dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 31
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 602
  1. #61

    Domyślnie

    Kiedy ja kupowałam to RAVAK robił akrylowe (upewniałam się kilkakrotnie) ale jak jest teraz to nie wiem. Jedno co mnie zdziwiło, to to że wcale ta wanna nie trzyma ciepła dużo lepiej niż żeliwna. A myślałam, że tak właśnie będzie... Ale i tak z mężem siedzimy w niej długo, długo... Powodzenia, ALison


    Cytat Napisał Szymeq
    Szymeq, nie wiem czy nie za późno, ale dopiero dzisiaj zobaczyłam Twój post.
    Dziekuje Alison za podpowiedz, nie jest jeszcze za pozno, mamy jeszcze troche czasu . Czy Ravak robi rzeczy akrylowe czy akrylowane .

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    A czy ktoś próbował taką wannę akrylową od spodu pianką poliuretanową potraktować w celu podniesienia jej własciwości temicznych?
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  3. #63

    Domyślnie wanna

    jakiej firmy wanne polecacie - Kolo, Pol Spa? Własnie jaka? Podoba nam sie narożna z POL SPA, model Europa.
    Czekam na wymianę doświadczen na co zrwacac uwage przy wyborze wanny.
    [/img]

  4. #64

    Domyślnie

    czyżby nikt nie miał wanny?

  5. #65

    Domyślnie

    Oczywiscie, ze zamowilismy wanne Ale jeszcze nie mieszkamy w nowym domu, wiec nie moge ci napisac jak sprawuje sie ta wanna. Jest to model Avance z firmy Ideal Standard, takie ladne "jajo", 180x90 cm. Bardzo mi sie podobala, wydawala sie byc wygodna (wskoczylam do niej w sklepie ), podobno jest to nawet model dwu-osobowy.

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie Re: wanna

    Cytat Napisał akinom
    jakiej firmy wanne polecacie - Kolo, Pol Spa? Własnie jaka? Podoba nam sie narożna z POL SPA, model Europa.
    Czekam na wymianę doświadczen na co zrwacac uwage przy wyborze wanny.

    Zamówiłam właśnie ten model, rozmiar 115x170 i czekam z utęsknieniem kiedy mi dostarczą , ale na wrażenia z użytkowania będziesz musiał/ła poczekać

  7. #67
    Guest

    Domyślnie

    aikinom - Pool-spa ma bardzo dobre wanny i w cenie automatyczny korek.Ja osobiście lubię wanny idealnie gładkie,bez wytłoczeń wewnątrz,dlatego wypatrzylam sobie Ellipse z Ideal Standard - taka owalna,jak Ozzie.Ale niektórzy wolą mieć zagłębienia.Obecnie mam wannę Pool-spa.Akryl z pool spa jest bardzo dobry,kolor biały lub tzw. biel europejska (dobierz do ceramiki).System odpływowy działa bezbłędnie (u mnie 4 rok).Zwróć uwagę na pojemność wanny - moja ma 190x90cm i około 160 litrów,czyli niezbyt dużo a i tak zużywam mnóstwo wody.Ale ja mam w wannie funkcję prysznica dzięki ściance z luksferów i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona.Model,który wybrałaś jest bardzo popularny.Chociaż jest nowy,ciekawszy wzór wanny z tej firmy - wg projektu znanego projektanta Marcello Cutino i mój ulubiony - prosta rogowa wanna AQAMARINO.Radziła bym Ci osobiście taki model - im prostsze,tym ładniejsze.
    mojej wanny nie widać wiele,ale wklejam dla ściankiz pustaków szklanych:

  8. #68

    Domyślnie

    mi osobiście się podoba ravak - model rosa, wanna narożna w cenie 1350 za komplet. Co prawda nie widziałam przez was wymieniane, lub po prostu nie zwróciłam uwagi. Ravak przysłał mi katalog a inni nie.

  9. #69

    Domyślnie

    Wannę dobrze jest wybierać nie tylko na wygląd i na wymiar, ale i przez zanurzenie - może być bez wody . Wanna z węższym dnem może być oszczędniejsza (potrzebuje mniej wody) ale za to niewygodna, nawet przy korzystaniu jednoosobowym.
    Tomasz M.

  10. #70

    Domyślnie

    Mam dokładnie taki model i po zamontowaniu wygląda ślicznie. Jeszcze jej nie użytkowałem, bo nie mam ciepłej wody, ale prezentuje się wspaniale.

  11. #71

    Domyślnie jak przewod wyrownawczy w lazience - wanna akrylowa?

    Hej,

    'fachowcy' zaczynaja wykanczanie lazienki (kafelki/sanitariaty).
    Zastanawiam sie nad jedna sprawa w zwiazku z podlaczeniem przewodu wyrownawczego.
    Wystaje mi w kacie pod przyszla wanna zielony przewod, ale gdzie on powinien byc podlaczony, bo:
    - wanna akrylowa
    - rury z woda plastik

    Podejscie do baterii wannowej bedzie przesuwane i hydraulik pociagnie kawalek miedzia.
    Czy ten przewod podlaczyc do:
    a) rury miedzianej (jak rozumiem polaczenie obejmie tez wtedy baterie)
    b) nie podlaczac wcale w tej sytuacji
    c) inaczej? jak?

    W innym pomieszczeniu mam brodzik metalowy i podobny przewod zostal podlaczony do niego.

    dzieki
    Gorath

  12. #72

    Domyślnie

    Również sie przyłączam do pytania. Przewodzik zielonożółty wisi sobie w kącie za przyszłą kabiną i czeka sam nie wiem na co - brodzik akrylowy. Może właśnie do baterii, prysznica czy cuś...

  13. #73

    Domyślnie

    Powiem jak zrobiłem u siebie, a instalację elektryczną robiłem sam. Ponieważ w przypadku wanien akrylowych, rur PVC jedynym elementem przwodzącym, który może spowodować zadziałanie wyłącznika różnicowoprądowego jest "woda" ewentualnie rury o ile nie są z tworzywa sztucznego (tak jak u mnie) podłączyłem przwody ochronne do mosiężnych kształtek - podejść do bateri w ścianie. Nic innego rozsądnego nie mogłem wymyślić.

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: jak przewod wyrownawczy w lazience - wanna akrylowa?

    Cytat Napisał Gorath
    Wystaje mi w kacie pod przyszla wanna zielony przewod, ale gdzie on powinien byc podlaczony, bo:
    - wanna akrylowa
    - rury z woda plastik

    Podejscie do baterii wannowej bedzie przesuwane i hydraulik pociagnie kawalek miedzia.
    Czy ten przewod podlaczyc do:
    a) rury miedzianej (jak rozumiem polaczenie obejmie tez wtedy baterie)
    Ten przewód powinien być podłączony do baterii, w twoim przypadku najsensowniej chyba będzie go przypiąć do tych miedzianych rur.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  15. #75

    Domyślnie Jaka wanna

    Jakie wanny kupujecie do swoich łazienek? żeliwne, stalowe czy moze akrylowe......mam straszny chaos

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My mamy wannę akrylową z Excellenta, asymetryczną.

    Jeszcze nie mieszkam, więc nie wiem jak się ja będzie użytkować, ale mam nadzieję, że bezproblemowo.

  17. #77

    Domyślnie

    Chciałem "żelastwo" firmy Kaldewei (model chyba Minilux) - ale cena mnie powaliła
    I skończyło sie na akrylowej z PoolSpa - jeszcze nie zamontowana, więc trudno powiedzić jak się będzie spisywała.
    Szukałem wanny która nie ma łuków tylko linie proste - łatwiej taką obudować kaflami.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Ja tak jak Rydziu chciałam żeliwną wannę Kaldewei (sześciookątną - środek owal) ale cena była nie do przejścia (ponad 6 tys zł ) i w ten sposób mamy akrylową wannę Rubena Mona Lisę. Użytkujemy ją ponad rok i jak na razie nie mam zastrzeżeń.

  19. #79

    Domyślnie

    Jest taka płyta, chyba verdi, która nadaje sie do obudowy wanien akrylowych (generalnie wszystkich wanien). Ja też chciałam żeliwną, ale rzeczywiście ceny ..szok, no i mąż nie chce. Chodzi mi ogólnie o opinie, czy rzeczywiście te akrylowe wanny tak szybko mozna uszkodzic?

  20. #80

    Domyślnie wanna

    Witam
    Nie wiem skąd sie wzieła opinia że akryl można szybko uszkodzić
    Sprzedaję wanny akrylowe i stalowe od kilku lat i jeszcze nie miałem na nie reklamacji.
    Pozdrawiam
    Marek
    Regulamin forum!

Strona 4 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony