dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Graszka1970

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    418
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie odwodnienie działki - pilne

    Mam problem z wodą na działce. W drodze, która jest jeszcze własnością prywatną jest bijące źródełko. Woda wypływająca z niego leje się do mojej działki i teraz jesienią nie nadąża wysychać. Po zimie to nie wiem co zrobimy......Utworzyło mi się bajorko i mam pomału problem z dowozem materiału na budowę. Co zrobić i jak temu zaradzić. Szukam porady lub firmy, która podejmie się melioracją.
    Pozdrawiam
    Graszka.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Aby zrobić meliorację to potrzeba skierować wodę do punktu zlewowego, najczęściej jest to rów melioracyjny albo studnia drenażowa, jeśli nie ma to pozostaje tylko podnisienie gruntu.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Graszka1970

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    418
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Grunt i tak podnieśłiśmy, bo ukształtowanie działki miało 1,5 metra różnicy. Dom wyciągnęliśmy do góry - o piwnicy nawet nie było mowy. Woda leje się nam z drogi na posesję, a w dodatku dokładnie w miejscu bramy wjazdowej. Wiemy, że musimy zrobić studnię drenażową, ale co zrobić z tym źródłem, którego ujście jest dokładnie w miejscu wjazdu na działkę....myślałam o wykopaniu rowu wzdłuż ogrodzenia i wylaniu betonu na metr w głąb, wtedy zmieniłby się bieg źródła, ale czy to nie jest sprzeczne z przepisami. Skierowałabym wodę wprost na posesję sąsiada.......

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    cóz jedni mogą twierdzić, że szklanka jest do połowy pusta, inni, że do połowy pełna
    czyli ty nie skierujesz wody do siąsiada, tylko odgrodzisz się od prywatnego źródełka
    a co na to wlaściciel źródełka?
    nie chce interweniować?
    i to tak naturalne, jak jednemu z forumowiczów, wybija?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony