dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 11
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 207
  1. #101
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gmisiak4

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    jaki to typ bramy ? roleta ?

  2. #102
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gmisiak4

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    mam pytamko do Was w spraie ogrzewania. Czy ktoś będzie zakładał zamiast CO pompę ciepła ? ponoć w ołączeniu z rekuperatorem daje całkiem niezły efekt i nie trzeba się martwić z opałem.

  3. #103

    Domyślnie

    Lukasz a co to za firma co te okna podałeś?

  4. #104

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o bramę to jest to brama segmentowa firmy KRISPOL, a co do okien to produkuje je AVANTE. Na ich stronkach można dowiedzieć się więcej.
    pozdr...

  5. #105
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysiuu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Jestem bardzo zainteresowany budową tego domu tylko mam jedno "ale". Obawiam się że ten dach kopertowy może przerosnąć mój budżet. Chciał bym prosić Was o opinie i najlepiej kosztorys, i czy duża różnica wyjdzie między dachem "zwykłym" dwuspadowym. Z góry dziękuje za odpowiedz
    pozdrawiam Krzysiuu

  6. #106

    Domyślnie

    Krzysiu z pewnością dach dwuspadowy wyjdzie taniej, ale pewnie to wiesz skoro cię nie interesuje dach kopertowy, to zastanawia mnie dlaczego ten projekt wybrałeś? dla mnie dziwnie by wyglądał z innym rodzajem dachu o ile w ogóle to możliwe...

    chyba lepiej poszukać tańszego, prostszego domku o podobnym rozkładzie pomieszczeń...

  7. #107

    Domyślnie

    wreszcie mój parter zaczyna coś przypominać i to już chyba będzie koniec moich zmian



    coś takiego będzie:
    ściany przesunięte o 50cm, ale chyba damy jeszcze 50 -ściana wschodnia i południowa
    garaż poszerzony do 6m wewnątrz
    trochę inne schody i ich układ
    powiększony gabinet
    ściany salonu i jadalni (te z oknami) przedłużone o 25cm
    no i komin będzie za schodami, ale kotłownia w piwnicy
    pod schodami będą drugie na dół
    nie będzie tej ścianki w garażu (zapomniałam zlikwidować)

    teraz poddasze i piwnica i wsio

  8. #108

    Domyślnie opałek

    WItam

    Coz to za cisza ? Czyzby wszyscy analizowali rzut parteru renii ??
    U nas wlasnie koncowka papowania...
    Dachówka zamowiona, praktycznie juz do odbioru. Czekamy na ekipe do pokrycia. PIerwsza nie ucieszyla mnie zbytnio gdyz termin realizacji ok stycznia a ja chcilbym wczesniej.. co by domek przez zime z pelnym ciezarem juz sobie postal..


    POzdr

    Marcin

  9. #109

    Domyślnie

    No właśnie, wszyscy sie pospali, albo w depresji zimowej. A my tymczasem dodaliśmy sobie jedno okno w garażu i wyglada to tak:

    póki co pogoda sprzyja....
    RK
    album
    A jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie...

  10. #110

    Domyślnie

    no no wreszcie cos sie ruszyło


    panowie z chęcia obejrzę postępy budowy MartinoR masz założony dziennik? ostatnio jakoś mało czasu na muratora...

  11. #111

    Domyślnie OPAŁEK

    Witam

    WIesz co Renii..

    Dziennik Budowy to mam ale z tego co pamietam to chyba pierwsza strone tylko uzupełniłem... Zabiegany mocno.. Chyba zostawie to wiosny i pozniej wszystko naniose..
    Walcze teraz z tarasami.. Zrobilem takie jak w Librze z domusa i jeszcze powiekszylem wiec roboty sporo ...

    POzdr

    Marcin

  12. #112

    Domyślnie Kilka zmian w opalku 2g ;)

    Witam wszystkich serdecznie
    Na 90 procent dolacze do fanow opalka 2g gdyz zdecydowalismy sie z mezem na budowe tego domu.Strasznie przypadl mi do gustu, poza tym jego wyglad...po prostu dla mnie bajka.
    Choc jeszcze nie zakupilismy projektu, caly czas wertujemy inne... Budowe pdb zaczniemy w przyszlym roku na jesien.
    Jestesmy z wojewodztwa dolnoslaskiego, mianowicie z Boleslawca i mam pytanie czy ktos zmaga sie w okolicy z budowa tego domu?
    Znalazlam dziewczyne na forum pprojekty, ktora buduje dom blisko Zielonej Gory i pisala ze to jest blisko i jesli chcemy to dla niej nie ma problemu aby przyjechac i zobaczyc jak opalek 2g wyglada.Jest tylko maly problem, administrator przechwyca wszystkie teksty na forum pprojekty i nie wchodzi w gre zamieszczanie maili, nr gg, nr tel, skype, nawet moich danych gdyz to ja wyrazam zgode na zamieszczenie moich danych.Rozmawialam z panem administratorem, niestety jest on nieublagalny...
    Jesli ktos buduje opalka w okolicach Boleslawca to prosilabym o kontakt...a moze znajdzie sie ta dziewczyna z forum pprojekty?jej nick to madziagrunia
    Postaram sie wkleic szkic z moimi zmianami, czy ktos moglby mi powiedziec ile metrow kwadr. wynosi kuchnia po zlikwidowaniu spizarni/garderoby na parterze?Czy juz przy wiekszym metrazu mozliwe byloby zamontowanie wyspy na srodku kuchni?czy miejsca jest wystarczajaco duzo?
    Z gory dziekuje za informacje i pozdrawiam posiadaczy opalkow [/list]

  13. #113

    Domyślnie

    wydaje mi się, że 3,3mx3,2m to za mało, żeby wstawić wysepke...ale to tylko moje zdanie... ja osobiście nielubię ścisu w kuchni i jak ktoś mi się pod nogami pałeta...

  14. #114

    Domyślnie

    Renii,
    3.3m x 3.2m to metraz powiekszonej kuchni o garderobe?
    jesli tak to rzeczywiscie malo ;(

  15. #115

    Domyślnie

    Marta no coś takiego wychodzi jak przesuniesz tą ściankę do tej wnęki... zawsze można przesunąć ściany domu na zewnątrz i wtedy kuchnia będzie wieksza ale inne pomieszczenia też

    u nas będzie gdzieś 3,5x4,3 i wysepki tam nie przewiduję... lubie przestrzeń

  16. #116
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    enigmatica

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    7

    Domyślnie opałek.....zmiany

    Witam wszystkich po dłuzszej przerwie.....nareszcie odebralismy pozwolenie na budowę jesli jest ktoś zainteresowany rzutami po zmianach proszę o maila, byc może scany nie są zbyt doskonałe, ale daja obraz zmian...zaczynamy mam nadzieję jeszcze w tym roku.

    Poniżej mail.

    Pozdrawiam

    A&L
    [email protected]
    A&L

  17. #117
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Olo156

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5

    Domyślnie Czy ktoś buduje ten dom w okolicach województwa lubuskiego?

    Witam

    O ile to możliwe chciałbym podjechać i zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości.

    Jestem już w zasadzie zdecydowany na ten projekt, ale obejrzenie budowy postawiło by przysłowiową kropkę nad i.
    Pozdrawiam
    Olo

    ________________________________________
    O wszystkim decyduje środowisko.
    Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
    natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

  18. #118
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysiuu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    mam prośbę, piszcie z czego budujecie (jaki pustak) i ile szt Wam wyszło? Mam okazję kupić ytonga ( 240mmx240x590), obliczyłem że będzie potrzebne około 1000 szt. z góry dzięki

  19. #119

    Domyślnie zmiany w OPALKU 2G

    Witam Opalkowiczow

    Mam pytanie zwiazane z kosztami przerobienia projektu.Powyzsze zmiany dotyczylyby:

    1.poszerzenie garazu do 6metrow-czy nie bedzie problemow aby go poszerzyc?autor projektu napisal mi ze moze byc to dosyc droga inwestycja
    2.dodanie jednego okna w garazu
    3.likwidacja garderoby i powiekszenie kuchni
    3.zamurowanie okna w kuchni
    4.wyprostowanie naroznika w salonie

    Czy orientujecie sie ile wynosza mniej wiecej takie zmiany?Architekt z woj.dolnoslaskiego oznajmil ze koszt zmian bedzie wynosil kilkakrotna cene projektu gotowego No i wlasnie ten ,,kilkakrotny'' koszt mnie przerazil...jak to u was wyglada?Moze macie jakiegos sprawdzonego architekta z dolnego slaska?
    Pozdrawiam

  20. #120
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Olo156

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5

    Domyślnie Re: zmiany w OPALKU 2G

    Cytat Napisał martajochna
    Witam Opalkowiczow

    Mam pytanie zwiazane z kosztami przerobienia projektu.Powyzsze zmiany dotyczylyby:

    1.poszerzenie garazu do 6metrow-czy nie bedzie problemow aby go poszerzyc?autor projektu napisal mi ze moze byc to dosyc droga inwestycja
    2.dodanie jednego okna w garazu
    3.likwidacja garderoby i powiekszenie kuchni
    3.zamurowanie okna w kuchni
    4.wyprostowanie naroznika w salonie

    Czy orientujecie sie ile wynosza mniej wiecej takie zmiany?Architekt z woj.dolnoslaskiego oznajmil ze koszt zmian bedzie wynosil kilkakrotna cene projektu gotowego No i wlasnie ten ,,kilkakrotny'' koszt mnie przerazil...jak to u was wyglada?Moze macie jakiegos sprawdzonego architekta z dolnego slaska?
    Pozdrawiam
    Ja za całą adaptację projektu + załatwienie wszystkich uzgodnień i pozwolenie na budowę płacę 1500 zł netto
    Pozdrawiam
    Olo

    ________________________________________
    O wszystkim decyduje środowisko.
    Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
    natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

Strona 6 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony