dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie Co z tym zrobić aby lepiej wyglądało??

    Jest do kupienia taki dziwny domek, głównym argumentem jest super!!!okolica (osiedle położone w lesie wśród drzew) dobry dojazd i wszystkie media.
    Dom ma nieciekawy projekt co z tym fantem zrobić.
    Zastrzegam, że nie chodzi o C4, trotyl czy Fadromę .
    Gdzie co dokleić dorobić i domalować.
    Może ktoś ma lepsze pomysły niż projektant tego czegoś?



    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  2. #2

    Domyślnie

    Myslę że ładny taras + lekie zadaszenie tego tarasu(a szczególnie to zadaszenie- oparte na ładnej więźbie) upiększy tą "dolną" elewację - główny zarzut do tego dolnego zdjęcia to że jest tam taki kawał elewacji bez okien - może powiększyć okno tarasowe o jedno skrzydło w prawo (o ile mozna)

  3. #3

    Domyślnie

    Po pierwsze inaczej będzie wyglądał w kolorze / tynk kornik koniecznie w poziomie optycznie poszerzy dom (teraz wygląda jakoś taki wybidzony)
    Przydało by się pogróbić filary i ukształtować tak aby w przekroju miały kwadrat/prostokąt.
    Osobiście bym jeszcze albo rozbudował schody tak aby były bardziej masywne dochodziły do tego 2 okna.
    Od ogrodu duży taras, jeśli istnieje możliwość poszerzenie drzwi na taras.

    Dom bym zrobił "na górce" tzn podniósł teren dookoła budynku a cokół dolny rozszerzył i podciągnął na ściany ok 40 cm. Da to w efekcie dom niższy w odczuciu dla oka i postawny.
    cokół tak jak to jest w tym projekcie:
    http://www.archipelag.pl/switch_obj....=470&CanBack=1
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ANIAILIS
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    246
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Możnaby na wysokości np. dolnego okapu daszku wejściowego zrobić prosty gzyms na całym budynku i pomalować go wraz z tą częścią ścian powyżej na kolor ciemniejszy niż parter. Dodatkowo koniecznie zamieniłabym słupy przy wejściu na zdecydowanie grubsze, może murowane? Wtedy trochę klinkieru można dać ozdobnie między niektóre okna. Niedużo trzeba zrobić, żeby dom miał wizualnie lepsze proporcje. No i zadaszenie na d tarasem rzeczywiście bardzo by też pomogło

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Też uważam, że te filarki są stanowczo za chude, taras będzie i to na maksa, podniesienie terenu OK, tylko z okienkami piwnic będzie kłopot, podobnie z drzwiami tarasowymi bo nadproże jest krótkie, również myślałem o powiększeniu okien, ale belki są za krótkie, pomysł z tym cokołem jest bardzo dobry.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  6. #6

    Domyślnie

    I to jest właśnie suoer przykład jaki daje efekt podnoszenie ścianki kolankowej, aby sypialnie były bardziej ustawne

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    A tak troche nie w temacie czy ten dom jest wybudowany zgodnie z projektem? Bo wrażenie jest takie jakby ktos podnisól ścianke kolankową o "parę pustaków"

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    A tak troche nie w temacie czy ten dom jest wybudowany zgodnie z projektem? Bo wrażenie jest takie jakby ktos podnisól ścianke kolankową o "parę pustaków"
    Dostęp do papierów będę miał dopiero jutro, trudno mi dziś powiedzieć o odstepstwach od projektu.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    JA powiem moze przewrotnie. Masz chyba czuć sie dobrze w swoim domu - 1-szoplanowa jest funkcjonalnaość.
    Jak otynkujesz nadasz temu domkowi okna- oboknia ztonujesz to wszystko kolorami a dodatkowo pojawi się całośc ogód wjazditd itp - chałupa zrobi się całkiem normalna.
    Grunt to rozsadnie i dobrze poukałdany środek - to co na zewnątrz może być znośne wg mnie nie musi być piorunująco efektowne bo:
    - budujesz dla siebie a nie na pokaz
    - łady z kolei przyciąga wscibskich i złodziei..

    Tak więc....

    decyzja jak zawsze nalzey do ciebie.

    sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    A tak troche nie w temacie czy ten dom jest wybudowany zgodnie z projektem? Bo wrażenie jest takie jakby ktos podnisól ścianke kolankową o "parę pustaków"
    też mam wrażenie jakby był podniesiony o 2 rzędy pustaków,chodzi o górę nad stropem (sprawdzić czy zgodne z projektem,można potargować przy zakupie). Ta brzoza przed garażem robi wrażenie wąskiego budynku bo nie widać garażu, no i powinna być wcześniej wycięta. W tej chwili żeby nie było problemów ze ścięciem, ponieważ trochę urosła, chodzi o wymiary dozwolone do samowolnej ścinki.To zależy od sąsiedztwa-czy nie donoszą. Filary też nie ciekawe, nie dodają masywności budynku.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Może jeszcze jakieś propozycje?
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    Też uważam, że te filarki są stanowczo za chude, taras będzie i to na maksa, podniesienie terenu OK, tylko z okienkami piwnic będzie kłopot, podobnie z drzwiami tarasowymi bo nadproże jest krótkie, również myślałem o powiększeniu okien, ale belki są za krótkie, pomysł z tym cokołem jest bardzo dobry.
    Możesz szybko to zmodyfikować używając np. nadproży strunobetonowych z firmy POZ-BRUK.

    Wykuwasz obecne nadproże (oczywiście po stosownym wyparciu stropu) podcinasz ścianę wstawiasz nadproze podmurowujesz i masz sprawę załatwioną. Szybko i bezproblemowo a i porządnie
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

  13. #13

    Domyślnie

    Najpierw Photoshop lub coś takiego i:

    FRONT:
    1: za "chude" i za "długie" słupki - dolna częśc słupów obudowana klinkieram (jakby stały na kwadratowych murkach) - pomiedzy murkami i ścianą masywne "barierki" z podłużnymi skrzynkami i wylewającymi sie "na zewnatrz" kwiatami. + oczywiście "pogrubienie" słupów.
    2 MALOWANIE - "dół" ciemny (cokół), na poziomie rynny zadaszenia wejścia - zmiana koloru elewacji wokół domu na ciemny, mozna zastanowić się nad okładziną np: z desek.
    3. Założenie okiennic (optyczne poszerzenie okien) + bezpieczeństwo.
    4. Optyczne poszerzenie drzwi (cimniejsze malowanie okolicy wejścia)

    TYŁ
    1. Malowanie lub okładzina "doodkoła domu" poprawia optycznie proporcje.
    2. Optyczne poszerzenie otworów poprzez okiennice (równiez dwi tarasowych)

    WYKUSZ
    1.Optyczne podniesienie gruntu np: donice z kwiatami, mchami itp,

  14. #14

    Domyślnie

    * filary zdecydowanie za cienkie - to chyba najbardziej szpeci dom, wyglądają nieproporcjonalnie do całości
    * obsypanie domu ziemią i nasadzenie roślinności
    * koniecznie masywne barierki z przodu i z tyłu przy tarasie
    * kolor wokół okien inny niż elewacja

  15. #15

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz mocniej namieszać na elewacjach to zawsze możesz usunąć ocieplenie i dorobić do połaci dachowych przedłużenia oparte o ściany. Gdy wydłuży się dach optycznie domek zrobi się bardziej swojski. To chyba jest blacha więc nic ważyć prawie nie bedzie, trochę drewna. A te dodatkow połącie mogą mieć inny kąt nachylenia a to juz daje możliwosć pokombinowania.

    Na samej elewacji można dodać elementy wydłużające okna: np pas ciemnego klinkieru w środku elewacji, jasne nadstawki nad oknami udające nadproża które wydłużą optycznie okna.

    No i domek zyska gdy okna będą miały szprosy.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Ten pomysł z elewacją z desek (np. tylko góra) może się sprawdzić. Jeśli dół optycznie osadzisz bardziej na ziemi, będzie wyglądało OK.

    Dla mnie słabym punktem są otwory okienne - każdy otwór innej wielkości, żadnej harmonii. Zrobili jak pasowało i w efekcie - nie wyszło. A od strony tarasu to już tragedia.
    marta

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    No, teraz to patrzę na te "coś" trochę w inny sposób.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Przeprowadziłem wizję lokalną i jestem mile rozczarowany . W rzeczywistości dom wygląda znacznie lepiej. Odniosłem wrażenie (moja połówka potwierdziła to samo) iż zdjęcia były robione niestandardowym obiektywem. Jest dużo do zrobienia po swojemu i według waszych podpowiedzi, ale myślę, że coś z tego będzie. Te niby słupy, to na szczęście prowizorka
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Widac ze zdjecia ze scianki kolankowe ktos se podniosl aby zyskac przestrzeni na poddaszu i wyszedl taki olowek. Moze sprobowac dodac saiding drewniany od gory ? To optycznie powinno troche pomoc.
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Ten siding w ciemnym kolorze od gory do dolnej krawedzi daszku nad wejsciem. Jakas ciemna okladzine na fundament i bedzie git.
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony