dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie jakie macie temperatury w lodówkach

    Mam pytanie do posiadaczy chłodziarko-zamrażarek firm:
    Liebherr, Elektrolux, Bosch, Siemens ....... LG .. i innych tzw. "dobrych"
    Jakie macie tempertury wewnątrz chłodziarki. Ja w Elektroluxie (ERD 140 cm) na 50% "mocy" mam od+8 do +10 oC na środku środkowej półki , na 100% "mocy w lodówce +5/+8oC w zamrażalniku od -10 do -35oC (dziwne, prawda ?!).
    Myślę, że albo miałem pecha do takiego egzemplarza, albo pojawił sie "nowy starndard".
    Chciałbym wiedzieć jak sprawują się innym modele z oddzielnym zamrażalnikiem (lodówa wysokości 140-160cm). Szukam nowego sprzętu.
    "Nieleniwym" za fatygę i podanie wyników z góry dziękuję.
    Ciekawe czy wyniki nas zaskoczą?
    Darek

  2. #2

    Domyślnie

    ja mam LG - u mnie ustawiasz sobie taka temperature jaką chcesz, w Twojej lodowce tak nie ma?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Ja mam Bosch-a. Na max-a nie nastawiam, bo w chłodziarce ściany zamarzają, więc temperatura na pewno jest poniżej zera, no i nie działa automatyczne odszranianie.
    biorąc pod uwagę regulację, to mam ustawione na 30 - 35% pełnego zakresu.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  4. #4

    Domyślnie

    Moja lodówka to Electrolux ERD 2340. Dlatego, że musiała być niska (wysokość 140 mm) nie ma bajerów i elekronicznej regulacji temperatury. Jest "kapilara" w ściance + termostat + pokrętło pozycje 0-6 (zazwyczaj ustawiam na poz. 3 do 6). Na poz. 3 wg Electroluxa miało być poniżej +5 st.C (a jest 8-12 oC), na poz. "6" temp. 6-10 oC, ale zamrażalnik "głupieje" (od-10 do-32 oC). Pomimo problemu nie oceniam źle Electroluxa, jest cicha, estetycznie wykończona, ale myślę, że kupiłem "felerny" egzemplarz.

    Proszę podawajcie typy/modele swoich lodówek.

    Po lekturze postów biorę pod uwagę: Electrolux, Liebherr, Bosch (choć
    jest zbyt wysoki), LG no frost.
    www.topmarket.pl/lodowki/ELECTROLUX_ERD_2350.php
    www.topmarket.pl/lodowki/LIEBHERR_CT_24210.php
    www.topmarket.pl/lodowki/LIEBHERR_CU_22210.php
    www.topmarket.pl/lodowki/BOSCH_KGV_26_V_00.php
    www.topmarket.pl/lodowki/LG_GR-262SQ.php
    Lodówki typu "no frost" trochę się obawiam, bo jak ją wymyć za tym panelem z otworami wentylacyjnymi (tam może rozwinąć się prawdziwa "bomba biologiczna".
    Czy za tym panelem też naprzemian rosieje i szronieje tylko tego nie
    widzimy ? Jeśli tak to w kroplach wody mogą "pracować" mikroogranizmy.
    Ze względu na wysokość do 150 cm jestem chyba skazany na "podstawowe" modele bez precyzyjnej kontroli "chłodu".
    Zależy mi, żeby w chłodziarce było ok. +2/+6 st.C.
    Mam prośbe do posiadaczy lodówek w/w (lub porównywalnych) firm ! Czy możecie podać jakie macie temperatury w swoich lodówkach (na 50% i 100% "mocy i typ/model lodówki).
    "Nieleniwym" z góry dziękuje za pomiary, podanie wyników i ewentualne rady.
    Darek

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ja mam Liebherr z elektroniczna regulacja temperatury. Mam dwa wyswietlacze. Na jednym temp. w lodowce - +5 na drugim temp. w zamrazarce - 18. Nie wiem jaka jest moc bo po prostu ustawiam zadana temp wiec nie wiem na jakich obrotach pracuje
    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  6. #6

    Domyślnie

    ja mam LG model QLQA i jestem bardzo zadowolona, nie wiem jak inne modele tej firmy.
    Mam no frost, powiem szczerze, że nigdy sie nad tym co ty piszesz (o tych bakteriach itp.) nie zastanawialam
    a temperaturę mam: lodowka +2, zamrażarka -18, jaka moc itp. nie wiem bo ustawiam na wyświetlaczu, to jednak jest wygoda

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-MZM
    Ja mam Liebherr z elektroniczna regulacja temperatury. Mam dwa wyswietlacze. Na jednym temp. w lodowce - +5 na drugim temp. w zamrazarce - 18. Nie wiem jaka jest moc bo po prostu ustawiam zadana temp wiec nie wiem na jakich obrotach pracuje
    My w swojej AEG mamy podobnie . Elektroniczna regulacja temp. w zamrażarce i chłodziarce . I wysokość temperatur tak jak u Maćka - +5 i -18 .
    Taką wersję przyjęłam i takiej będę się trzymać do końca !

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxtorka
    Cytat Napisał Maciek-MZM
    Ja mam Liebherr z elektroniczna regulacja temperatury. Mam dwa wyswietlacze. Na jednym temp. w lodowce - +5 na drugim temp. w zamrazarce - 18. Nie wiem jaka jest moc bo po prostu ustawiam zadana temp wiec nie wiem na jakich obrotach pracuje
    My w swojej AEG mamy podobnie . Elektroniczna regulacja temp. w zamrażarce i chłodziarce . I wysokość temperatur tak jak u Maćka - +5 i -18 .
    u nas identycznie, mamy Gorenje
    _________________________
    pozdrawiam Patrycja

  9. #9

    Domyślnie

    POLAR. Ośmioletnia. Electroniczne sterowanie, wyświetlacz temperatur. Dwa agregaty, ma tzw. ustawienie ECO - naciskam przycisk i po 5 sek. ECO już zaprogramowane.Nastawa ECO to +4 chłodziarka, -18 zamrażarka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony