dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 207
  1. #1

    Domyślnie projekt OPAŁEK pracownia DOMINANTA

    Witajcie

    chciałabym poddać Waszej opinii projekt Opałek

    http://www.projekty.ign.com.pl/?p=de...327&opcja=opis

    w te 156 m powierzchni użytkowej dodany jest garaż, bez niego domek ma niecałe 140 m. Będę wdzięczna za wszelkie opinie, co jest do bani i wg. Was w użytkowaniu się nie sprawdzi a co jest na plus tego projektu.

    Pozdrawiam,

    Wiolka[/list]

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Witam. Mi się projekt podoba, idealnie pasowałby do mojej działki.
    Minusy wg mnie to brak łazienki na parterze i zbyt otwarty salon na hol, ale to już kwestia gustu. Poddasze fajne.

    Dość podobny projekt, jeśli chodzi o układ pomieszczeń na parterze jest dom Pod modrzewiem 3 Archonuhttp://www.archon.pl/index.php?act=1...430a&counter=1
    Jest troszkę większy, bo ma 168 m kw. ale pomimo tego wydaje mi się tańszy w budowie niż Opałek. I na poddaszu nie ma tylu skosów, bo dwuspadowy dach. Dom ten ma wysoką ściankę kolankową, są minimalne skosy, przez to też powierzchnia użytkowa jest większa. Na poddaszu można zrobić małe zmiany i będą też dwie łazienki. Mi osobiście bardziej podoba się pod modrzewiem 3.
    Ale Opałek też jest bardzo ładny i wydaje się funkcjonalny
    Pozdrawiam
    ------------
    Z91 L GP2

  3. #3

    Domyślnie

    Domek ładny.jak dla mnie to kuchnia mogłaby być trochę większa no i szkoda że łazienki nie ma na dole!

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi,

    Klodzik jeżeli chodzi o dom pod modrzewiem 3 to wewnątrz rozplanowanie ma rzeczywiście fajne, ale niestety bryła domu mi się nie za bardzo podoba, ale mi generalnie nie podobają się dachy dwuspadowe, a w domu pod modrzewiem nie pasuje mi jeszcze ten wykusz w jadalni, taki jakiś przekombinowany, co do kosztów to tani on też nie będzie, wręcz przeciwnie, duża kubatura, lukarny, wykusz, balkoniki, garaż nie jest w bryle domu, to wszystko powoduje, że ten dom, mimo, że dach dwuspadowy to będzie drogi w budowie, zwróć uwagę na wycenę ARCHONU, oni wyceniają ten dom na 360 000, porównaj tą wycenę z domami czterospadowymi z ich pracowni, są w granicach 60 000 tańsze w budowie, a wiadomo, że te ceny są zaniżone. Dom z dachem dwuspadowym jest tani w budowie jak nie ma ozdobników, a takie "stodółki" mi się kompletnie nie podobają, przemawia natomiast do mnie to, że w domach z takimi dachami nie ma aż tylu skosów i powierzchnia poddasza jest wykorzystana prawie w całości. Ja dostaję już kręćka, bo wybór idealnego projektu nie jest łatwy, mimo takiej ilości projektów w internecie.

    Pozdrawiam,

    Wiolka[/list]

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    No to fakt, że kubatura w domu Pod modrzewiem 3 duża ale.... kubatury podawane na stronach pracowni nie można ze sobą porównać, bo nie wiadomo tak naprawdę czy podają kubaturę brutto czy netto, czy zgodnie z normami ISO czy wyliczają ot tak sobie, jak np. Archipelag. Poza tym kubatura jest większa, tak jak pisałam, przez wysoką ściankę kolankową, skos zaczyna się na 1,63. Zaczęłam oglądać domki mniejsze, takie ok. 120 m. kw. i one mają podawaną kubaturę, oczywiście nie wszystkie, np. 900 m3!! Nic nie rozumiem z tego...
    Ja akurat nie chcę garażu w domu, w bryle domu i z lukarny z balkonem zrezygnujemy. Ale to już kwestia gustu i nie ma co dyskutować
    A masz gdzieś aktualną wycenę Opałka?? Bo na stronie podają sobie jakiś tam koszt za stan surowy otwarty, nie wiadomo czy netto czy brutto i na kiedy to, może na 2004 rok??? A w opałku też są lukarny i to dwie a powierzchnia dachu pomimo tego, że garaż jest w bryle jest tylko niewiele mniejsza. No ale domek ładny, warty zastanowienia. Nam wszyscy odradzają dachy kopertowe i bądź tu mądry!!!


    Ja też ma mętlik w głowie z tymi projektami i już jestem trochę zmęczona.
    Na szczęście mam trochę czasu na wybór projektu
    pozdrawiam
    ------------
    Z91 L GP2

  6. #6

    Domyślnie

    Masz rację z tą kubaturą, każda pracownia wylicza po swojemu, ciężko to porównać potem. Wyceny Opałka nie mam, ale wiem, że tani też nie będzie, tak naprawdę to projekt który wpadł mi w oko, ale nie jest moim faworytem. Póki co na 90% jesteśmy zdecydowani na ten projekt http://www.archipelag.pl/domek.php?K...500&ProjID=463
    ale pozostaje te 10% niepewności w ramach których przeglądam cały czas inne projekty, chwilowo napalam się na coś innego a jak ochłonę to inne projekty przestają mi się podobać. Mamy jeszcze trochę czasu na kupno projektu, więc ciągle szukam.

    Pozdrawiam,

    Wiolka[/i]

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,
    muszę przyznać, że Opałek bardzo mi odpowiada rozkładem pomieszczeń i funkcjonalnością. Takiego projektu szukałam, no ale do realizacji jeszcze daleka droga więc może znajdę coś takiego jak Opalek tylko troszkę mniejszego.
    Czekam z utęsknieniem na informację gdzie można zobaczyc go na "zywo"
    Póki co Opałek to mój faworyt.

  8. #8

    Domyślnie

    Gratuluję!! Karmiana Archipelagu myślę, że to świetny wybór. Bardzo mi się podoba bryła budynku jak i rozmieszczenie pomieszczeń.
    My zdecydowaliśmy się na Ziemowita z tej samej pracowni (po wielu przeróbkach na parterze).
    Pozdrawiam i życzę satysfakcji z wyboru.
    Marzenie to niedziela myśli

  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie Opałek ma w sobie to coś.....

    Chociaż boję się, że salon może być troche nieustawny, np zbyt duży TV może żle wyglądać w "kąciku" dla niego przeznaczonym, można go przenieść na ściane, ale to juz nie bedzie to.
    Co do braku łazienki to można WC powiększyć aż do schodów (od schodów ściana oczywiście półkolem) i śmiało zmieści się tam jeszcze prysznic.
    Kuchnię też da sie powiększyc kosztem części garderoby.

    Ech, gdyby udało się zobaczyć takiego na żywo.... Niestety jest rzadko spotykany w przyrodzie (sądząc po ilości postów). Ogłaszam więc POLOWANIE NA OPAŁKA.
    Jak ktoś wie gdzie go można spotkać to piszcie.
    rk

  10. #10

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych,
    Dominanta ma swieżą wycenę Opałka.
    Wersja 2G pod klucz wyniosła 315 tys netto (do tego należy doliczyć jednak jeszcze koszt instalacji sanitarnych i elektrycznych)

  11. #11

    Domyślnie opałek my tez wybralismy ten projekt

    Pozdrawiam wszystkich i apeluje: ktokolwiek buduje opałka prosze o kantakt.Bardzo nam sie podoba ten projekt,praktycznie bez jakichkolwiek zmian.Bardzo bysmy chcieli zobaczyc ten dom w trakcie budowy moze ktos buduje opalka w małopolskim lub podkarpackim .Docenimy wszystkie rady i uwagi . mamy zamiar zaczacc budowe jeszcze tego roku
    pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Witaj Wojtek I
    Dopisuje sie do twojego apelu, ale obawiam się że prawdopodobieństwo jest nikłe, bo dość krotko jest ten projekt w sprzedaży. A jak wiesz proces od zakupu projektu do wbicia pierwszego szpadla trochę trwa.
    U mnie prawdopodobnie bedzie on do zobaczenia jesienia...

  13. #13

    Domyślnie

    My zamierzamy budować OPAłEK 2g w Rzeszowie.Jak na razie wszystko stanęło i jak tak dalej pójdzie to tego roku pewno skończymy tylko na fundamentach...Z tego co tu czytam to prawie wszyscy budują w Warszawie ,a może by tak ktoś polecił jakaś solidną brygadę z południa?

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar izjer
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6

    Domyślnie Opałek - kto buduje?

    Witam!

    czy ktoś buduje Opałka?

    Pozdrawia Iza

  15. #15

    Domyślnie

    Ja...

    ale dopiero jesienią,
    RK

    PS
    wątek o Opałku juz jest tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...light=opa%B3ek

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar izjer
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał radkoz
    Ja...

    ale dopiero jesienią,
    RK

    PS
    wątek o Opałku juz jest tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...light=opa%B3ek
    jakoś widocznie musiałam przeoczyć ten wątek!!! dzięki


    Pozdrawia Iza

  17. #17

    Domyślnie

    no my własnie zaczynamy adaptacje projektu...powoli zaczyna się nerwówka.jak juz cos wybudujemy to pokazemy

  18. #18

    Domyślnie

    My też na tym samym etapie. W przyszłym tygodniu pewnie będziemy składać wniosek o PNB.

    Ciekaw jestem czy jest nas więcej.

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    M0RFEUSZ

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1

    Domyślnie Co myślicie o projekcie OPAŁEK

    Mam do Was ogromną prośbę o ocenę projektu domu OPAŁEK.

    http://www.dominanta.pl/projektowani...mu_opalek.html

  20. #20

    Domyślnie

    Witam po raz pierwszy
    My juz po zmaganiach urzedowych i jak trudnym wyborze projketu..
    Po sporej ilosci nieprzespanych nocek doszlismy do tej ostatecznej decyzji i wybralismy projekt Opalek z podwojnym garażem. Rywalizował z LIbrą iPrometeuszem z domusa oraz Karminą z Archipelagu ale po małych zmianach wewnatrz i zapozyczeniu niektorych elementow ktore podobaly sie nam w tych pozostalych projektach pozostał własnie OPAŁEK 2G . Tak więc projekt juz zakupionyi a teraz przed nami czesc artystyczna Start poczatek lipca...

    POzdrawiam

    MArcin

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony