dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Korum1

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    5

    Domyślnie Koszty podziału działki budowlanej

    Witam,
    mam pytanie dotyczące kosztów podziału działki budowlanej. Namierzyliśmy dużą działkę ok. 6000 m2. Chcielibyśmy ją zakupić i podzilić na 4 działki budowlane, ale zanim to zrobimy chcielibyśmy wiedzieć jakiego rzędu są to koszty. Czy ktoś może nam pomóc?

  2. #2

    Domyślnie

    pytanie mozna ja podzielic?
    co mowi MPZP ?


    u naszego geodety dla nas ok. 1000 zl za dzialke !!! = 4000 zl

    pozdrawiam

    www.wyciagi-budowlane.com

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Korum1

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    właściciel mówi, że można podzielić właśnie na 4 działki.
    nie znamy planu zagospodarowania

  4. #4

    Domyślnie

    stop,

    moment. zanim wtopicie lekko albo ciezko zapracowane pieniadze sprawdzcie plan zagosp. czy wogole jest. na co pozwala.
    moze to tylko dzialka rolna i moze sa tylko WZ ?!
    gdzie to jest ? jaka cena? jaka mozliwosc szybkiej sprzedazy?

    duzo infos czeba zebrac.
    znam inwestorow, ktorzy tez wiele funduszy zarobili na podzialach ale i wtopili.

    www.wyciagi-budowlane.com

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Korum1

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    oczywiście przed kupnem zamierzaliśmy sprawdzić to wszystko, ale póki co działkę namierzyliśmy dopiero wczoraj i zastanawialiśmy się jakie ewentualnie doszłyby koszty do jej ceny podstawowej...

    dziękuję

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli to działka rolna to bez zmiany przeznaczenia możecie wydzielić tylko dwie działki po 3.000 m. My za wydzielenie jednej działki rolnej - 3.500m płaciliśmy 1000zł.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał SONYA
    Jeśli to działka rolna to bez zmiany przeznaczenia możecie wydzielić tylko dwie działki po 3.000 m.
    Ale później można też dla każdej z nich wystapić o nowe warunki, na których nalezy wnioskować o dwa domy na każdej z działek. Gdy otrzymasz takie warunki to możesz wystąpić o podział działki o powierzchni 3000m na dwie działki mniejsze.
    Znajomy architekt tak właśnie robi z działką rolną.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał viktoria271199
    stop,

    moment. zanim wtopicie lekko albo ciezko zapracowane pieniadze sprawdzcie plan zagosp. czy wogole jest. na co pozwala.
    moze to tylko dzialka rolna i moze sa tylko WZ ?!
    gdzie to jest ? jaka cena? jaka mozliwosc szybkiej sprzedazy?
    siemanko,
    sorki że się wtrące ale może dacie odpowiedź na moje pytania,
    na temat budownictwa i całej tej otoczki dopiero zaczynam poznawać stawiać pierwsze kroki,
    gdzie można sprawdzić plan zagospodarowania terenu działki której posiadam lub którą chce zakupić i gdzie można uzyskać ( w jakim urzędzie) kserokopie mapki terenu tej działki z działkami przyległymi i wytoczonymi drogami jeśli one są wytyczone, i czy taka kserokopia wydawana jest normalnie (tzn. na każde moje żądanie oczywiście zapewne po dokonaniu pewnej opłaty) czy też wydawana jest tylko jeśli ktoś stara się o pozwolenie na budowę.
    Jeśli ktoś byłby wdzięczny o kilka słów komentarza byłbym wdzięczny,
    z góry dziękóję i pozdrawiam.

    ps. zapomniałem zapytać Was jeszcze o warunki zabudowy, czy dostaje je się razem z mapką czy też po nie trzeba udać się oddzielnie do jakiegoś urzędu tylko do jakiego. aha i jeszcze ile czasu się czeka na otrzymanie odpowiedzi dotyczącej otrzymania mapki planu zagospodarowania terenu i ile czasu na odpowiedz o warunki zabudowy

    dzięki raz jeszcze

  9. #9

    Domyślnie

    Na śląsku sam geodeta za podzielenie i pomiar działki wziął około 1500 zł.Do tego koszty odpisów,mapek itp.Podział z jednej na dwie

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    najpierw idz do gminy i zapytaj o plan zagospodarowania. Pewnie nie ma, ale trzeba to ustalić. JAk nie ma to składasz w tej gminie (jeżeli to miasto -wydział urbanistyki i architektury urzędu miasta) druczek o wz. Potrzebne ci do tego numer działki i mapa, o ile pamiętam. To ci powiedzą panie w urzędzie. Na mapie zaznaczasz działkę. Mapę wydostaje się z MODGIK ale to w mieście, a gdzie na wsi? NA mapę czekałam ok 2 tyg, płaciłam koło 100 zł. Za warunki płaci się grosze, ale czeka się różnie długo. Niektórzy po pół roku, inni 2 tygodnie. Zależy od urzędników.
    Najlepiej się ładnie uśmiechnąć, to i panie puszczą pary ustnie

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    najpierw idz do gminy i zapytaj o plan zagospodarowania. Pewnie nie ma, ale trzeba to ustalić. JAk nie ma to składasz w tej gminie (jeżeli to miasto -wydział urbanistyki i architektury urzędu miasta) druczek o wz. Potrzebne ci do tego numer działki i mapa, o ile pamiętam. To ci powiedzą panie w urzędzie. Na mapie zaznaczasz działkę. Mapę wydostaje się z MODGIK ale to w mieście, a gdzie na wsi? NA mapę czekałam ok 2 tyg, płaciłam koło 100 zł. Za warunki płaci się grosze, ale czeka się różnie długo. Niektórzy po pół roku, inni 2 tygodnie. Zależy od urzędników.
    Najlepiej się ładnie uśmiechnąć, to i panie puszczą pary ustnie
    dzieki

  12. #12
    Konto_usunięte*
    Guest
    Konto_usunięte*

    Domyślnie cena podziału

    W trzebnicy 1500 zł za podział jednej na dwie działki. Trzeba mieć zgode na podział od burmistrza. Występuje o nią sam zainteresowany lub geodeta. Pieniadze wpłaca sie po podziale geodecie. Plan zagospodarowania określa jakie muszą być minimalne szerokości i powierzchnia działek na jakich można się budować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony