dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie problem z wodami gruntowymi

    Kupiłem ładną i dużą działkę pod miastem.Wiem,że wody gruntowe w tej okolicy mają wysoki poziom.Pewnie nie obędzie się bez drenów.
    Jesli ktoś ma sprawdzone pomysły jak dobrze odwodnić teren tak aby na wiosnę nie taplać się w błocie na własnym podwórku to proszę o radę.
    Interesuję mnie również fachowe zabezpieczenie fundamentów tak aby po latach nie pojawił się grzyb na ścianach.
    Maciej

  2. #2

    Domyślnie

    A gdzie dokladnie kolega ta dzialke kupil ?
    Dzielnica/ulica
    Bo jesli dzialka z woda to pewnie Strzemieszyce

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie Re: problem z wodami gruntowymi

    Cytat Napisał Maciej Komorek
    ....
    Interesuję mnie również fachowe zabezpieczenie fundamentów tak aby po latach nie pojawił się grzyb na ścianach.
    nie ma lepszego zabezpieczenia od wentylacji, no chyba że mowa o ścianach fundamentowych i jeszcze budynek podpiwniczony

    Kolega użyje funkcji Szukaj oraz przeczyta podpis pod nickiem, na stronie 2 jest jeden z wielu wątków na ten temat

    no i zapomniałem: PRZYKLEJONE

    no i rady Geno -iusza w tych sprawach, chylę czoła
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #4

    Domyślnie

    Musisz obejrzeć jak wygląda działka po przejściu większych opadów lub po roztopach. Jeśli będą zastoiska wody to można będzie pomyśleć o zdrenowaniu działki. Ma to jednak dwie strony: w przypadku niewielkich opadów lub ich braku szybciej będzie ci się wysuszac działka. Można byłoby pomyśleć o podwójnej funkcji zmeliorowania czyli nawadnianiu i odwadnianiu tylko że wtedy musiałbyc mieć jakiż zbiornik np. staw na działce.
    W przypadku domu bedziesz musiał zrobić drenaz opaskowy żeby nie wchodziła ci woda so budynku

  5. #5

    Domyślnie wysoki poziom wód gruntowych

    Działka, o której piszę leży w Trzebiesławicach - Dąbrowa G.Widzę,że cała Dąbrowa topi się w wodach gruntowych....ale damy radę.
    Maciej

  6. #6

    Domyślnie

    Takie obserwacje już poczyniłem w grudniu, kiedy to padał intensywnie deszcz. Woda zbierała się tylko w dolnej części działki( działka ma lekki spadek)tuż przy drodze( nie ma rowu melioracyjnego).W zagłębieniach terenu nie było wody. Jednak jestem przekonany,że coś siedzi głębiej bo na dz. wyrasta
    czcina.Na pewno zdecyduję się na badania geologiczne, myslę że warto to zrobić bo brak wiedzy może mnie pózniej sporo kosztować.
    Maciej

  7. #7

    Domyślnie

    Panu Barbossa dziękuję za rady.Każda jest cenna tym bardziej,że jestem "nowy" na forum....Co to znaczy r....?
    Maciej

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    bardzo brzydkie słowo

    a literkę zmienię chyba na d
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Komorek
    ....Co to znaczy r....?
    Barbossa , zmiłuj sie nie rób wstydu memu miastu, wymyśl coś
    Po przeczytaniu czegokolwiek z Forum należy zapytać fachowca patrząc mu głęboko w oczy

  10. #10

    Domyślnie

    Pan Barbossa pomylił forum z czatem...Na czecie mozna się pozgrywać do woli.
    Sorry ale nie mam czasu na gierki,interesują mnie konkretne informacje a nie uwagi goscia,któremu się nudzi..... Chyba,że się ją........Ale nie przejmuj się to mozna leczyć.
    Maciej

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Komorek
    Pan Barbossa pomylił forum z czatem...Na czecie mozna się pozgrywać do woli.
    Sorry ale nie mam czasu na gierki,interesują mnie konkretne informacje a nie uwagi goscia,któremu się nudzi..... Chyba,że się ją........Ale nie przejmuj się to mozna leczyć.
    Jaśnie Pan wybaczy

    albo nie

    to Ty zastosuj się do tego co masz pod nickiem - nie ja to pisałem i poszukaj, a w razie niemożności znalezienia zapytaj

    i owszem, czasami mi się nudzi, ale guzik Ci do tego
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  12. #12

    Domyślnie Jaśnie Pan wybaczy

    Coś Ty taki nerwowy.Odrazu trzeba się tak unosić P.Barbossa??
    W tej nudzie straciłeś poczucie humoru....i nie napinaj się tak bo to szkodzi.
    Pozdrawiam.
    Maciej

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Niezły start na forum..
    Podoba mi się czcina

  14. #14

    Domyślnie woda z drenów

    ......no to jakieś zielsko,które rosnie na terenach podmokłych.
    Rozumiem,że woda odebrana przez dreny zbiera się specjalnej studni do tych celów przeznaczonej.Czy istnieje prawdopodobieństwo,że woda przebierze z tej studni tworząc regularne bajorka?(teren ma spadek) Nie mam możliwości podłączenia się do kanalizacji bo jej tam nie ma.Nie mogę nic znaleść na ten temat w opisach.
    Maciej

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    dren tylko wtedy gdy masz gdzie wodę zrzucić, a studnia? napełnisz ją i co dalej?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    dren tylko wtedy gdy masz gdzie wodę zrzucić, a studnia? napełnisz ją i co dalej?
    Też nic nie znalazłem w opisach
    Może dreny zawinąć w folie kubełkową , podobno ma niesamowite właściwości
    Po przeczytaniu czegokolwiek z Forum należy zapytać fachowca patrząc mu głęboko w oczy

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    to jest to! , dren będzie oddychać i wtedy wiadomo
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    ale teraz na poważnie bo Autor wątku znowu mnie opier....

    jeżeli teren podmokły to studnia chłonna pewnie nie pomoże bo jak?
    spełnia ona swoje zadanie gdy grunt jest trudnoprzepuszczalny w górnej warstwie, pod którą znajdują się warstwy przepuszczalne - wtedy przebicie się do niej spowoduje, że woda napływająca do studni popłynie dalej.

    W tym przypadku (teren, gdzie rośnie czcina ) taki układ raczej nie występuje
    jeżeli działka duża proponuję wykopać dół/staw, i to wykonać go latem przed przystąpieniem do robót, wtedy przy minimalnie mozliwym poziomie wód gruntowych jeszcze go się obniży w celu wykonania fundamentów i to bez podpiwniczenia, wtedy beton, bez jakiś szczegolnych izolacji, dopiero odcięcie (nawet podwójne) poziome nad fundamentem

    oczywiście wtedy gdy poziom wody jest powyżej posadowienia

    a docelowo to pewnie i można by trochę podnieść teren nadsypując jakieś warstwy wodoprzepuszczalne
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa

    jeżeli teren podmokły to studnia chłonna pewnie nie pomoże bo jak?
    spełnia ona swoje zadanie gdy grunt jest trudnoprzepuszczalny w górnej warstwie, pod którą znajdują się warstwy przepuszczalne - wtedy przebicie się do niej spowoduje, że woda napływająca do studni popłynie dalej.
    A jeżeli przebije warstwe trudnoprzepuszczalną i okaże sie, że działa w odwrotną strone
    Ja mam taką studnie ok 20 metrów od budynku i mam dziwne wrażenie że poziom wody w studni jest wyższy od poziomu wody przy ławie.
    Będe musiał sie pobawić poziomnicą i to sprawdzić.
    Po przeczytaniu czegokolwiek z Forum należy zapytać fachowca patrząc mu głęboko w oczy

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    to zależy od poziomu wód gruntowych,
    a w przypadku Twojej studni - hm, może grunt pod studnią się okresowo "nasyca" i słabiej przyjmuje wodę?

    idę łoić
    (moja "osiemnastka" - któraś z rzędu )
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony