dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie VAPOTHERM na posadzce

    Stosował ktoś ten wynalazek...? słyszałem że 8cm tego materiału odpowiada (jeżeli chodzi o izolację cieplną) 14-stu cm styropianu....
    Muszę się zmieścić w 10-12 centymerach z dociepleniem i wylewką. Może ktoś zna orientacyjne ceny...

  2. #2

    Domyślnie

    nikt tego nie zna....? a powiedzcie mi proszę ile kosztuje metr docieplenia posadzki styropianem 15cm....

  3. #3

    Domyślnie

    Z tym obliczeniem 1m^2 styropianu to nie przesadzaj dzielisz cenę 1 m^3 styropianu na 6,66 i masz cenę 1 m^2 (przy grubości 15 cm)

    lepiej napisz co to jest ten Vapotherm, ile kosztuje i kto tym handluje

  4. #4

    Domyślnie

    http://www.ecotherm-pl.com/ - tam jest o vapothermie, z tego co wiem to dopiero budują struktury dystrybucyjne, towar dostarczany (przynajmniej na nasz region dostarczany jest bezpośrednio z Gniezna...

  5. #5

    Domyślnie

    No to wszystko jasne twarda pianka poliuretanowa dwuskładnikowa. Super towarek ale cena będzie wysoka. Z ciekawości, jak się dowiesz jaka cena to wrzuć do wątku

    Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    cena też jest super... 49zł netto (cena wyjściowa) za m2

  7. #7

    Domyślnie

    Ciekawy materiał , ale powiedz coś więcej o cenie, jakiego materiału dotyczy tz, jaka grubośc płyty.

    Dla porównania ceny styropianu EPS 50 – 042 (5cm) - zwykły 92 zł za m3, frezowany 98zł/m3
    EPS 100 – 038 zwykły 138 zł/m3, frezowany 145zł/m3 - W metrze 3 masz wiec 10 m2 styropianu o grubości 10cm , koszt 14,5zł/m2

    Podaj jak wychodzi m2 odpowiedniego vapothermu. Mam na myśli cene do zakupu po możliwych do uzyskania rabatach

  8. #8

    Domyślnie

    Podnoszę temat,

    Sprawdziłem na stronie Eco-thermu wspołczynnik oporu termicznego rzeczywiścei rewelacyjny, zresztą sprawdziłem i pianka poliuretanowa w płytach jest od dawna stosowana do ociepleń domów w stanach, a u nas do ociepleń zbiorników , zasobników wody w chłodniach itd.

    Może odezwie sie ktoś kto wybrał piankę w płytach zamiast styropianu lub wełny jak wyglądał koszt ocieplenia.

    Sam zastanawiam się nad tym materiałem ze względu na możliwość zaoszczędzenia na grubości materiału i możliwość obniżenia podłogi na gotowo po wylewkach. Tylko pytanie - jak wychodza koszty na gotowo??

  9. #9

    Domyślnie

    ja kupiłem (tzn. dałem zaliczkę) vapotherm ale nie XR tylko MG o grubości 8cm o nieznacznie gorszych parametrach 0,027 W/(m.K). Zapłaciłem 37,50 brutto za m2 (końcówka jakiejś promocji...)

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Czy ktoś ostatnio kupował lub orientował się w cenach Vapother XR? Jakie są koszty transportu - rząd wielkości?
    Chcę robić w marcu posadzki, więc temat zaczynam drążyć. Wyliczyłam, że w stosunku do zwykłego styro FS20 o lambdzie 0,039, zastosowanie XR da mi oszczędność (na zmniejszeniu strat energii ok. 1350 kWh czyli licząc 35gr za 1kWh przy energii z gazu GZ50 sieciowego) jakieś 450zł na sezon grzewczy. Okres zwrotu z inwestycji liczę zgrubnie na jakieś 7 lat.

    Liczę na odzew .
    Pozdrawiam
    Dabell

  11. #11

    Domyślnie

    ja będę tym docieplał cały budynek : podłogi, ściany i strop

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał aero
    ja będę tym docieplał cały budynek : podłogi, ściany i strop
    A jak cena ? orientowałeś się? będę wdzięczna za info.
    Chcę dać jeszcze chyba MG jako izolację na balkon nad kuchnią, w projekcie mam 20 ekstrudowanego styro, dzięki temu materiałowi będzie max 14 - lepszy efekt wizualny - cieńsza płyta balkonowa.

    dabell

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony