dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 97
  1. #1

    Domyślnie Cementowa czy Ceramiczna ?

    Którą dachówke byście polecili na dach cementowa czy ceramiczna? sam juz nie wiem każdy co inego mówi, napiszcie wady i zalety dachówek cer i cem...
    Dzisiaj sasiad mnie oswiecał ze lepiej brać cementową z IBF bo jest to dobra i tania dachówka, a na ceramiczne narzekał ze odpryski powstaja z czasem i robi sie siakaś inna. Npiszcie jakie macie u Siebie dachóweczki i co o nich myslicie
    dzieki pozrdawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    ja mam cementową unibetu rzymską i wygląda b.dobrze. polecam:

    ps.

    zobacz na fotkach w naszym dzienniku budowy

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Ja mam dużo dachu i polubiłam głównie cenę dachówki cementowej. Zdecydowaliśmy się na Euronit.
    marta

  4. #4

    Domyślnie

    2 : 0 dla cementowej czyżby faktycznie była lepsza??

  5. #5

    Domyślnie

    Od 3 lat mam cementową eskę Unibetu. Zdecydowała głównie cena.
    Paweł

  6. #6

    Domyślnie

    Dla mnie proste, wystarczy Ci kasy- ceramiczna, masz wątpliwości- cementowa. Ja mam ceramiczną, a sąsiad cementową. Obie grafitowe- dzisiaj różnica prawie niedostrzegalna, ale chętnie porównam za kilka lat...
    na pewno się uda!!!

  7. #7

    Domyślnie

    Jak byłe blokers to mi wszystko było jednakowo.
    Jak byłem inwestorem to myliłem się czy to blacha czy dachówka
    Mam betonową Brasa i jestem zadowolony.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Bras betonowa - zadowolony jak cholera, że tyle kasy w kieszeni zostało
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Bez kitu i sciemy lepsza jest ceramiczna .

    Ale sam mam cemntowa IBF i jest klasa , jak na razie super .
    Nie narzekam ale wiecej bede mogł powiedzec za jakies 10 lat.


    A mój kumpel ma tez IBF na dachu od 4 lat i nic , nie straciła koloru , nie zaszła mchem , nie popenkała - wiec dlatego wybrałem IBF.

  10. #10

    Domyślnie

    Braas z powloka Lumino - pelne zadowolenie .

  11. #11

    Domyślnie

    Braas kasztanowa z powłoką Cisar
    Zdecydowała cena
    Jak nie stać mnie na dobrą ceramiczną to chociaż mam betonową z górnej półki (tak twierdzi producent a ja po latach będę mogła coś na jej temat powiedzieć )

  12. #12

    Domyślnie

    pytanie jest z tych co lepsze: drewno czy płyta OSB - a odpowiedź że to zalezy - jesli interesuje cie tylko funkcjonalność to pewnie obie sa jednakowe, jesli funkcjonalność i klasa to pewnie jednak ceramiczna.
    To tak troche jak z samochodami lub kapeluszami kobiet. I fiat i mercedes służa do wożenia ludzi ale jednak pewnie kazdy sie zgodzi że sa pewne różnice
    A kapelusze królowej angielskiej tez są nieco inne od moherowych beretów
    Jesli kogos stac niech wybiera co chce
    pozdrawiam
    Wojtek

    GWC + rekuperator obrotowy + ogrzewanie podłogowe

  13. #13

    Domyślnie

    Która lepsza nie wiem. U mnie będzie cementowa Prodach. Wygląda dobrze i podobnie jak u Reziego jest trochę radochy z pozostałego w kieszeni grosza.
    Tu była reklama.

  14. #14

    Domyślnie

    od roku eska Braasa z powloka Lumino - pelne zadowolenie .
    Zgodze się z poprzednikami że różnica z ceramiczną w wyglądzie żadna, a trochę kasy zostało. Zobaczymy za kilkanaście lat :)

  15. #15

    Domyślnie

    Ja wybrałam ceramiczną bo różnica w cenie między nią a cementową za cały dach to tylko 1200 - tyle watro było dać więcej bo wizualnie to nie ma porównania - ceramiczna ładniejsza. Dla mnie.

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kane66

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    351
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    u mnie takze bedzie brass cementowy - roznica w stosunku do rozsadnej ceramiki jest zbyt duza (4000zl) a do takiej ceramiki jakbym chcial bardzo duza (8000zl).

    Tam gdzie kupuje sprzedaja brassa od wielu lat, ludzi z hurtowni znam, sami maja dachy z cementowej. Widzialem, nadal ladne, wiec wybor byl prosty.
    BEZ REKLAM SWOICH USŁUG!

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Cementowy Euronit. Jesteśmy zadowoleni z wyboru. Na naszych budynkach gospodarczych dachówka cementowa leży luż prawie 60 lat, trzyma się zupełnie nieźle. Natomiast na budynkach sąsiada dachówka ceramiczna (taka zwykła czerwona), też prawie 60 lat. Wygląda zdecydowanie gorzej niż nasza cementowa. Oprócz masy odprysków, pokryta jest mchem.

  18. #18

    Domyślnie

    u mnie na dachu od dwóch lat cementowa Brassa.
    Po ostatniej wichurze na dach garażu spadła sosna i nic się nie stało, żadna dachówka nie pękła.
    Jestem zadowolony.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cementowa ma zdecydowanie korzystniejszą cenę. Wytrzymałość też chyba mają podobną. Ale niestety nie znalazłam cementowej karpiówki, więc będzie ceramiczna.
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  20. #20

    Domyślnie

    jeju wiekszośc BRASS czyżby to było to jakośc =cena
    dzisiaj widziałem dachóweczki w drobny mak rozwalone własnie brass na dachu budynku 4 kondygnacyjnego. Wszystko lezało na ziemi, w dachu to dziury sie porobiły w miejscu wywiania dachówek ale sie przeraziłem jak ujrzałem ze to własnie resztki brassa leża. Co moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy (oprócz wiatru) ze je podwiało i wywiało czy maja one jakies słabe zaczepy czy fachowcy dali dupy i olali cały system

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony