dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1

    Domyślnie jak inaczej nazwać salon?

    Nic na to nie poradzę, że salon dla mnie brzmi nazbyt pretensjonalne...tylko jak inaczej? Pokój dzienny? - za długie....Może macie jakieś pomysły? Chętnie wyrzuciłąbym ze swojego słownika "salon"

  2. #2

    Domyślnie

    Jak to miło, że są jeszcze na tym świecie ludzie, którzy nie mają większych problemów i mają czas i siłę, żeby zastanawiać się nad takimi pierdołami. Budujące...

  3. #3

    Domyślnie

    Zaprzestańcie, jak sobie czytam ,że ktoś kupuje lub sprzedaje apartament 30metrowy, to jest dopiero pretensjonalizm.
    W takim razie ja swój salon nazwe "kawalerka z parkingiem" albo "sala balowa na łodzi podwodnej". A co mi tam
    W ostateczności na salon można powiedzieć KAŃCIAPA.

  4. #4

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    A jak nie ma w nim stołu, to "stołowy" chyba odpada? U mnie stół będzie w jadalni. A salon można nazwać "kominkowym" (przeważnie jest kominek) lub "dużym" (zazwyczaj jest największy ze wszystkich pomieszczeń w domu; no, może z wyjątkiem garażu ).
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dżordż5
    Pokój stołowy
    na tylu metrach tylko stół
    kominkowo-kanapowo-wyjściowo-tarasowy

    a może............... gościnny

  7. #7

    Domyślnie

    Profesor mojego męża (dziwnie to brzmi , promotor, chyba będzie lepiej) - gość po 70-ce (m.in. filolog polski), mów:i living room.
    I to jest prawda, tylko jak to spolszczyć?
    W projektach nazywają to pokojem dziennym.
    U nas (w domu) się mówi salon, chociaż też mi się wydaje, że do salonów to nam w ogóle daleko.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Mi tez "salon" się nie podoba. Czasami mi się jeszcze wyrwie "duży pokój"

    U nas czasem mówimy "living room" (bo mąż po angielsku tylko gada), a z polskich określeń tylko "pokój dzienny" to według mnie adekwatne określenie, ale rzeczywiście długie...

  9. #9

    Domyślnie

    Ten problem łatwo rozwiazał sobie pewien zawiany facet wsiadajac do taksówki.
    Kiedy taksówkarz zapytał: "dokąd?" - odpowiedział: "dodoomu"
    Na to taksówkarz: "ale konkretnie !!!".
    Na to facet: "koonkrettniiie ?.........................do DUŻEGO pohoju"
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie w starym domu, obecnym w bloku i w nowym budowanym mówi sie o dużym pokoju.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja tam się nie wstydzę - u nas jest duży pokój i już.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Ja tam się nie wstydzę - u nas jest duży pokój i już.
    u nas też jest duży pokój albo... pokój na dole (na gorze są sypialnia i pokój syna )a dlaczego Aniu mówisz o wstydzie?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    mam od czasu do czasu klientow, ktorzy okreslaja to z pańska lywyngrum , chociaz kiedys jeden gosc okreslil to miejsce swojsko bawialnia

    PS bawialnia to jednak nie zawsze wlasciwe okreslenie , czasem jest to nudziarnia

  14. #14

    Domyślnie

    Moja znajoma mówi "świetlica". Pewnie ma jasny pokój

  15. #15

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    A kapciora może być?
    mają ludziska problem...
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jea
    A kapciora może być?
    mają ludziska problem...
    problemy są różne...masz problem z tym problemem?

    Zdaje się nie ma dobrego polskiego odpowiednika dla "living room", a w treści najbardziej by odpowiadało, przynajmniej w naszym przypadku gdyż jest to pokój "centralny", gdzie zbiegają się wszystkich ścieżki....
    Zostanie pewnie "duży" lub "stołowy", w każdym razie miejsca dla "salonu" w moim domu nie ma i kropka

  18. #18

    Domyślnie

    Pokój rodzinny - tak mówi szwagier.
    Kiedyś czytałem artykuł o domach nowobogackich (tak to chyba określono) i architektach którzy realizują różne pomysły klientów. Było o zamkach gargamela (wieżyczki), balustradkach i różnych takich klimatach. Było też o salonach , które kiedyć w mieszkaniach miały nazwę pokoje gościnne. Z racji tej jeden z architektów otrzymał zamówienie na dom (wielki) w którym salon czyli pokój gościnny miał mieć przynajmniej 60 m2. I może nie byłoby w tym nić dziwnego gdyby nie fakt, że w pokuju tym miał być telewizor (nic dziwnego) oraz ..... wersalka. Architekt przekonywał że to bez sensu bo na piętrze będzie miał 5 sypialni i tam może rozlokować gości. Niestety klient się uparł i już. Wytłumaczył architektowi, że jak miał mieszkanie to najważniejsi goście spali zawsze w pokoju gościnnycm , na wersalce, tam gdzie jest telewizor. I tak ma być.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał ave!
    ...a dlaczego Aniu mówisz o wstydzie?
    Bo to w naszych M-3 się tak mówiło więc się źle kojarzy - meblościanka, fotel bujany, puf i lampa z kolorowo świecących pręcików.

  20. #20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony