dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sunnychris
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Versmold / Gorzów wlkp
    Posty
    206

    Domyślnie kanalizacja - rury wywiewne...

    Po kupnie domu i radosnych chwilach przyszedl czas na rozwiazywanie problemow....
    W domu ktory kupiłem nie ma odpowietrzania/napowietrzania ( nie wiem jak to zwac ) pionow kanalizacyjnych :-/ W projekcie jest wyraznie napisane :
    "Piony kanalizacyjne muszą być wyposażone w rury wywiewne, wyprowadzone nad dach oraz czyszczaki zamontowane możliwie najniżej na każdym pionie"

    Nie wiem teraz jak to ugrysc.... czy bedzie problem z odbiorem technicznym, czy koniecznie to musi byc ( nie wiem czy ma to znaczenie jestem wpiety do kanalizacji gminnej ) w lazience gdzie jest pion jest juz glazura itp...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie Re: kanalizacja - rury wywiewne...

    Cytat Napisał sunnychris
    Po kupnie domu i radosnych chwilach przyszedl czas na rozwiazywanie problemow....
    W domu ktory kupiłem nie ma odpowietrzania/napowietrzania ( nie wiem jak to zwac ) pionow kanalizacyjnych :-/ W projekcie jest wyraznie napisane :
    "Piony kanalizacyjne muszą być wyposażone w rury wywiewne, wyprowadzone nad dach oraz czyszczaki zamontowane możliwie najniżej na każdym pionie"

    Nie wiem teraz jak to ugrysc.... czy bedzie problem z odbiorem technicznym, czy koniecznie to musi byc ( nie wiem czy ma to znaczenie jestem wpiety do kanalizacji gminnej ) w lazience gdzie jest pion jest juz glazura itp...
    Chodzi o napowietrzanie pionów kanalizacyjnych ...

    Jeżeli nie ma w instalacji kanalizacyjnej pionów wentylacyjnych to duży błąd.
    Może wówczas występować zjawisko w którym podczas spuszczania wody naprzykład z toalety woda spływając pionem ( jego całą średnicą ) spowoduje powstanie podciśnienia w części rury nad taka "bombą wodną" i wyssanie wody z syfonów w przewodach powyżej . A jak wody w syfonach nie ma - to wiemy co sie dzieje ....

    Nie wiem czy będzie problem z odbiorem technicznym - ale na pewno będzie problem z mieszkaniem w takim budynku - z kanalizacji bedzie po prostu smierdzieć ...

    Jeżeli piony masz gotowe i musiałbyś niszczyć stropy , dach aby robić wentylację wywiewną zastosuj zawory napowietrzające - Wavin , Marley maja takie w ofercie ... Taki zawór w momencie powstania podcisnienia w odcinku przewodu kanalizacyjnego otwiera sie i wyrównuje cisnienie nie dopuszczając do wyssania wody z syfonów . Gdy cisnienie się wyrówna zawór się zamyka ...

    Pozdrawiam

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ... ale warto się pokusić i zrobić jednak przynajmniej jeden odpowietrznik na najbardziej oddalonym ( od wyjścia kanalizacją z domu ) pionie.
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro mówią Ci to na forum muratora, na forum gazeta.pl i Bóg wie jeszcze gdzie, to może w końcu zrób te cholerne odpowietrzenia.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sunnychris
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Versmold / Gorzów wlkp
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał czajnik
    Skoro mówią Ci to na forum muratora, na forum gazeta.pl i Bóg wie jeszcze gdzie, to może w końcu zrób te cholerne odpowietrzenia.
    Takie teraz czasy bracie ze kazdy sie gdzies spieszy.... i ja tez chcialbym moc jak najszybciej sie wprowadzac.... brak odpowietrzania to nie moj blad/decyzja ale niestety moj problem jaki zostawil mi poprzedni wlasciciel. Zaczne od zaworow napowietrzajacych i zobacze jak to bedzie dzialac.... jak sie nie sprawdzi to bedzie trzeba kuc

    No i rozmawialem juz z hydraulikiem..... popatrzal... popatrzal.... troche pojeczal i powiedzial ze narazie da sie grzybki napowietrzajace pod zlewami nad syfonem i bedzie dobrze.... a docelowo ( za 2 lata ) jak bede ciagnal kazalize i wode do lazienki na pietrze to zrobi sie tak jak byc powinno..... czyli wywietrznik na dach. UFFFF

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony