dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 11
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 207
  1. #181
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    koran_a

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1

    Domyślnie OPAŁEK 2 G !!!

    Witam Serdecznie

    Zdecydowaliśmy kupujemy projekt OPAŁKA 2G, nasz wymarzony.
    Jeżeli ktoś buduje na terenie śląska chętnie obejrzymy.
    Startujemy we wrześniu, do tego momentu prąd i woda, ogrodzenie. Macie jakieś wskazówki ? czekamy na podpowiedzi

    Pozdrawiam
    Ania
    koran_a

  2. #182
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    angela1307

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    8

    Domyślnie opałek 2g

    Witam, własnie dołaczylam do grona Opałkowiczów
    Jestesmy wlasnie po zakupie dzialki, przeksztalcilismy ja juz na budowlana mamy rowniez juz warunki zabudowy. Projekty przegladamy od prawie pol roku. Szczerze przyznam ze opałek byl pierwszym projektem, ktory spodobal sie nam od razu, ale oczywiscie i tak przewerbowalismy chyba wszystkie mozliwe projekty w poszukiwaniu tego jedynego idealnego... i oczywiscie wrocilismy na koniec do pierwszego czyli do opałka. Na poczatku myslelismy o wersji z jednym garazem, poniewaz nie bylismy pewni co do szerokosci dzialki, jednak milo sie zaskoczylismy gdy okazalo sie ze nie ma zadnych problemow jezeli wybierzemy opalek 2g. Tak wiec dołaczylismy do Was
    I oczywiscie tak jak kazdy zaczynajacy budowe mam wiele pytan zwiazanych z tym domem. Mianowicie, pierwsze i najwazniejsze czy posiada ktos zdjecia wykonczonych wnetrz, bardzo ciekawi mnie jak wyglada przestrzen w domu bo zagospodarowaniu wnetrza. Prosze wiec bardzo o przeslanie jakichkolwiek zdjec ([email protected]), bede bardzo bardzo wdzieczna.

    Skontaktowalismy sie juz z geodeta i architektem, ten ostatni zaproponowal nam pare zmian.
    - dobudowanie za domem dodatkowego pomieszczenia gospodarczego na opał,
    -oczywiscie powiekszenie lazienki na dole kosztem przejscie do garazu z wiatrolapu,
    - wejscie do garazu przez kotłownie a nastepnie do holu pod schodami na pietro
    - wejscie do garderoby przez wiatrolap
    - wysuniecie scianek kuchni (na projekcie glownym jest ona delikatnie wsunieta do wewnatrz domu)z przodu i z boku,
    - likwidacja jednego okna(bocznego) w kuchni
    - zamiana jednego z duzych okien z tylu domu, na mniejsze- wydaje mi sie ze przez to pomieszczenie bedzie bardziej ustawne
    - zastanawiamy sie nad zrobieniem rozsuwanego wejscia do garderoby przez lazienke w duzej sypialni na poddaszu(moze ktos juz to zrobil i moze cos o tym powiedziec?)
    - likwidacja kna w garderobie, badz zmniejszenie go
    - w lazience glownej na poddaszu postanowilismy zrobic przejscie do pralni, ktora powstanie z podciagniecia w gore scianek, z dobudowanego za garazem pomieszczenia gospodarczego)
    - zastanawiam sie czy jest mozliwosc zrobienia tzw odkrytych schodow?
    -jeszcze jedna zmiana to przesuniecie o ok 1 m scianki na przeciw schodow na poddaszu- kosztem czego delikatnie zwiekszy sie powierzchnia holu( nie jest ona za duzy na poddaszu)

    MAm pytanie rowniez co do garazu- czy ktos mysla moze o zrobieniu dwoch bram wjazdowych w garazu( bez dzielenia go scianka wewnatrz)?- to rownieaz zaproponowal nam architekt.

    Prosze jeszcze raz o jakiekolwiek zdjecia i opinie co do zmian
    czas coś wybudować

  3. #183
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar donstef
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Częstochowa okolice
    Posty
    62

    Domyślnie 2 bramy

    W opałku 2G nie da się zrobić 2 baram. Chyba,że poszerzysz garaż
    Ciasny jest garaż jeśli chodzui o zaparkowanie 2-óch aut kombi.

  4. #184
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    angela1307

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedz, a co uwarzasz o pozostalych zmianach?
    I ciagle mam prosbe, jesli ktos ma mozliwosc, o przeslania na prv. jakichkolwiek zdjec z zagospodarowanym wnetrzem lub chociaz link do strony, gdzie mozna znalezc komputerowa wizualizacje wnetrza opalka- ja szukalam i nie moglam nic znalezc
    czas coś wybudować

  5. #185

    Domyślnie

    http://www.mojabudowa.pl/index.php. Wpisz do wyszukiwarki na tej stronie OPAŁEK i znajdziesz nie jedno zdjęcie z opałkiem w środku.
    jutro będzie lepiej...

  6. #186
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BArog

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    4

    Domyślnie zmiany w projekcie Opałka

    Witaj, My swojego Opałka mamy już pod dachem, właśnie działają elektrycy.
    Odnośnie wejścia do domu z garażu przy schodach. Też rozważaliśmy takie rozwiązanie-wówczas łazienka na dole może mieć okno, ale po wielu konsultacjach zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Nie unikniesz zapachu spalin w salonie, to po pierwsze, po drugie w zewnętrznej odzieży wchodzisz do czystego salonu i musisz dojść do wiatrołapu, żeby się przebrać. Musisz to przemyśleć.
    Wstawiliśmy też dwie bramy garażowe, bo wydawało nam się, że tak będzie poręczniej, można wjechać jednym samochodem nie otwierając całego garażu, co jest istotne szczególnie w zimie. Nie poszerzaliśmy garażu tylko po poszerzyliśmy światło wjazdu po 25 cm z każdej strony. Mamy już zamontowane drzwi i jeśli jesteś zainteresowany to możemy dołączyć zdjęcie.

  7. #187

    Domyślnie

    proszę o zdjęcia. Przyszły budowniczy -
    jutro będzie lepiej...

  8. #188
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BArog

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Tutaj są zdjęcia naszego podwójnego garażu:




  9. #189
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    angela1307

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    8

    Domyślnie wizualizacja opałka 2g

    Calkiem przypadkiem , znalazlam dzisiaj cos, co moze niektorych z Was zainteresowac, a mianowiscie wizulizacja parteru opałka Nizej podaje link do stronki:

    http://www.youtube.com/watch?v=ZWRC4...e=channel_page
    czas coś wybudować

  10. #190
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    łączki

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmx
    A czy ktos rozpatrywał zamianę kuchni na gabinet i odwrotnie oraz wyprostowanie ściany za garazem zeby powiekszyć pomieszczenie??

    Na wzorcu z wymiarami Opałka zrobiłam cos takiego

    Aaaaa jeszce powiekszyłam trochę salon zmniejszając wnękę drzwi tarasowych
    Co wy na to??
    Super. Też miałam zamiar powiększyć salon.
    Mamy zamiar z mężem zacząć budowę na wiosnę, obecnie szukamy projektu i cały czas wracamy do opałka. Ostatnio znalazłam minus w projekcie ponieważ chciałam bardziej otwartą kuchnię i uważam że pomysł z zamianą pomieszczeń jest bardzo dobry - rozwiązał się mój problem
    Łączki

  11. #191
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BArog

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mamy mały problem z elewacją. Ekipa ocieplająca położyła styropian równiuuutko do samego gruntu. Chcielibyśmy, ze względów praktycznych zrobić delikatny cokół. zupełnie nie wiemy jak ugryźć temat. Czy ktoś nam może coś rozsądnego podpowiedzieć? Może jest jakiś program do wizualizacji elewacji?

  12. #192

    Domyślnie

    Dzien Dobry,

    Jestem gosciem Waszego watku na muratorze. Buduje zupelnie inny dom ale bardzo odpowiada mi kolorystyka elewacji waszego projektu.

    Czy ktos z Was moglby mi podac oryginalna kolorystyke wg. projektu.

    Z gory dziekuje.

    PS. Ladny ten Wasz opalek
    I am fine today

  13. #193
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BArog

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    4

    Domyślnie kolorystyka

    Orginalnej kolorystyki nie potrafię zdefiniować, wiem tylko, że wizualizacja pokazuje białe ( czytaj prawie nieosiągalne) białe rynny. My skorzystaliśmy ze Śnieżki,wychodząc z miodu wersja b lub c, czyli jaśniusieńki. Rynny mamy w kolorze dachówki. Jest pięknie.....

  14. #194

    Domyślnie Re: kolorystyka

    Cytat Napisał BArog
    Orginalnej kolorystyki nie potrafię zdefiniować, wiem tylko, że wizualizacja pokazuje białe ( czytaj prawie nieosiągalne) białe rynny. My skorzystaliśmy ze Śnieżki,wychodząc z miodu wersja b lub c, czyli jaśniusieńki. Rynny mamy w kolorze dachówki. Jest pięknie.....
    Dziekuje bardzo
    I am fine today

  15. #195
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    neolka

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łowisko
    Kod pocztowy
    36-053
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał radkoz Zobacz post
    Witam wszystkich po śnie zimowym...
    Fakt, dawno nie dodawałem nowych zdjęć, bo i niewiele się działo... Generalnie brak czasu, ale powoli sie zbieramy i bedzie niebawem coś widać.
    Aktualnie przymierzamy sie do dachu (Rupp Ceramika, Sirius, antracyt) i zbieramy wycenki na okna (tu jeszcz nie wiemy co dokladnie) i bramę (Normstahl). Prace rusza za jakies 3 tyg. pewnie...

    Jak kto ma pytania, niech pyta...
    Jak kto chce zobaczyć na żywca, niech przyjdzie i zobaczy - w końcu to stan surowy otwarty .... i "dom mój otworem stoi dla takich jak wy" (jak mawiał poeta)
    Pozdrawiam,
    PS
    Wojtek I - jak u ciebie???
    CHCIAŁAM SIE ZAPYATAC ... czy jest ktoś z podkarpaciu kto ma juz postawionego opałka 2g i można by zobaczyc domek na żywo?

  16. #196

    Domyślnie

    Witam

    My jestesmy w trakcie budowy opałka w okolicach bydgoszczy a właściwie Nakła nad Notecią. Wszystkich zainteresowanych zapraszam.

  17. #197

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie dotyczące tego projektu. Otóż z żoną zamierzamy (zamierzaliśmy) budować Opałka 2G ale okazało się że planie zagospodarowania przestrzennego jest punkt
    w którym mowa jest iż kalenica ma być równoległa do drogi. Opałek jako takiej kalenicy nie posiada z tego co ja widzę. Czy ten kawałek kalenicy od garażu może zostać uznany za wystarczający lub też jakie zmiany można zrobić aby ta kalenica była? Jakieś pomysły? Może ktoś miał podobny problem?
    W starostwie powiedzieli mi: niech pan sobie szuka projektu z kalenicą (rozmowa telefoniczna)

  18. #198

    Domyślnie

    Witam budujących!

    Muszę przyznać, że Opałek to bardzo dobry projekt, zwarta konstrukcja i brak udziwnień na pewno pozytywnie wpływa koszt budowy tego domu.
    A na dowód, że Opałek jest domem oszczędnym w budowie wklejam poniżej linka, w którym możecie sprawdzić koszt kompletnego pokrycia dachowego Opałka w zależności od rodzaju i modelu dachówek

    http://wycenadachu.pl/wycena/opalek

    Jak na 220 metrów kwadratowych dachu, dwie lukarny i 6 okien dachowych nieźle to wygląda cenowo. Z zestawienia wynika, że za niecałe 29.000 można już wyrwać dachówkę ceramiczną Tondacha.

  19. #199

    Domyślnie

    Witam serdecznie!

    Zapraszam na stronę fanklubu domu Opałek: domopalek.pl

    Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Opałek. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

    Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.

  20. #200

    Domyślnie

    Witam serdecznie!

    Zapraszam na stronę fanklubu domu Opałek: domopalek.pl

    Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Opałek. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

    Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.

Strona 10 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony