dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 31
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 602
  1. #21

    Domyślnie

    Wanna akrylowa jest przyjemniejsza w kontakcie - jest "ciepła" - można usiąść na brezgu gołym... no tym... i nie przeżywa się wstrząsu termicznego jak przy wannie stalowej. Polecam wrażliwym!

  2. #22

    Domyślnie

    A może wiecie, gdzie w Warszawie można kupić wanny nie do zabudowy, takie wolnostojące na ładnych nóżkach (wiem, że Roca ma kilka wzorów, ale może coś jeszcze?) i po przystępnej cenie? oprócz Roca inne znane mi oferty to 8-10 tys PLN, jak dla mnie za drogo

  3. #23

    Domyślnie

    W naszej łazience musi być wanna asymetryczna (zakończona łukiem). Czy wanny stalowe też mają inne kształty oprócz prostokątnych, czy muszę kupić akrylową?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Joskul - wanny stalowe Kaldewei są różnorakiego kształtu - takie jak akrylowe. Roca ma chyba tylko prostokątne.
    Jeżeli chcesz zobaczyć podaję link:
    http://www.kaldewei.com/pl/

  5. #25

    Domyślnie

    Dzięki Maluszku, wcale nie znałam tej firmy.

  6. #26

    Domyślnie

    Wanny KALDEWEI, które pokazujesz to 3 warstwowy produkt - połączenie stali z akrylem. Jest to zatem "wynalazek" i nie wiem jak sprawdza się w użytkowaniu.
    Wydaje mi się, że zawsze wanny akrylowe będą cieplejsze, cichsze, będą miały dowolne kształty i... będą droższe.
    Wanny metalowe powstają przez mechaniczne "wygniatanie" przez co nie mogą być dowolnych kształtów. Widywałem za to steropianowe ocieplacze do wanien metalowych.

    Ciekawe, czy są jeszcze gdzieś dostępne wanny żeliwne (odlewane!).

  7. #27

    Domyślnie

    Ja jestem zdecydowany na wannę akrylową. Myślałem o formie Sanitec Koło, ale zraziła mnie opinia o cienkiej powłoce akrylowej.
    Jak z tym jest naprawdę. Proszę o opinię użytkowników. Jeśli nie Koło to co?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Masdaw - wanny Kaldewei są stalowe - jako opcję można pokryć je akrylem.

  9. #29

    Domyślnie

    Tdxl, myśmy też się spotkali z opinią o złej jakości powłoki akrylowej w wyrobach Koła. Próbowałam nawet poruszać temat na forum, ale chyba nie ma jeszcze doświadczeń. Obejrzałam sobie wanny wystawione w Castoramie (takie z wodą, które stoją już jakiś czas). Nie wiem, czy to przypadek, ale wanna z Koła była najbardziej porysowana i zniszczona. No to pytaliśmy się sprzedawców. Wszyscy, w różnych sklepach na temat akrylu Koła wypowiadali się podobnie. Spotkałam się z opinią, że w tej grupie cenowej najlepsze powłoki ma Saniform. Chyba całkiem niezłą opinię ma Ravak i Polspa. Myśmy wybrali wannę Ravaka ze względu na kształt i wygodę (wchodziliśmy w sklepach do wanien). Aczkolwiek w zaprzyjaźnionym domu są wanny i brodziki z Koła od roku i nic się złego nie dzieje - tyle że to krótko.
    Podobno były jakieś badania MUratora na temat wanien i brodzików z akrylu, ale ja do nich nie dotarłam.

  10. #30

    Domyślnie

    Oczywiscie, ze w dalszym ciagu mozna kupic wanny zeliwne i chyba nie musze dodawac, ze sa to najdrozsze z trojcy stal-akryl-zeliwo.
    Wydawalo mi sie, ze Roca ma takie w ofercie - zawsze marzylem o zeliwie (takie troche staromodne, ale podobno trwale i trzyma cieplo).
    Jednak ostatecznie kupilismy wanne akrylowa - ze wzgledu na ksztalt - "geometryczny" Starck 3 Duravitu jest nie do podrobienia , mam nadzieje, ze bedzie trwala.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Ja zdecydowałam się na wannę asymetryczną z Poolspa ,jest jedną z większych jakie oglądałam (170 x115),lubię w wannie poleżeć a nie siedzieć.Ale z rozżewnieniem wspominam moją starą ,przedwojenną wannę żeliwną po babci.Wolnostojąca,ogromna.Mam 176 cm wzrostu a leżałam w niej wygodnie.Takich już nie robią.

  12. #32

    Domyślnie

    My też lubimy poleżeć w wannie. Wprawdzie szukaliśmy asymetrycznej 160 X ok. 100 (nie mogliśmy powiększyć wymiaru 160). Wchodziliśmy do dwóch modeli PoolSpa - było ciasnawo, w jednym można było praktycznie tylko siedzieć. Sprzedawca doradził nam Rosę Ravaka. Dużo bardziej nam się podobała... i więcej miejsca...

  13. #33

    Domyślnie

    A ja wstępnie przymierzam się do modelu Laguna (160x105) firmy Excellent. Kuszą 20-letnią gwarancją na akryl.

  14. #34

    Domyślnie

    Do Joskul,

    Masz jakieś namiary na tą firmę (www)?
    Ile chcą za taką wanne z TAKĄ gwarancją?
    Nie ma jak własne "M"....

  15. #35

  16. #36

    Domyślnie

    Chłopczyk w sklepie mówił o ok.1200 (W-wa)

  17. #37

    Domyślnie

    A co sądzicie o wannach Sanplast? Właśnie dzisiaj boirę się za jej montaż u siebie. Narożna akrylowa niesymetryczna (145 x 95). Tzn. jest wykonana przez Sanplast dla Castoramy i nosi nazwę "Kaprys".

  18. #38

    Domyślnie

    O wannę, jak i o wszystkie przedmioty, trzeba odpowiednio dbać, a będą służyły długo i cieszyły oko. Aby wanna akrylowa się nie porysowała, są odpowiednie środki do jej czyszczenia - nie poleca sie proszków do szorowania, bo sprawiają, że wanna traci połysk i staje sie matowa, a w mikrorysy dostaje sie woda, osadza się kamień, wytrąca się żelazo itp. i wanna robi się żółta. Ja mam wannę akrylową, ale juz po fakcie koleżanka doradziła mi, żeby kupić zwykłą, żeliwną, ale aby woda nie stygła tak szybko, są specjalne wkłady styropianowe, w których jest wanna od spodu (co sporo kosztuje, ale podobno warto). Tak czy inaczej, mam akryl i uwielbiam neutralną temperaturę, kiedy się w niej opieram np. plecami, zamiast zimnej emalii na dotychczasowej, żeliwnej.

  19. #39

    Domyślnie wanna

    Ja mam wannę Excellenta- Irbis, b, fajna- użytkuje i jestem zadowolona
    O Kole też słyszałam niedobre opinie.
    Iskra

  20. #40

    Domyślnie

    Ja zwróciłbym jeszcze uwagę , czy jest to wanna akrylowa , czy akrylowana, bo ja o mały włos tej ostatniej nie kupiłem. Sprzedawca nie raczył mnie poinformować. Wybrałem wanne SAnplastu Joanna 150x95.

Strona 2 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony