dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: norma dla sprzątaczki

Domyślnie norma dla sprzątaczki

Może to troche dziwne pytanie ale wiele razy forumowicze pomagali więc i teraz pewnie nie zawiodą.
    Muszę zatrudnić do firmu sprzątaczkę która będzie zmywała podłogi i sprzątała toalety, czy ktoś wie czy są jakieś normy które mówią ile tak sprzątaczka może sprzątnąć w ciągu jednego dnia pracy. Kiedyś ktoś mi mówił że na ileś metrów podłogi do sprzątania powinna przypadać określona ilość osób do sprzątania.

Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

Domyślnie

Już nie istnieją (nie są wymagane) normy "czasoprzestrzeni". Regulujesz to zapisem w zakresie obowiazków. Gdzie oprócz ogólnych stwierdzeń powinieneś określić szczegółowe, np: raz w roku czyszczenie fug, raz na kwartał mycie okien, raz na pół roku pastowanie, itp.
    Pamiętaj tylko o tym, że zgodnie z zapisami w Kodeksie Pracy możesz wymagać od pracownika tylko tyle ile zapisałeś w zakresie obowiazków.
    Pozdrawiam.

3. Jak budować, aby ściany nie przemarzały? Stary dom po remoncie. Drewniany taras i przydomowy ogród Termomodernizacja budynku gospodarczego. Ocieplanie od wewnątrz czy od zewnątrz? Dom pasywny. Jak zbudowano taki dom z prefabrykatów?

Domyślnie

Dzięki za odpowiedź. Jest mi to potrzebne bo mam do wyboru albo zatrudnić sprzątaczkę na etat lub płacić administracji budynku za sprzątanie. Jutro jestem umówiony na rozmowę i muszę mieć jakiś plan działania, aby wybrać opcje korzystniejszą dla mnie

Domyślnie

Myślałeś o opcji korzystanie z usług firmy sprzątającej?
    Czasami może być to korzystne.

Domyślnie

Nie - jest propozycja aby pomieszczenia sprzątała sprzątaczka zatrudniona przez administracje budynku, wiem że nie mam wtedy problemu ze zwolnieniami urlopami itp. Moje pytanie wynika z tego że wiem ile czasu potrzebuje sprzątaczka aby uporać się z moimi podłogami ostatnio nawet kupiłem maszynę do szorowania płytek. Zajmuje je to max 2 godziny Sprząta łacznie ok 250 m2 powierzchni. Jeżeli nie ma normy powierzchni to moge podyskutować o kwocie , co innego gdyby były norma maksymalna na jedną sprzątaczkę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia