dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 36
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 709
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiek13
    i w wolnym czasie mógłyć badać wpływ wychłodzenia pomieszczenia na emisje elektronów przez wężownicę miedzianą wobec substydencji osadu w rurach, kompensowaną przez sedymentację.
    hue hue, przecież wszyscy wiemy że podczas krążenia czynnika w wężownicy nie ma mowy o sedymentacji

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heath
    Cytat Napisał Grzesiek13
    i w wolnym czasie mógłyć badać wpływ wychłodzenia pomieszczenia na emisje elektronów przez wężownicę miedzianą wobec substydencji osadu w rurach, kompensowaną przez sedymentację.
    hue hue, przecież wszyscy wiemy że podczas krążenia czynnika w wężownicy nie ma mowy o sedymentacji


    A myślałam, że coś wiem o solarach...

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Stop Grzesiek13 !!

    Duży błąd. Regulusy mają budowę kolektorową a nie wężownicową.
    Budowa kolektorowa ma wpływ na wielokrotne obniżenie oporów hudrostatycznych w stosunku do zwykłej wężownicy z miedzi.
    Po drugie przy budowie kolektorowej grzejnik rozgrzewa się znacznie bardziej rownomiernie na calej swej powierzchni.

    Corac wiecej osob raczy zauważać, że bez sensu jest tworzenie precyzyjnego, wielokierunkowego źródla ciepła przy jednoczesnym zabudowywaniu, nieprecyzyjnego, rozrzutnego źródła jego dystrybuowania.
    Z jednej strony dążenie do oszczędności z drugiej zwykle marnotrawstwo.
    Dla mnie optimum m.in. z solarami i ukladami stałopaliwowymi to:
    -precyzyjna produkcja ciepła,
    -bufor, magazyn ciepła,
    -precyzyjne dawkowanie zmagazynowanego ciepła

    Pozdrawiam wszystkich milych

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    Dla mnie optimum m.in. z solarami i ukladami stałopaliwowymi to:
    -precyzyjna produkcja ciepła,
    -bufor, magazyn ciepła,
    -precyzyjne dawkowanie zmagazynowanego ciepła

    Pozdrawiam wszystkich milych
    Nareszcie wracamy do pytanie zadanego w temacie
    Ja uwazam ze nie mozna mowic czy sie solary oplacaja.
    TO tak jak be sie zapytac czy katalizator w samochodzie is oplaca ...
    albo ile mozna "zarobic" na zamianie jednego auta na drugie.
    Moim zdanie kazda odrobina czystej energii to zaleta, czy to solar czy PC czy inne cuda.
    A ze prz okazji inwestujac troche grosza na taka instalacje otrzymamy jakies ostrzednosci to tylko sie cieszyc.
    Myslac tylko kategoriami czy to sie oplaca czy nie, jest moim skromnym zdaniem ograniczaniem wlasnych wyborow ...
    Racjonalnie dobrana instalacja dopasowana do potrzeb uzytkownikow zawsze sie bedzie "oplacac". Nie wydawac pieniedze za duzo(postaw sie a zastaw sie) nie za malo (krotkowzroczne oszczednosci) ale wydawac rozsadnie.

  5. #45

    Domyślnie

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Pomijam tu zupełnie kwestie "opłacalności" - bo każdemu co innego sie opłaca. Mam jednak wątpliwość, ktora powoduje, że idea solarów oddaliła się.
    Rzecz w tym, że nie potrafię (nie umiem) zabezpieczyć się przed madmiarem ciepła (energii) w m-cach letnich. Widmo wspinania sie na dach i przykrywanie (zasłanianie) solarów (paneli) zniechęca mnie. Oczywiście można "niedowymiarować" cały układ zasilający (liczba paneli), ale wtedy efektywność takiego układy bedzie zupełnie nie przydatna przez ponad pół roku.
    Taki dylemat mam
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #47

    Domyślnie

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Pomijam tu zupełnie kwestie "opłacalności" - bo każdemu co innego sie opłaca. Mam jednak wątpliwość, ktora powoduje, że idea solarów oddaliła się.
    Rzecz w tym, że nie potrafię (nie umiem) zabezpieczyć się przed madmiarem ciepła (energii) w m-cach letnich. Widmo wspinania sie na dach i przykrywanie (zasłanianie) solarów (paneli) zniechęca mnie. Oczywiście można "niedowymiarować" cały układ zasilający (liczba paneli), ale wtedy efektywność takiego układy bedzie zupełnie nie przydatna przez ponad pół roku.
    Taki dylemat mam
    Zgodnie z instrukcją solary należy przykryć przed słońcem tylko w czasie montażu na dachu kiedy są bez płynu. W okresie eksploatacji nigdy nie osiągają temperatury krytycznej (o ile pamiętam chyba 230 st.C). Nadmiar wody spuszczam do basenu, staram się nie dopuścić do przekroczenia temp 70 st.C w zasobniku.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Zleź z tego dachu. Powieś je na scianie pionowo. Będą kompletnie nieoptymalne latem, ale będą dobrze działały. Im bliżej zimy, tym bardziej optymalne ustawienie uzyskujesz.
    Samoczynnie. Słoneczko samo zadba!
    No, i żaluzyjki łatwiej ten tego... jakby trza było.
    Adam M.

    No, chyba, ze od ruchliwej ulicy masz południe, to syn sąsiada może nie znieść "hańby niemania takiego cuda" i przetestuje instalację kamieniem.
    Wtedy jest kłopot z lokalizacją.
    A.M.

  10. #50

    Domyślnie

    no tak....:
    gaz: a jak Wielki Brat Ze Wschodu zamknie kurek gazowy?
    elektryka: patrz ostatnie wichury, mogą być więksiejsze
    węgiel: w końcu będziemy sie dusić dymem z kominów....
    OO: podobnie jak w przypadku gazu a dodatkowo araby mogą coś wykminić niedobrego.....
    drewno itp: jako uzupełnienie do kolektorów

    Najlepszym rozwiązaniem jest to, które potrzebuje jak najmniej wkładu eksploatacyjnego
    Biorąc pod uwagę niestabilność gospodarki, sytuacji politycznej, posądzeń w samoobronie, pomysłów p.Giertycha, ocieplenia klimatu, ilości teczek w archiwach IPN, itd itp najstabilniejszym źródłem energii na najbliższe 100 lat jest energia słoneczna i geotermalna. Nawet wodna jest już niestabilna bo skoro całkowicie podważana jest teoria ewolucji to prawa fizyki mogą sie zmieniec i woda zacznie płynąć pod górę.....
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Sęk w tym, że ściana (optymalna) malutka (prawie same okna) a co ważniejsze "szabrowników" sporo. Ale masz rację samo rozwiązanie jest idealne. Mam sporo czasu może coś wymyślę. Może automatyczne rolety? A może system mieszany "dachowo-ścienny"? Kuszą mnie te solary
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Paw Ela, jeśli nie będzie prądu to PC nie pochodzi i kolektorki też .
    Jedynie "pole" fotoogniw i w dni słoneczne przeżyjesz ale niewielu stać na coś dużo droższego niż PC.
    Poza tym w taki wietrzyk może Ci kolektory zdmuchnąć .
    Lepiej agregat .
    Ale nic nie jest pewne.

    pzdr

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j
    Paw Ela, jeśli nie będzie prądu to PC nie pochodzi i kolektorki też .
    Jedynie "pole" fotoogniw i w dni słoneczne przeżyjesz ale niewielu stać na coś dużo droższego niż PC.
    Poza tym w taki wietrzyk może Ci kolektory zdmuchnąć .
    Lepiej agregat .
    Ale nic nie jest pewne.

    pzdr
    Witam
    Moich kolektorów wietrzyk nie zdmuchnął (są na dodanych do zestawu uchwytach), zasilanie do pompy może być z przetwornicy i akumulatora w samochodzie. Przetwornice są mocne i niedrogie dostępne na str.

    http://www.allegro.pl/search.php?str...zetwornica&p=0

    Dodam, że już przy tej pogodzie podgrzewają wodę,

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rimo

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    A czy ktoś wyorzystuje kolektory do ogrzewania?

    Zamierzam założyć ogrzewanie podłogowe w całym domu i do częściowego podgrzania chciałabym wykorzystać solary.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał rimo
    A czy ktoś wyorzystuje kolektory do ogrzewania?

    Zamierzam założyć ogrzewanie podłogowe w całym domu i do częściowego podgrzania chciałabym wykorzystać solary.
    Oczywiście, ale nie jako główne źródło ciepła. W zintegrowanym systemie ogrzewać można wykorzystując każde źródło ciepła: słońce, drewno, gaz, prąd, jednak słońca w sezonie grzewczym jest zbyt mało aby w naszych warunkach. Dodam, że np w dniu wczorajszym u mnie zasobnik (300l) podgrzał się od solarów o ok 11 st.C, i mogę zdecydować o tym gdzie to ciepło skierować - ogrzać CWU czy podgrzać podłogi.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j
    Paw Ela, jeśli nie będzie prądu to PC nie pochodzi i kolektorki też .
    Jedynie "pole" fotoogniw i w dni słoneczne przeżyjesz ale niewielu stać na coś dużo droższego niż PC.
    Poza tym w taki wietrzyk może Ci kolektory zdmuchnąć .
    Lepiej agregat .
    Ale nic nie jest pewne.

    pzdr
    agregat, ups, wiatrak z pradnica i akumulatorem
    a jak nie to:
    rowerek z dynamo i jazda! zdrowo i sie energii narobi
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  17. #57

    Domyślnie

    Witam.Kolektory słoneczne oczywiście że tak. polecam płyte a nie prożniowe,po 5 ciu latach ich efektywnośc pracy maleje.korzystam z dobrodziejstwa cały rok.prosze niech wypowiadają się osoby ktore posiadają kolektory a nie,,filozofowie,,, nie posiadający a wiedzącu ddduużżooo.Pozdrawiam.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Komórkę masz?
    Opowiedz nam moze coś o sekwencjach wykonywanych przez procesor dźwięku w jej torze nadawczym! Jak realizuje gaszenie sprzężeń?
    Eksploatujesz ją pewnie już jakiś czas to wiesz!
    Czekamy!
    Adam M.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    To, o czym teraz myślimy nazywa się "logika".
    Adam M.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    To, o czym teraz myślimy nazywa się "logika".
    Adam M.
    Ale to z czego dzisiaj korzystamy to - "praktyka", i zwrot z inwestycji. Dlatego osobiście cieszę się, że do przeprowadzenia się do domu koszt utrzymania mieszkania sięgał 15 tys rocznie, natomiast za ubiegły rok za prąd, gaz, drewno, wodę + oczyszczalnia (raz opróżniona),wywóz śmieci zapłaciłem 319,40 miesięcznie. Teraz jestem pewien, że jak przyjdą gorsze czasy to z pewnością lżej będzie mi utrzymać ten dom niż poprzednie mieszkanie. Nie bez znaczenia jest komfort mieszkania w ponad dwukrotnie większym domu z garażem, ogrodem bez upierdliwych sąsiadów w bloku.

Strona 3 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony