dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie norma dla sprzątaczki

    Może to troche dziwne pytanie ale wiele razy forumowicze pomagali więc i teraz pewnie nie zawiodą.
    Muszę zatrudnić do firmu sprzątaczkę która będzie zmywała podłogi i sprzątała toalety, czy ktoś wie czy są jakieś normy które mówią ile tak sprzątaczka może sprzątnąć w ciągu jednego dnia pracy. Kiedyś ktoś mi mówił że na ileś metrów podłogi do sprzątania powinna przypadać określona ilość osób do sprzątania.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Już nie istnieją (nie są wymagane) normy "czasoprzestrzeni". Regulujesz to zapisem w zakresie obowiazków. Gdzie oprócz ogólnych stwierdzeń powinieneś określić szczegółowe, np: raz w roku czyszczenie fug, raz na kwartał mycie okien, raz na pół roku pastowanie, itp.
    Pamiętaj tylko o tym, że zgodnie z zapisami w Kodeksie Pracy możesz wymagać od pracownika tylko tyle ile zapisałeś w zakresie obowiazków.
    Pozdrawiam.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Jest mi to potrzebne bo mam do wyboru albo zatrudnić sprzątaczkę na etat lub płacić administracji budynku za sprzątanie. Jutro jestem umówiony na rozmowę i muszę mieć jakiś plan działania, aby wybrać opcje korzystniejszą dla mnie

  4. #4

    Domyślnie

    Myślałeś o opcji korzystanie z usług firmy sprzątającej?
    Czasami może być to korzystne.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie - jest propozycja aby pomieszczenia sprzątała sprzątaczka zatrudniona przez administracje budynku, wiem że nie mam wtedy problemu ze zwolnieniami urlopami itp. Moje pytanie wynika z tego że wiem ile czasu potrzebuje sprzątaczka aby uporać się z moimi podłogami ostatnio nawet kupiłem maszynę do szorowania płytek. Zajmuje je to max 2 godziny Sprząta łacznie ok 250 m2 powierzchni. Jeżeli nie ma normy powierzchni to moge podyskutować o kwocie , co innego gdyby były norma maksymalna na jedną sprzątaczkę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony