    Jaki to będzie sterownik ??
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    autaton to euroster po zmianie nazwy
    No, chyba nie bardzo. Istnieją 2 firmy:
    "Lars" w Poznaniu - produkuje Auratony www.auraton.pl
    "Euroster" w Chumiętkach - produkuje Eurostery www.euroster.com.pl

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmad
    Maly, "moj" hydraulik nie jest pewien, czy Auraton bedzie wspolpracowac z Wieskiem (Vitogas 100 - jeden znajomy mi doradzal ). Mozesz potwierdzic lub nie?
    Nie ma znaczenia czy jest to V100 czy też v333 - ważne jaki jest sterownik na kotle - jeœli vitotronic 100 to ok ale jeœli v150 lub v200 to nie. chyba że zblokujesz palnik ale mogš być kłopoty z CWU oraz ochronš p-zamarzaniowš.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko

    Jaki to będzie sterownik ??
    nie wiem co dokładnie chcesz sterować ?

    może coś z tej propozycji, np. jeden z : R315.01 - R315.6

    http://www.compit.pl/

  14. #14

    Domyślnie Re: Sterownik Auraton czy Euroster?

    Ktoś ma i mógłby się podzielić wrażeniami?[/quote]
    mam od miesiąca i .....
    jest wkurzający bo gdy chcę ZMNIEJSZYĆ temp. w pokoju to muszę "lecieć" przez cały zakres regulacji - ma sterowanie tylko na +,
    jeśli już to tylko bezprzewodowy - bo wygodny, w moim egzemplarzu sam termometr ma dużą bezwładność - fachowiec powiedział, że tak musi być w tym modelu, ogólnie jest OK, ale ja bym szukał dalej ( ja już niestety zapłaciłem )
    pozdr
    maciek

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi
    Cytat Napisał 1950
    autaton to euroster po zmianie nazwy
    No, chyba nie bardzo. Istnieją 2 firmy:
    "Lars" w Poznaniu - produkuje Auratony www.auraton.pl
    "Euroster" w Chumiętkach - produkuje Eurostery www.euroster.com.pl
    Przepisałem to ze strony www.auraton.pl więc chyba wszystko jasne w tym temacie


    Oferujemy regulatory temperatury od 15 lat. Początkowo pod marką Euroster. W związku z wejściem naszego kraju do Unii Europejskiej oraz ze wzrostem sprzedaży zagranicznej podjęliśmy decyzję o zmianie marki naszych produktów na AURATON.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    A ja chce sterownik który umożliwi włączanie oddzielne 3 pomp każdą zależnie od trzech różnych czujników temperatury.
    Dodatkowo aby umożliwiał regulacją np: włączenie przy temp poniżej 7st później wyłączenie w przedziale 7-22 i później znowu włączenie powyżej 22.
    I tak dla każdego z 3 obiegów tylko dla różnych temperatur.
    Oczywiscie czujki muszą pracować nawet przy -30st

    Jaki to będzie sterownik ??
    Chyba tylko "własnej roboty" bo trudno bedziesz miał go kupić jako wykonanie fabryczne, bo jeśli dobrze zrozumiałem to muszą być trzy niezależne tory.
    Oczywiście da się to zrobić ale trzeba mieć troszke do czynienia z elektroniką i wbrew pozorom nie jest to trudny układ do zrobienia w kilka godzin

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Re: Sterownik Auraton czy Euroster?

    Cytat Napisał MAC II
    jest wkurzający bo gdy chcę ZMNIEJSZYĆ temp. w pokoju to muszę "lecieć" przez cały zakres regulacji - ma sterowanie tylko na +,
    jeśli już to tylko bezprzewodowy - bo wygodny, w moim egzemplarzu sam termometr ma dużą bezwładność - fachowiec powiedział, że tak musi być w tym modelu, ogólnie jest OK, ale ja bym szukał dalej ( ja już niestety zapłaciłem )
    pozdr
    no to mi dobrze doradzili forumowicze i mój Pepiczek PT21 jest lepszy od Eurostarów/Eurotonów, a bezprzewodówka (BPT21) rewelacja stoji obok mnie, mam teraz 21.3 stopnia , histeryza 0.1, jak nie pasuje mi to, to się bawię i kombinuję
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie Re: Sterownik Auraton czy Euroster?

    Cytat Napisał mdzalewscy
    no to mi dobrze doradzili forumowicze i mój Pepiczek PT21 jest lepszy od Eurostarów/Eurotonów, a bezprzewodówka (BPT21) rewelacja stoji obok mnie, mam teraz 21.3 stopnia , histeryza 0.1, jak nie pasuje mi to, to się bawię i kombinuję
    Gdzie go kupiłeś?

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Re: Sterownik Auraton czy Euroster?

    Cytat Napisał anpi
    Gdzie go kupiłeś?
    na allegro, są wszystkie + przesyłka 6zł, co ciekawe nawet bezprzewodówki są w podobnej cenie nie ważne, czy to 2005TX, 2020TX, 3000TX, czy BPT21.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosciu01
    ...

    może coś z tej propozycji, np. jeden z : R315.01 - R315.6

    http://www.compit.pl/
    Już blisko - dzięki


    Cytat Napisał alexiel
    ...
    Chyba tylko "własnej roboty" bo trudno bedziesz miał go kupić jako wykonanie fabryczne, bo jeśli dobrze zrozumiałem to muszą być trzy niezależne tory.
    Oczywiście da się to zrobić ale trzeba mieć troszke do czynienia z elektroniką i wbrew pozorom nie jest to trudny układ do zrobienia w kilka godzin
    No właśnie prawdopodobnie tak to się skończy.
    3 niezależne tory i jeszcze dobrze by było żeby przynajmniej jeden z nich wyłączał przy 7st a włączał ponownie przy 20st.
    Czyli trzyobwodowy i jeszcze dwuprogowy
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony