dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Wypożyczenie rusztowania

    Ile za dobę? Koszt z ogłoszeń 0,40/m2/dobę nic mi nie mówi.
    Może ktoś wie gdzie w Katowicach można wypożyczyć rusztowania

  2. #2

    Domyślnie

    10m2/4zł 100m2/40zł doba i tak dalej

  3. #3
    Guest

    Domyślnie Rusztowania

    Jeżeli chcesz wypożyczyć rusztowanie to najlepiej od firmy zajmującej się również jego montażem, szczególnie, gdy jest to większy obiekt. Trzeba pamiętać, że rusztowania podlegają odbiorowi, a ich ustawienie musi być odnotowane w dzienniku pracy rusztowań. W praktyce robi się to w przypadku dużych powierzchni do zasłania. Wiem że takimi sprawami zajmują się min. Ramirent, Atut Rental, GFM.

  4. #4

    Domyślnie

    Tylko jak te potrzebne m2 obliczyć. W pionie? szerokość razy wysokość rusztowania??
    Jeśli tak to jakie są standardowe wymiary rusztowań?

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,

    w Katowicach jest firma RAMIRENT oraz EWPA MAJSTER. Oni wypożyczają i chyba montują rusztowania jeśli klient chce /oczywiście odpłatnie/.
    Jeśli chcesz namiar to daj znać.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Liczysz długość ściany razy jej wysokość. Z tymi wymiarami idziesz do firmy. Rusztowanie dopasują Ci do długości w pełnych metrach na + oraz na wysokość w wysokości elementów rusztowania.
    Przykładowo masz ścianę długości 13,5 metra - policzą Ci ją jako 14 metrów;
    wysokość twej ściany 6 metrów, to w zależności od typu rusztowania ( są różne wysokości w zależności od producenta - od 2 metrów do nawet 2,5, ale najczęściej 2-2,2metra)policzą Ci wielokrotność wysokości.
    Regulamin forum

  7. #7

    Domyślnie Re: Wypożyczenie rusztowania

    Może ktoś wie gdzie w Krakowie można wypożyczyć rusztowania

  8. #8

    Domyślnie

    serdeczne dzięki!
    Z Remirentu już korzystałam (ubijarka do piachu), a gdzie ten drugi zakład wypożyczający?
    Zastanawiam sie czy nie warto kupić, a potem odsprzedać rusztowań na okres ocieplania,tynkowania, podbitki itp..

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o Ramirent, to wypożyczają tam rusztowania na kółkach - tzw przejezdne. Najemca sam sobie je montuje (jest to dziecinnie proste)
    Ważdne, aby podłoże było proste i utwardzone.
    Wymiary takiego rusztowania to:
    szerokość od 0,7 do 1,4,
    długość - 3 m
    wysokość 2-12m (wysokość platformy)
    Jeżeli ktoś musi "zarusztować" cały budynek, wtedy już jest potrzebne rusztowanie elewacyjne - tzw systemowe.
    Sam Ramirent tego nie ma, ale jest firma bliźniacza - Ramirent Scaffolding, która zajmusie się właśnie rusztowaniami elewacyjnimi oraz transportem pionowym (windy, dźwigi). Tam już jest wraz z montażem.
    Jak będzie potrzeba, dam namiary.
    Pozdrawiam

  10. #10
    Banned
    Sunsin

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartaL Zobacz post
    Ile za dobę? Koszt z ogłoszeń 0,40/m2/dobę nic mi nie mówi.
    Może ktoś wie gdzie w Katowicach można wypożyczyć rusztowania

    O widzę, że ceny poszły troszkę w górę od tego czasu, w tej chwili już praktycznie stawka nieosiągalna - no chyba, że ktoś ma namiar na firmę, która w takich stawkach operuje.

    I odświeżam wątek - czy ktoś może się orientuje gdzie w okolicach Katowic można wynająć rusztowanie? (potrzebne będzie ok. 200m2 wstępnie). Jakby ktoś miał namiar to prosiłbym o taką informację.

  11. #11
    Banned
    Sunsin

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    22

    Domyślnie

    Tak, tylko mi bardziej chodziło o rejon śląska, a na tej stronie, którą mi daliście to w sumie nie wiem gdzie działa. Udało się znaleźć jedną firmę, zresztą na tym forum ktoś ją polecał w innym temacie więc można uznać, że sprawdzona. Domena - wynajem rusztowań - nie wiem czy ktoś kojarzy i może dać jakieś pozytywne referencje? http://www.wynajemrusztowan.slask.pl/ w każdym razie wysłałem już zapytanie i zobaczymy co odpowiedzą. Mamy też inwestycje w innym rejonie i wiem, że w tym okresie wcale nie jest takie oczywiste, że tego typu firmy mają wolne terminy.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar dewelopper
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-107
    Posty
    31

    Domyślnie

    ja się już w wypożyczalnie nie bawię - kupiłem sam rusztowanie bo ciągle go używam (różne projekty w toku) i zaczyna mi się już ta inwestycja zwracać

  13. #13

    Domyślnie

    Ja brałem kiedyś z firmy DOMENA, na trasie z Mikołowa do Katowic. Strona http://www.dmn.pl/ , z tym, że używaliśmy ich do mycia okien w hali basenowej, więc bardziej zależało nam na możliwości ustawienia podestu na 3-4 m i w miarę łatwym przesuwaniu całości.

    Nie znam ich, nikt z moich znajomych tam nie pracuje, nie mam w tym żadnego interesu
    Wojtek, prawie zawsze.

  14. #14

    Domyślnie

    No jak się robi dużo realizacji, to rzeczywiście zaczyna się opłacać nabyć własne rusztowania. A jeśli jeździsz po całym kraju, to dochodzą do tego koszty transportu. Żeby nie martwić się o terminy, to zainteresują się z jakąś większą firmą po prostu. Na pewno nigdy nie będzie problemu z wypożyczeniem rusztowań od takich marek jak Hunnebeck, przynajmniej ja nigdy nie miałem problemu. Oni mają mnóstwo tego towaru, obsługują ogromne inwestycje na terenie całego kraju.

  15. #15

    Domyślnie

    Witam,

    jeśli chodzi o rusztowania elewacyjne to polecam firmę Baukrane sp. z o.o.. Mają oddziały w Gdańsku, Krakowie oraz Wrocławiu więc można bez problemu podjechać

    Z tego co wiem to rusztowań cały magazyn.

    www.baukrane.pl/sklep/

    tel do nich 570 555 581
    Ostatnio edytowane przez Zbyszekkrk ; 16-05-2020 o 23:17

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    benek budownictwo

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-618
    Posty
    1

    Domyślnie

    Szukam rusztowań do murowania niewysoki dom około 5 metrów. Jakie rusztowania polecacie do murowania ? Czy w Poznaniu możecie polecić jakąś firmę wynajmującą rusztowania do murowania ? Mogę wynająć lub kupić w rozsądnej cenie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony