dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie

    Czy kotś ma pomysł jak kłaść tynk na papę?
    Problem jest następujący:
    izolacja pozioma na fundamentach powinna się połączyć z izolacją poziomą na chudziaku. Tam gdzie wychodzi to na jednym poziomie, nie ma problemu. Schody zaczynają się w sytuacji kiedy poziom chudziaka jest niżej. U mnie w kotłowni i w garażu. Jeżeli wywinę izolację w dół i połączę ją z izolacją na chudziaku to na ścianie będzie ponad 20 cm papy ew. folii. Jak na to położyć tynk?
    Pomóżcie bo problem jest naglący!

  2. #2

    Domyślnie

    czy nie pomoze rapica metalowa?

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Odświeżam wątek,mnie to rownież interesuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak widzisz MC mało jest chętnych do wsparcia w tym temacie.
    Tyle się mówi o zachowaniu ciągłości izolacji, więc temat jest istotny.
    Przecież muszą być jakieś masy gipsowe lub szpachlowe czy tynkowe, które będą się trzymały papy.

  6. #6

    Domyślnie

    To faktycznie trudna sprawa, ale praktycznie każdy się z tym musi zetknąć - ciekawe że nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. Ja mam jeszcze trudniej bo mam folię bud. a nie papę, o otynkowaniu w ogóle można zapomnieć. Robię tak: jedna ściana garażu będzie docieplana (od wewnątrz), więc daję styropian do ziemi i po kłopocie. Na ścianie przeciwległej chyba podmuruję cokolik do odpowiedniej wysokości z bloczków 6 cm, który otynkuję albo okleję płytkami.

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie sytuacja wygląda tak, że ściana fundamentowa z bloczków jest szersza niż ściana z pustaków. Wprawdzie będzie ocieplona od wewnątrz wełną lub styropianem i płyta GK, którą można dać do posadzki i na tym płytki lub coś innego, ale inne ściany?

  8. #8

    Domyślnie

    jutro mam spotkanie z kier.bud.,moze doradzi.

  9. #9

    Domyślnie

    Niczego konkretnego nie dowiedziałem się.
    Pewnie zrobię tynk cementowy na siatce stalowej.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki chociaż za dobre chęci. W garażu jakoś sobie poradzę bo tej papy jest 14 cm, ale w pomieszczeniu gospodarczym prawie 0,5m.
    Będę szukał dalej.

  11. #11

    Domyślnie

    Nie myśleliście o wodoszczelnych masach uszczelniania. Można je z powodzeniem tynkować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony