dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Też krok po kroku, ale do przebudowy

    Czesc,
    nie chce mnozyc niepotrzebnych tematow, ale nie znalazlem zadnego, w ktorym bylaby pelna odpowiedz na moje pytanie, czyli:

    Jakich dokumentow, pozwolen, decyzji itd. potzrebuje do rozpoczecia przebudowy domu?

    Dom jest, mapki mam, architekt, jak tylko go znajde, rozpocznie prace. Prosze jednak Was o liste, gdzie i po co mam sie udac, bo czasu malo - w kwietniu chcialbym zaczac, a materialy kupowac juz teraz.

    Pozdrawiam i dzieki

    sad ripper

  2. #2

    Domyślnie

    musisz wystapic do urzędu gminy lub miasta o wydanie decyzji o warunkach zabudowy na przebudowe domu lub o wypis z planu miejscowego o ile gmina lub miasto taki posiada.
    potem architekt opracowuje projekt który musi sie zgadzac z warunkami decyzji lub ustaleniami planu miejscowego
    Kompletny projekt który musi spelniać wszystkie wymagania dotyczące formy i treści projektu budowlanego (ale o to już musi sie postarać architekt) składasz do starostwa razem z wnioskiem o pozwolenie na przebudowę i oświadczeniem o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane i czekasz na decyzję a potem 2 tyg na jej uprawomocnienie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony