dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 14
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 264
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemoBDG
    Schodo o długości stopnicy 25 cm też mogą być wygodne, więc się tego nie obawiaj. Moim zdaniem te 17,5 cm wysokości to trochę dużo i to może w przyszłości stwarzać problemy (jeżeli nie dla Ciebie to dla dzieci). Jeżeli możesz to skróć stopnice, wstaw dodatkowy schodek i zmniejsz ich wysokość.
    Ale jak obniżę wys. stopnia np na 16,5cm to zgodnie ze wzorem na wygodne schody 2h+s=60-65cm wyjdzie mi 58cm. A pozostawiając wysokość na 17,5cm i stopień szer 25cm wychodzi równo 60cm.
    Wszystko rozbija się o ten zabieg 5-cio lub 4-ro stopniowy (nie mam jak sprawdzić "nogoleptycznie"), jak będę przekonany do ilości schodków na zabiegu to reszta sama wyjdzie.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Traper2000
    Ale jak obniżę wys. stopnia np na 16,5cm to zgodnie ze wzorem na wygodne schody 2h+s=60-65cm wyjdzie mi 58cm. A pozostawiając wysokość na 17,5cm i stopień szer 25cm wychodzi równo 60cm.
    Wszystko rozbija się o ten zabieg 5-cio lub 4-ro stopniowy (nie mam jak sprawdzić "nogoleptycznie"), jak będę przekonany do ilości schodków na zabiegu to reszta sama wyjdzie.
    Ok. Samemu empirycznie stwierdziłem, że wzór ma sens.
    Co do zabiegu im mniej schodów na zabiegu tym lepiej, gdyż są one głębsze a przez to bezpieczniejsze (nie trzeba iść ich zewnętrzną wobec osi skrętu krawędzią, poza tym wydaje mi się iż podczas schodzenia zabiegową częścią schodów człowiek nieświadomie przyśpiesza...)

  3. #23

    Domyślnie

    Co do zabiegu im mniej schodów na zabiegu tym lepiej, gdyż są one głębsze a przez to bezpieczniejsze
    nie do końca prawda
    schody przede wszystkim powinny być tak zaprojektowane aby wszystkie stopnie w lini podziałowej miały tę samą szerokość , i to jest priorytet ( o tym już pisałem) zabieg na trzech stopniach wygląda tak sobie, najlepiej jak jest on rozłożony łagodnie na większej ilości stopni.
    odrębną sprawą o której zwykle się zapomina przy projektowaniu zabiegu jest poręcz, aby poręcz układała się ładnie po wewnętrznej stronie schodów zabiegowych ( bez garbów i wklęśnięć) szerokość wszystkich stopni pod poręczą powinna być:
    *jednakowa - poręcz prosta
    *stopniowo się zmnieszać, zwiększać -poręcz łukowa
    Najczęstszym błędem przy wylewaniu schodów betonowych zabiegowych jest to że stopnie zabiegowe spotykają się w jednym punkcie , przy takim układzie nie ma praktycznie możliwości ładnie wykończyć tych stopni drewnem (pozostaje jedynie w tym punkcie postawić słup balustradowy)

    TRaper podaj wymiary klatki i wysokość kondygnacji spróbuję pomóc
    acha nie zapomnij o wysokości pierwszego stopnia ( powinien być niższy od pozostałych o grubość okładziny , najczęściej 4 cm) i o ostatnim stopniu , który powinien być wyższy

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARIO345
    TRaper podaj wymiary klatki i wysokość kondygnacji spróbuję pomóc
    acha nie zapomnij o wysokości pierwszego stopnia ( powinien być niższy od pozostałych o grubość okładziny , najczęściej 4 cm) i o ostatnim stopniu , który powinien być wyższy
    Witam, wczoraj dokładnie wszystko pomierzyłem i przeanalizowałem projekt i wys. stopnia jest 18,7cm a nie jak wcześniej podawałem 17,5.
    Z projektu wynika, że: 15 stopni x 18,7cm x 25cm x 95cm. Murarze mi wyrysowali (jak podawałem wcześniej) schody: 15 stopni x 18,7cm x 27cm x 95cm, z tym że na zabiegu wmalowali 5 stopni.
    @ Mario345
    Poniżej rysunek z wymiarami klatki, jeśli możesz pomóc to z góry WIELKIE DZIĘKI...



    * Wysokość kondygnacji na gotowo 280cm to znaczy od gotowej podlogi na parterze do gotowej podłogi na piętrze.

  5. #25

    Domyślnie

    Witam
    według moich obliczeń wychodzi ( max szerokość stopnia 24 cm)
    poniżej dokładny rysunek
    pozdrawiam
    mario345

  6. #26

    Domyślnie

    @MARIO345...
    Serdeczne dzięki...!!!
    Teraz schody mają sens i na 100% będą wygodniejsze od tych wyrysowanych przez wykonawcę.
    Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za poświęcony czas.

  7. #27

    Domyślnie

    Wygodne to one będą - ale z estetyką to nie mają wiele wspólnego (po prostu koszmarek - mam na myśli zabieg) - to tylko taka moja uwaga.

  8. #28

    Domyślnie

    Mam schody wykonane jak na rysunku Mario.
    Nie mam zastrzeżeń estetycznych. Nawet uważam, że stopnie zabiegowe są ładniejsze od prostych (z prostymi spotykamy się wszędzie).
    Na pewno schody zbyt strome są brzydsze.
    Po takich schodach, jak na rysunku, można schodzić w kompletnej ciemności i noga trafia tam gdzie trzeba.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał AldonkaS
    Wygodne to one będą - ale z estetyką to nie mają wiele wspólnego (po prostu koszmarek - mam na myśli zabieg) - to tylko taka moja uwaga.
    A co zrobić? Jest to rozbudowa (ograniczona przestrzenią) i każdy metr2 jest na wagę złota. Można było zwiększyć klatkę schodową ale niestety kosztem pokoju dziecka a to by nie było rozsądne.
    Aldonko, nie chcę się użalać ale po 6 latach w jednym pokoiku 12m2 (z malutkim dzieckiem od 1,5 roku), chodząc po schodach 20/20 z 1 kuchnią i łazienką na 8 osób estetyka schodów ma chyba najmniejsze znaczenie.
    Na prawdę, nie każdego stać na dom lub mieszkanie z uczciwej pracy.
    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Zbigniew Rudnicki - masz rację co do funkcjonalności. NAtomiast coś podobnego mam jedna z moich koleżanek (z tym że ma tak jak ja pełny zabieg) i... widać wyraźnie że każdy schód zabiegu ma inne wymiary (szerokość pojedyńczych schodów) sorry, ale każdy kto do niej przychodzi po raz pierwszy - pyta się: kto Ci zrobił tak koślawe schody (czy chłopy były pijane??????).

  11. #31

    Domyślnie

    Traper2000 - miałam ten sam problem (może nawet większy, bo ja mam pełny zabieg - co widac na zdjęciu w jednym z wcześniejszych maili), i ja poszłam niestety (lub stety ) w wygląd i mam jednak strome zabiegi od środka (ale chodzisz i tak po środku, a symetria powinna być jednak zachowana).
    Wybór należy jednak do Ciebie.

  12. #32

    Domyślnie

    witam
    aldonkas napisaŁ
    Wygodne to one będą - ale z estetyką to nie mają wiele wspólnego (po prostu koszmarek - mam na myśli zabieg) - to tylko taka moja uwaga.

    estetyka to rzecz gustu, takie schody moga ci sie nie podobac , niestety tak projektuje sie schody, u trapera przy tych wymiarach nie ma mozliwosci zrobic schodow symetrycznych nie lamiac zasad projektowych
    Aldonkas pokaz zdjecie swoich schodow z przodu tak aby bylo widac punkt laczenia sie schodow zabiegowych
    pozdrawiam
    mario345

  13. #33

    Domyślnie Schody zabiegowe

    Drodzy forumowicze, muszę wykonać szaunki pod schody zabiegowe, moze są jakieś zależności, uwagi, aby dobrze wylać takie betonowe "cacko"
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  14. #34

    Domyślnie

    najpierw zrob podest, nastepnie uloz zbrojenie i dopiero rob stopnie, ja zaczalem od stopni i mialem problem z wlozeniem zbrojenia , jak bedziesz zbijal szalunki pod stopnie to rob tak zeby szalunki mialy wysokosc stopnia, mnie nie chcialo sie obcinac na wysokosc i mialem problem w rownym sciaganiu betonu

  15. #35

    Domyślnie Schody zabiegowe - czy wygodne

    Witam,

    jak sie Wam korzysta ze schodow zabiegowych - czy sa wygodne. Chodzi mi to, ze w niektorych wykonaniach schody zabiegowe sa bardzo strome "na nawrocie". Trepy sa czasem trojkatne i pozostaje malo miejsca na stope.

    Zastanawiam sie czy zaleta wynikajaca z faktu, ze zabiegi potrzebuja mniej miejsca n iz dwubiegi zrekompensuje ewentualne wady wynikajace z waskich stopni.

    A moze macie jakies zdjecia jak jest u Was i czy sie sprawdza. Z gory dzieki. Jakby ktos mial jeszcze zdjecie zbrojenia to juz w ogole byloby super.

    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Ja jeszcze nie wiem jak się sprawdza, bo dopiero mamy stan surowy Ale napewno są mniej wygodne od tradycyjnych (obecnie mam takie). Niestety w naszym nowym domku tradycyjne by się nie zmieściły -mimo wyliczeń i kombinacji nie dało rady. Schody są już wylane -ale teraz wiem, że gdybym robiła je jeszcze raz to byłyby z "duszą" (czyli odstępem między biegami). Bieg przy biegu powoduje to, że gdy się szybko schodzi "wylatuje" się z zakrętu
    Link do moich zdjęć z budowy -są tam ze dwie fotki schodów (niestety nie utrwaliłam zbrojenia ).
    http://foto.onet.pl/4zes3,ck5z01c0wbkn,u.html?P=2

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    A ja też mam dopiero w stanie surowym budynek....ale chodzę po tych schodach codziennie na górę i powiem tak: moje są wygodne ale tylko dlatego, że mają tylko 4 schodki zabiegowe ....każdy o szerokości pod ścianą prawie metr....więc sa bardzo szerokie i dzięki temu wygodne.
    Gdyby tych zabiegów było więcej to automatycznie byłyby one węższe i na pewno mniej wygodne.

    Pozdrawiam, smoczyca.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Zabiegowe raczej nigdy nie sa wygodne...... wyobraź sobie po takiej spirali wnoszenie mebli na górę bez "oddechu" po drodze.
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renia
    Zabiegowe raczej nigdy nie sa wygodne...... wyobraź sobie po takiej spirali wnoszenie mebli na górę bez "oddechu" po drodze.
    No właśnie -meble, czy wannę to chyba przez balkon wciągnę na górę

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    A ja też mam dopiero w stanie surowym budynek....ale chodzę po tych schodach codziennie na górę i powiem tak: moje są wygodne ale tylko dlatego, że mają tylko 4 schodki zabiegowe ....każdy o szerokości pod ścianą prawie metr....więc sa bardzo szerokie i dzięki temu wygodne.
    Gdyby tych zabiegów było więcej to automatycznie byłyby one węższe i na pewno mniej wygodne.

    Pozdrawiam, smoczyca.
    Fajnie masz smoczyco -ja mam aż 6 stopni "zabiegu"...

Strona 2 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony