dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Widziałem tę spawarkę ale chyba jest to 85A - co do jakości i serwisu - pewnie nie ma trzeba liczyć na gwarancję.
    Można pospawać normalnie płot - ja spawałem zwykła transformatorówa elektrodami 2,5 mm. Ważne - jak wybierzesz zwykła transformatorową to szukaj trzyfazowej lub przełaczanej 230/400V - bo jak kupisz do domu tylko na 230V to się możesz zdziwić (chociaż nic w tym dziwnego nie ma) bo ci będzie zabezpieczenie wywalało - no chyba że masz bardzo dużą moc przyłaczeniową.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    A prosze mi powiedziec bo kurcze nie orientuje sie, czym sie rózni spawarka tig od spawarki mig-mag . W mig-mag spawa sie drutem ze szpuli w osłonie gazów a w spawarkach tig czym sie spawa?
    Co do spawania migomatem to spawanie jest bajecznie proste i po kilku treningach mozna juz dojs do wprawy.
    Może zapamiętaj tak:
    MIG - elektroda topliwa (czyli ten drut co sie wysuwa), gaz obojętny
    MAG - elektroda topliwa, gaz aktywny

    TIG - Elektroda nietopliwa (czyli dodajesz drut druga rączką), gaz obojętny
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał vangrego
    Ponawiam pytanie .Czy spawarką transformatorową można porządnie pospawać płot .Czym sugerować się przy kupnie -moc ,prąd spawania...
    Można
    Elektrodówka pospawasz stale łatwo spawalne (te co mają mało wungla ).
    Nie pospawasz nierdzewek, aluminium, cieńkich blach.

    Do spawania płotu czyli prętów, rur itp jak najbardziej tranfor spawalniczy się nadaje i jest najtańszy.
    Sam mam elektrodówkę na 250A

    Co do inwertora 65A sie nie wypowiem
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  4. #24

    Domyślnie

    ta inwertorowa jest 95A na230V ,a czy się różni spawarka inwerterowa od transformatorowej ??

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Inwertorowa ma regulacje (przy pomocy elektroniki).
    A jak można ustawiać czasy, prady opadania itp to można spawać alaTIG np: nierdzewkę.
    Czyli jest to coś dużo lepszego niz zwykły transformator spawalniczy
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  6. #26

    Domyślnie

    sprawnością - potrzebuje mniej prądu na wejściu, wagą, rozmiarem.

  7. #27

    Domyślnie

    sprawnością - potrzebuje mniej prądu na wejściu, wagą, rozmiarem. Często ma "Anti sticka" coby sie elektroda nie przyklejała przy zajarzeniu łuku.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARKOG
    NJerzy - to jak np obrobiony jest dekiel w rurze kończący barierkę - ani śladu spawu tak jakby jednorodny materiała - ale oczywiście połaczenie spawane - po południu postaram się zamieścić zdjęcie
    Takie elementy szlifuje się ręczną szlifierką taśmową do rur.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał vangrego
    ta inwertorowa jest 95A na230V ,a czy się różni spawarka inwerterowa od transformatorowej :cry: ??

    Inwertorowa nie ma ciężkiego i dużego transformatora, poza tym spawa prądem stałym (transformator zmiennym ) przez to spawa się lepiej. Transformatorem nie możesz spawać wszystkimi rodzajami elektrod bo wiele z nich wymaga do spawania prądu stałego.


    Markog- jesli nie ogranicza cię zbytnio kasa kup tiga z mozliwością spawania elektrodami. Ja umiem spawać gazem i elektrodą i miałem okazję spawać Tigiem. Rewelacja. Tylko z braku funduszy nie mam jeszcze Tiga. W prawdzie mam zestaw do spaw. gazowego , transformator spawalniczy i migomat.
    Jestem przekonany że jeśli masz jakiekolwiek pojęcie o spawaniu zepsujesz kilka elektrod wolframowych i furę nierdzewki to nauczysz się spawać tigiem.
    Jeśli tylko koszty nie będą większe niż satysfakcja z własnoręcznie wykonanych rupieci. A nie pojmiesz tiga to założysz elektrodę, a spawarka w domu jest potrzebna. Żonie kup coś fajnego żeby nie psioczyła i kupuj tiga. A co? Raz się żyje. Pozdrawiam.

  10. #30

    Domyślnie

    No własnie z tym TIGiem to niestety ze względu na cenę zaczyna mi przechodzic (chociaz chciałbym gdzieś popróbować) - mógłbym kupić tanią spawarkę 1200-1500 z TIGiem ale niestety zwarciowe zajarzenie łuku niestety nie pozwoli mi na ładne spawy a na taką za 2500 to już mnie przestaje być stać. Chociaz jak policzę ile mógłbym zaoszczędzić - obudowa kominka policzono mi 2000 zł barierki ponad 5000 zł a spawarka by mi się jeszcze ostała. Ciężko myślę.

  11. #31

    Domyślnie

    Tutaj jest dokładny opis jak spawać TIGiem
    http://uslugispawalnicze.jimdo.com/2...%C4%99-tigiem/
    Ja osobiście uważam że nie jest to aż tak trudne. Do spawania dla siebie wystarczy miesiąc praktyki

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony