Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
A kto mając kocioł nie wstawia wkładu ceramicznego lub metalowego
Ano to ja się zapytam, od ilu lat na rynku są takie wynalazki jw. A te tysiące domów z piecami na paliwo stałe i kominami po prostu z czerwonej cegły? Na poparcie słów Janusza dodam tylko, że palę w Zębcu 17 lat, komin z czerwonej cegły, piec zdrowy, komin też. A parę dni temu czytałem tu, na forum, post w którym właściciel trzyletniego Zębca żalił się, że piec zgnił na wylot pod czopuchem, a z czopucha leje się coś śmierdzącego. Oczywiście komin z wkładką.
Jak mówię klientowi w takim przypadku(zgniły kocioł po trzech latach), że musi mieć wkładkę, to ten patrzy na mnie jak na jasnowidza.
Albo z tymi wykwitami na kominie. Masz pan klinkier na końcówce komina. I zazwyczaj pytanie: a skąd pan to wie?
U mnie w domu w którym mieszkam jest tak jak u JoShi i Mirka.
Z tym, że przebiję Was latami. Komin ma już ponad 40 lat. Która wkładka tyle wytrzyma?

Sam się zastanawiam jak w nowej chałupie "wykończę" komin. No bo klinkier odpada, a obróbka blacharska jakaś taka będzie badziewiarska.
Pewnie otynkuję komin zaprawą cementową z dodatkiem szkła wodnego i na to pójdą płytki kamienne, albo klinkierowe.