dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Onti

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Spinki do dachówki Roben

    Witam!

    Mam na dachu dachówkę "Jesienny liść", niestety podczas układania gościu stwierdził że nie trzeba mocować dachówek w żaden sposób. Potem wyczytałem że trzeba zakładać kilka spinek na metr kw. Jak zakłada się takie spinki, i czy mogę to zrobić teraz od strony poddasza?
    Dachówkę mam przykręconą przy kalenicy co 5-tą i wszystkie wiatrówki.

    Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, po ostatnich wietrzyskach wyrwało mi dwa gąsiory. Dachówek nie ruszyło. (na szczęście!!!)

    Pzdr.
    Onti

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Jak masz folię to dupa zbita.
    Jedyne wyjscie to zdejmowanie dachówek
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    Moze nie jest to idealne rozwiazanie , ale sie da .

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Onti

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ale czy spinkę zakłada się na dachówkę i łatę, czy łączy dwie dachówki ?
    A jeśli łączy się dwie dachówki to w jaki sposób ?
    Onti

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Za łatę.

    Chyba ze są też inne spinki
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    Za late i dachowke .
    W okapie za dachowke , pod lata i znowu za dachowke.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Onti

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Poprawcie mnie jeśli nie mam racji. Jeśli ponacinam folię, tak aby zrobić dostęp do dachówek(oczywiście nie za gęsto), powinienem bez problemu pozakładać takie spinki. Następnie połącze folię, ale najpierw wykonam na zewnątrz nakładkę z folii w celu jej uszczelnienia. Może to zda egzamin ?

    Dzięki za rady!
    Onti

  8. #8

    Domyślnie

    Mamy spinki na dachówkach, ale chyba jako jedyni w okolicznych domkach. Większość zakłada jednak dachówki bez spinek. Chyba,że mieszkasz w górach, a tam często halny. Na pewno nie nacinałbym folii od spodu, wolałbym przełożyć dachówkę. Folia spełnia swoje zadanie, jeśli jest cała i nie naruszona, nacinać, a potem kleić to mi się nie podoba.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Onti
    Poprawcie mnie jeśli nie mam racji. Jeśli ponacinam folię, tak aby zrobić dostęp do dachówek(oczywiście nie za gęsto), powinienem bez problemu pozakładać takie spinki. Następnie połącze folię, ale najpierw wykonam na zewnątrz nakładkę z folii w celu jej uszczelnienia. Może to zda egzamin ?

    Dzięki za rady!
    Człowieku z tego co piszesz to ewidentny błąd firmy dekarskiej i ona musi to poprawić. Sam tego nie zrobisz. Nacinanie folii to jakiś absurd!!!! Ta folia daje gwarancję szczelności!!!! Gdy zaczniesz robić coś na własną rękę stracisz wszelkie gwarancje! Zasada mocowania dachówek jest następująca: wszystkie okapowe, wszystkie skrajne, wszystkie kalenicowe, wszystkie wentylacyjne, wszystkie cięte (kosze i naroża) o ile nie mają dwóch podparć. Mocowanie dachówek na połaci zależy od kąta nachylenia dachu, strefy wiatrowej oraz zaleceń producenta a na dachu mansardowym obowiązkowo wszystkie. Mocowanie może być wykonane spinkami lub wkrętami ocynkowanymi po wcześniejszym nawierceniu otworów. Przy zastosowaniu spinek za łatę wystarczy wyjąć dachówkę boczną, przy wkrętach dachówkę górną a przy mocowaniu przez łatę dachówkę górną i boczną. Jak wiatr prestawił Ci gąsiory to źle zamocowane były klamry. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony