dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie instalacja oswietleniowa na poddaszu

    Mam nieużytkowe poddasze, jest tam wyciagniety jeden kabel zasilajacy z rozdzielni. Chcialbym zrobic jeden punkt swietlny, w zwiazku z tym prosze o pomoc jak poprowadzic i polaczyc kable od zarowki do wylacznika i tego zasilajacego przewodu.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Przepraszam bardzo, ale pytając jak rozprowadzić kable do żarówki i włącznika wykazujesz się na tyle dużą niewiedzą, że osobiście polecałbym poprosić elektryka który okablował resztę domu (lub innego) aby wykonał to za Ciebie, nie jest to filozofia specjalna, ale w związku, że chcesz to wykonać na poddaszu nieużytkowym może lepiej aby nie doszło tam do spięcia czy innego incydentu, który sprawi, ze nie poznasz swojego domu po powrocie z pracy

    Tu masz kilka przykładów:
    https://www.google.pl/search?q=w%C5%...ih=743#imgrc=_

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowy1234 Zobacz post
    Mam nieużytkowe poddasze, jest tam wyciagniety jeden kabel zasilajacy z rozdzielni. Chcialbym zrobic jeden punkt swietlny, w zwiazku z tym prosze o pomoc jak poprowadzic i polaczyc kable od zarowki do wylacznika i tego zasilajacego przewodu.
    Tak jak wyżej napisano. Lepiej się za to nie zabieraj.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  4. #4

    Domyślnie

    jak rozprowadzic to wiem, tylko chce zrobic w opcji bez puszek laczeniowych, Mam wyciagniete 5 obwodow na to poddasze. gniazdka rozciagnalem, teraz czas na oswietlenie. rozumiem, ze wyprowadzam kabel glowny plus kabel do punktu oswietlenia i jako trzeci kabel ktory prowadzi do nastepnego pomieszczenia.problem w tym, ze nie wiem jak polaczyc to w samej puszczce.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowy1234 Zobacz post
    jak rozprowadzic to wiem, tylko chce zrobic w opcji bez puszek laczeniowych, Mam wyciagniete 5 obwodow na to poddasze. gniazdka rozciagnalem, teraz czas na oswietlenie. rozumiem, ze wyprowadzam kabel glowny plus kabel do punktu oswietlenia i jako trzeci kabel ktory prowadzi do nastepnego pomieszczenia.problem w tym, ze nie wiem jak polaczyc to w samej puszczce.
    O co chodzi? bo ja już się pogubiłem...

  6. #6

    Domyślnie

    chodzi o to ze jedyne puszki ktore zostana wykorzystane to polaczen topuszki od przelacznikow

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    no to puść kabel zasilający przez puszkę od włącznika, a żyłę L puść przez włącznik, żeby przerywał na niej i gotowe...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony