dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 11
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 207
  1. #121

    Domyślnie

    martajochnawydaje mi sie ze ten architekt to chce kase z ciebie zedrżeć .my juz jestesmy po adaptacji projektu i wraz z załatwieniem WZi PnB
    ORAZ KILKA ZMIAN W PPROJEKCIE WYNIOSłO NAS TO 3tyś. Co prawda nasze zmiany nie są jakies duże ale z wymienionych przez Ciebie powazna zmiana jest tylko poszerzenie garażu i wyprostowanie tego narożnika w salonie.kwestie okien to żadne zmiany jaki również likwidacja garderoby i poszeżenie o nią kuchni(usuniecie sciany działowej czy też jej przesuniecie)polecam strone moja budowa tam jest juz kilka dzienników z budowy opałka i widziałem tam również zmianyo które pytasz miedzy innymi wyptostowanie rogu salonu www.szyszkowo.mojabudowa.pl

    pozdrawiam wojtek

  2. #122

    Domyślnie zmiany w Opalku

    Dzieki Wojtek za szybko odp na moje pytania
    Na strone blogu budowlanego szyszkowo juz zajrzalam i zapytalam wiec czekam na odpowiedz
    Widzisz, tak jest czasem z architektami - nadazyla sie okazja i chca zedrzec z ludzi

    Pozdrawiam

  3. #123

    Domyślnie

    Olo,
    z jakich okolic jestes?Jesli jest to dolnoslaskie to prosilabym o namiary do architekta, sprawdzonego oczywiscie

  4. #124

    Domyślnie

    my z Rzeszowa wiec chyba troche zadaleko.napisz do szyszki link Ci wkleiłem ona predzej ci powie jakiego rZedu kosztami beda te zmiany o które CI chodzi

  5. #125

    Domyślnie opałek 2 g

    Witam wszystkich i mam nadzieję , że wątek o Opałku w końcu mocnjej ruszy.i

    Moje zmiany w Opałku 2
    - zwiększenie szerokości garażu do 5,9 m wewnątrz
    - poszerzenie kuchni kosztem garderoby
    - wydłużenie ściany od ogrodu o 0,5 m

    Ma już umówionych murarzy na maj-czerwiec (moim zdaniem solidnych i stosunkowo niedrogich). Wykonują stan surowy otwarty do więźby

  6. #126

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    1 kwietnia zamierzamy ruszyć z budową.
    Zrobiłem wstępną kalkulacje zapotrzebowania materiału.
    Obliczyłem, że na OPAŁKA 2G (garaż poszerzony do 6m) będę potrzebował materiału na 170m2 ścian nośnych (łącznie z wewnętrznymi)

    Mam pytanie do tych którzy już postawili ściany.
    Ile materiału potrzeba na ściany nośne. Proszę o podanie ilości metrów kwadratowych lub ilości i wymiarów pustaków.

    Mile widzie będą również informacje na temat ilości innych materiałów

    Pozdrawiam

  7. #127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dla mnie ten projekt wykluczają:
    1. WC widoczne z salonu - ogromnie krępujace.
    2. Duza ilośc instalacji - porozrzucane po całym domu kuchnie, łazienki, toalety, kotłownie. Gdzie jest wywiewka kanalizacji z WC na parterze?
    3. W kuchni moze stać tylko kuchnia elektryczna, bo inaczej trzeba prowadzić rurę wyciągu znad kuchenki nad drzwiami do kuchni do przewodów kominowych.
    4. Kominek w przejściu - nie mozna przy nim ustawić wypoczynku.
    5. Ogromny hol z wielką klatka schodową - trzeba ogrzewać a walorow użytkowych żadnych. Przy tak wielkim holu WC jest wręcz klaustrofobicznie małe i niewygodne.
    6. Daleko z kuchni na taras
    7. W pokojach mało miejsca na szafy, garderoba pod skosem.

  8. #128

    Domyślnie opałek

    Witam!Ponieważ sama buduję dom opałek a ostatni komentarz jest bardzo krytyczny czuję się w obowiązku stanąć w obronie tego domu. Wiele słów krytyki, ktore padlo jest mocno przesadzone- hol w cale nie jest duży, lazienke na dole mozna swobodnie powiekszyć co też uczyniliśmy i nie uważam, żeby wejscie do niej było tak bardzo widoczne z salonu. Pokoje na górze sa dość przestronne, a że są skosy to już urok tych domów. Z wyciagiem nie ma problemu pzreciez są pochłaniacze pary nie potrzebujące wyciągu. wywiewka z wc na dole idzie w ściane razem z pionem kanalizacyjnym do łazienki na gorze a ptem na dach. Kominek nie jest w przejściu tylko rozłożony po środku sciany łączacej kuchnię z salonem. Poza tym nie każdy buduje ten dom tylko z myślą o wypoczynku przed kominkiem. Kuchnia nie jest blisko tarasu ale za to blisko części jadalnej-dla wielu jest to ok. Pozdrawiam i zachęcam do budowy domu a przynajmniej zobaczenia go zanim padnie tyle słów krytyki

  9. #129
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maczus

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Opałek 2 G

    Witam,

    Właśnie znalazłem to forum. Podoba mi się projekt Opałek 2G. Zasatanawiamy się nad budową tego domu u siebie na działce, ale niestety mamy bardzo nieustawna działkę w kształcie trapezu z wąskim wjazdem bo tylko 15 metrów. Wiem, że dużo jest chętnych aby pooglądać wasze domy w rzeczywistości, ale może znadzie się jakaś dobra dusza i pozwoli na wizję lokalną. Bardzo by nam na tym zależało. Jesteśmy wstanie pojechać nawet 300 km od Katowic aby go zobaczyć. Liczę na waszą pomoc.
    Podaję meila do kontaktu [email protected]


    Pozdrawiam
    Maczus

  10. #130

    Domyślnie Opalek 2g

    Witajcie,
    Chcialabym sie dowiedziec troche nt kosztow budowy opalka.Czy ktos zrobil wycene dachu lacznie z materialem i robocizna?Bardzo duzo ludzi twierdzi ze ten dach to ogromna inwestycja w tym projekcie jednak nie zmienie zdania, to wlasnie urok tego domku. Jaka dachowke polecacie?Jaki material polecacie na sciany??
    W sumie jeszcze nie zakupilismy projektu poniewaz ciagle mam nadzieje ze autorzy wypuszcza ulepszona wersje brata blizniaka Oplaka 2g, niedawno pojawil sie podobny domek Zwirek D....no ale duzo mu brakuje do Opalka 2G a zaczynamy na wiosne 2009.
    Powazniejsze zmiany jakie wprowadzamy to wyprostowanie naroznika w salonie oraz ostatnio modny wykusz w jadalni, pod koniec roku chcemy zakupic projekt wiec kto wie, moze jeszcze cos sie zmieni Przegladalismy juz setki projektow bardzo podobnych do Oplaka (Libra, Prometeusz, Manuela itp ) ale zawsze cos dyskwalifikuje dany projekt i wracamy do Opalka 2G

    Pozdrawiam fanow projektu
    3mam kciuki za opalkowe budowy

  11. #131

    Domyślnie opałek

    Witam!Co do kosztów dachu to mogę podać kwotę, którą my wydaliśmy, jest to w przybliżeniu ok 28 tys. Mamy dachówke braasa, ktora wyniosła nas 15 tys. No ale ceny drewna poszły w górę i robocizny też (przynjamniej u nas na Podkarpaciu) więc dziś może to być już wiecej. Polecam wszystkim stronę www.mojabudowa.pl gdzie jest bardzo dużo na temat budowy domku opałek. pozdrawiam serdecznie

  12. #132

    Domyślnie

    Gosiu,
    blogi Szyszki i innych Opalkowiczow odwiedzam z mezem prawie co dzien i tylko czekamy na nowe zdjecia z realizacji
    Prawie co dzien pojawiaja sie nowi budujacy Opalka co nas niezmiernie cieszy.

    Pewna jestes ze koszt dachu was wyniosl ok 28 tys z dachowka, robocizna i wiezba?My jestesmy z dolnoslaskiego, maz ostatnio rozmawial z dekarzem z podkarpackiego i on stwierdzil zeby liczyc sie z kosztami dachu rzedu ok 50 tys zl i wlasnie polecal na dachowke braasa....

  13. #133

    Domyślnie projekt

    Witam

    Ja też zamówiłem Brass-a Cissar podwójne S ( dachówka + cały osprzęt dachu + folia dachowa + rynny metalowe Ruuki ) = 22 000 zł ( z 7 % VAT )
    Więżba + łaty+ kontrłaty ( wszystko z impregnacją ) + 2,5 m sześć desek = 10 000 netto

    Pozdrawiam

    w.m.

  14. #134

    Domyślnie koszty dachu

    Witam!Dachówka braas cisar (romańska) 15 tys, drzewo ok 8 tys, okna dachowe ok 5 tys (ale inne rozmiary niż w projekcie 5 szt.) robocizna za cały stan surowy 20 tys ( nie wiem dokladnie ile z tej sumy stanowi dach pewnie ok 4 tys), rynny siba stalowe prawie 3 tys. , blacha na wykończenia do dachówki ok 1 tys. Jesli dach zliczymy tak jak wyżej tj z oknami, rynnami itp to rzeczywiscie wychodzi więcej ok 36 tys. Ja we wczesniejszym wpiście na tym forum liczyłam tylko drewno dachówke i robociznę. pozdrawiam

  15. #135

    Domyślnie

    Juz dawno nikt nie zagladal na strone Opalkowiczow

    Mam prosbe, czy moglibyscie napisac ile ekipy budowlane zycza sobie za wybudowanie stanu surowego Opalka 2g wraz z dachem, region tez mile widziany.

    Czy uwazacie ze szukanie ekipy do budowy domu, ktora rozpocznie sie w 2009r na wiosne jest rozsadne teraz???


    Pozdrawiam

  16. #136

    Domyślnie

    RADEK
    odezwij się czekamy na nowe zdjęcia

  17. #137

    Domyślnie

    No i mamy pierwsza wycene Opalka 2G w Boleslawcu, dolnoslaskie, cena to 55 tys za robocizne stanu surowego z dachem.

    W sumie nie wiem dokladnie czy to cena na ten rok czy przyszly, hmm.....dodam ze budujemy na wiosne 2009; rodzice poinformowali mnie smsem i wieczorem dowiem sie dokladnie co i jak.

    Jak u was to wyglada?Czy to sporo?

    Czekam na komentarze
    Pozdrawiam

  18. #138

    Domyślnie cena za robocizne

    No to my mamy szczęście, ze za stan surowy zapłacilismy 20 tys. ale na podkarpaciu jest taniej a poza tym to taka mała firma budowlana i nie szło im tak szybko jak chcieliśmy...pozdrawiam i życzę powodzenia

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek l
    RADEK
    odezwij się czekamy na nowe zdjęcia
    Witam wszystkich po śnie zimowym...
    Fakt, dawno nie dodawałem nowych zdjęć, bo i niewiele się działo... Generalnie brak czasu, ale powoli sie zbieramy i bedzie niebawem coś widać.
    Aktualnie przymierzamy sie do dachu (Rupp Ceramika, Sirius, antracyt) i zbieramy wycenki na okna (tu jeszcz nie wiemy co dokladnie) i bramę (Normstahl). Prace rusza za jakies 3 tyg. pewnie...

    Jak kto ma pytania, niech pyta...
    Jak kto chce zobaczyć na żywca, niech przyjdzie i zobaczy - w końcu to stan surowy otwarty .... i "dom mój otworem stoi dla takich jak wy" (jak mawiał poeta)
    Pozdrawiam,
    PS
    Wojtek I - jak u ciebie???
    album
    A jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie...

  20. #140

    Domyślnie

    RADKOZ
    No tak się poskładało, że 9 kwietnia już możemy końcu zacząć.Patrząc na Twój rosnący domek oj zazdroszczę zazdroszczę.

    Pozdrawiam

Strona 7 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony