dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Tynki a teriva !!!!!!!!!!!!!!

    Witam,
    Proszę o pomoc.Przymierzamy się do tynków,wybór padł na c.w.Mamy ułożony strop teriva.Wykonawca tynków stwierdził,żeby lepiej zrobić na sufitach parteru sufit podwieszany,gdyż tynki na terivie bardzo szybko pękają.Proszę o porady,czy to prawda,czy wykonawcy się nie chce tynkować sufitów?

  2. #2

    Domyślnie

    Guzik prawda.
    U mnie na terivie nie ma ani jednego pęknięcia.

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie tynk gipsowy na Terrivie (pustaki keramzytobetonowe) pękł w jednym miejscu, przy kominie. Nawet nie tynk, tylko strop, więc raczej nie jest to związane z typem stropu. Ale chłopaki zatapiali siatkę (taką jak do ociepleń) na belkach stropowych.
    Pozdrowionka
    Metal

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    zapewne kolega zaprawa55 odezwie się, że trzeba bylo zrobić strop żelbetowy wtedy uniknie się takich sytuacji, no cóż

    a u mnie popękało, ale z powodów chyba innych niż przeświadczenie, że na terivie to na bank pęknie
    odpowiednia teriva, żebra rozdzielcze, podwójne belki pod cięższe działówki - jak to było to nie ma się co bać

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    mam terive i nic nie pęka

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    zapewne kolega zaprawa55 odezwie się, że trzeba bylo zrobić strop żelbetowy wtedy uniknie się takich sytuacji, no cóż

    a u mnie popękało, ale z powodów chyba innych niż przeświadczenie, że na terivie to na bank pęknie
    odpowiednia teriva, żebra rozdzielcze, podwójne belki pod cięższe działówki - jak to było to nie ma się co bać
    Strop ułożony jak należy,przynajmniej tak twierdzi inspektor nadzoru,pustaki keramzytowe - podobno najlepsze na okolicy

  7. #7

    Domyślnie

    Ważne aby teriva długo stała podparta stemplami.
    Jak zbyt szybko się je zdejmie może "klawiszować"

  8. #8

    Domyślnie

    Dom w stanie surowym otwartym stanął w lipcu 2001. Strop teriwa 1. Powierzchnia sufitu 140 m2 - tynkowanie c-w sierpień 2003 r. Zero pęknięć.Tynk kręcony na budowie - przepis własny tynkarza.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Ważne aby teriva długo stała podparta stemplami.
    Jak zbyt szybko się je zdejmie może "klawiszować"

    jeśli teriva jest kładziona zgodnie ze sztuką budowlaną czyli z belkami rozdzielczymi i odpowiednio zbrojona to nie ma prawa się klawiszować, ale podparta musi być min 3 tyg. to prawda. no i żeby nie oszczędzać na stemplach

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    dla zinteresowanych dostałem maila od przedstawiciela tego regulatora i ten czujnik na kablu do podłogówki może mierzyć tem powietrza bo to ten sam element jak w tym czujniku zwykłym

  11. #11

    Domyślnie

    Jeżeli prawidłowo wykonany strop to nie ma co się bać - nie popęka.
    Prawdopodobnie tynkarzowi nie chce się robić sufitu - większy koszt roboty i bardziej czasochłonny, gdyż musi wyprowadzić idealnie równą powierzchnię sufitu. A w tej chwili to oni gonią tylko "metry"
    Regulamin forum

  12. #12

    Domyślnie

    Witam

    Ja również nie wiedziałam czy tynkować terive, ale wszystkich których pytałam się o to a którzy znają się na budowie domu( łącznie z moim szwagrem, który prowadzi firmę remontową) odradzali. No i nie tynkowałam a teraz zastanawiam się co z tym zrobić bo mam dość niskie pomieszczenia na dole i nie mogę sobie pozwolić na podwieszany sufit. Bądź tu człowieku mądry

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał chopinetka
    No i nie tynkowałam a teraz zastanawiam się co z tym zrobić bo mam dość niskie pomieszczenia na dole i nie mogę sobie pozwolić na podwieszany sufit.
    Przykleić płyty GK do stropu.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur K.
    Jeżeli prawidłowo wykonany strop to nie ma co się bać - nie popęka.
    Prawdopodobnie tynkarzowi nie chce się robić sufitu - większy koszt roboty i bardziej czasochłonny, gdyż musi wyprowadzić idealnie równą powierzchnię sufitu. A w tej chwili to oni gonią tylko "metry"
    Dokładnie tak -- dobrze wukonany strop nie popęka a leni do roboty i jeszcze łata 3-metrówka przy odbiorze. U mnie skuwali jadalnię i część kuchni , duży kąt też się przydaje bo z wygody robią do ściany

  15. #15

    Domyślnie

    A czy pod tynk kłaść siatke?Czy na "żywca"tynkować keramzytowe pustaki?

  16. #16

    Domyślnie

    na cholerę siatkę??

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Metal
    U mnie tynk gipsowy na Terrivie (pustaki keramzytobetonowe) pękł w jednym miejscu, przy kominie. Nawet nie tynk, tylko strop, więc raczej nie jest to związane z typem stropu. Ale chłopaki zatapiali siatkę (taką jak do ociepleń) na belkach stropowych.
    Tak napisał Metal.Ja nie bardzo się orientuję,ale na zdrowy rozsądek mogłoby to mieć sens,zawsze mniejsze ryzyko pęknięcia.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob budowniczy junior
    Cytat Napisał Metal
    U mnie tynk gipsowy na Terrivie (pustaki keramzytobetonowe) pękł w jednym miejscu, przy kominie. Nawet nie tynk, tylko strop, więc raczej nie jest to związane z typem stropu. Ale chłopaki zatapiali siatkę (taką jak do ociepleń) na belkach stropowych.
    Tak napisał Metal.Ja nie bardzo się orientuję,ale na zdrowy rozsądek mogłoby to mieć sens,zawsze mniejsze ryzyko pęknięcia.
    Jak będziesz mieał ch... wykonany strop to sklawiszuje i wtedy żadna siatka nie pomoże..
    a jak dobrze to po co siatka ??

  19. #19

    Domyślnie

    Siatka na stropie z Terivy nie ma żadnego sensu. Jeżeli ma pękać sufit bo jest żle złożony to nawet przyklejenie płyt GK (kiepski pomysł) czy też wykonanie sufitu podwieszanego nie pomoże - on i tak popęka gdyż będą pracowały poszczególne bloczki do których będzie mocowana konstrukcja takiego sufitu. Nie ma sensu wydawać dodatkowej kasy na coś co się nigdy nie sprawdzi.

    Siatkę daje się na złączeniach stropu wykonanego z płyt żelbetowych (żerańskich itp), oraz na stropach lanych opartych na stalowych podciągach.
    Regulamin forum

  20. #20

    Domyślnie

    Dziękuję za porady,zaryzykuję i otynkuję strop - zobaczymy co będzie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony