dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 84
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 1663
  1. #501
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Czy na pełne deskowanie dachu można zastosować deski 19mm? Dlaczego stosuje się 25mm a nie 19mm? Płyty OSB stosować można o wiele cieńsze 10-12mm.

  2. #502

    Domyślnie

    Witam!
    Panowie mam dylemat, a mianowicie:
    Dach wykonany z pełnego deskowania, na tym membrana MDM Aquatec 150T i dachówka ceramiczna. Jestem na etapie ocieplenia dachu i tu mam problem. Czy stosując mębramę otwartą dyfuzyjnie, wodoszczelną Aquatec 150T jest potrzeba robienia szczeliny wentylacyjnej między wełną i deskami? Dyfuzja pary wodnej będzie następowałą z wełny między deskami pod dachówki, a tam jest wentylacja na grubość kontrłat.
    Wkładam między krokwie 15cm wełny Isover Unimata i krzyrzowo drugą jej warstwę 15cm i powiem szczerze, że jest problem z wykonaniem tej szczeliny a chciałbym dach wykonać tak, żeby nie mieć później problemów.
    Proszę o odniesienie się do powyższego problemu. Proszę o poważne wypowiedzi.
    Pozdrawiam i z gówy dziękuję !

  3. #503
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Pełne deskowanie pomimo pewnych zalet ma dwie wady:
    - sporo kosztuje
    - poważnie utrudnia (lub wręcz uniemożliwia) usuwanie wilgoci z ocieplenia (wełny).

    Membrana jest paroprzepuszczalna - papa na deskach NIE

    P.S. ja mam bez deskowania
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  4. #504

    Angry

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Pełne deskowanie pomimo pewnych zalet ma dwie wady:
    - sporo kosztuje
    - poważnie utrudnia (lub wręcz uniemożliwia) usuwanie wilgoci z ocieplenia (wełny).
    http://forum.muratordom.pl/images/icons/icon8.png
    Membrana jest paroprzepuszczalna - papa na deskach NIE

    P.S. ja mam bez deskowania
    Sorki wielkie panfotograf ale z Twojej wypowiedzi nic nie wynika, a prosiłem o poważne rady!!! Nie doczytałeś chyba. Mam pełne deskowanie i membranę Aquatec 150T.
    Uniemożliwia odparowanie papa przybita na deski, a nie deski, bo one mają przerwy takie że palce nieraz się zmieszczą.

  5. #505
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Sorki wielkie Jesionki, ale nie odpowiadałem na twoje pytanie, tylko na temat tego wątku: PEŁNE DESKOWANIE DACHU
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Sorki wielkie Jesionki, ale nie odpowiadałem na twoje pytanie, tylko na temat tego wątku: PEŁNE DESKOWANIE DACHU
    Rozumię OK.
    Panie Andrzeju mógłby się Pan odnieść do podniesionego problemu przewietrzania przy membranie i deskowaniu?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4120175
    Ostatnio edytowane przez jesionki ; 17-05-2010 o 19:29

  7. #507

    Domyślnie

    Cytat Napisał badboyryba-M05aL Zobacz post
    Witam,


    Widzę, że jestem kolejną osobą, która stanęła przed dylematem - deski+papa czy deski+membrana.

    Wydaje mi się, że nikt nie potrafi podać jednoznacznej odpowiedzi co jest lepsze.
    Pewnym jest, że folia jest krócej na rynku niż papa i jest rozwiązaniem mniej sprawdzonym niż papa.
    Są też tacy nadgorliwcy, którzy robią dwie wartswy papy termozgrzewalnej na deskowaniu.

    Jeną z membran, które mi polecono jest TYVEK PRO - cena 5 zł brutto mkw.
    Porównywalnie z papa.....

    pytanie co wybrać??????????????????????????
    W marcu 2009 r. położyłem na pełne deskowanie membranę Aquatec 150T i dachówke ceramiczną. Stało to sobie do teraz, sprawdziłem czy nie ma przecieków i przystąpiłem do ocieplania wełną Isower Unimata 2 x 15cm.
    POwiem tak, memmbrana jest gruba, bardzo wytrzymała, szczelna i co najważniejsze oddycha (przepuszcza parę wodną do góry), a nie przepuszcza wody. Jest to produkt trójwarstwowy z filmem, który powoduje przenikanie pary tylko w jedną stronę!!! Problem polega na tym, że trzeba ją po położeniu na dach przykryć dachówką lub innym pokryciem wierzchnim do 3 miesięcy.

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    A skąd ta pewność, że nie szkodzi to folii? Ile dobrych desek z budowy nadaje się na dach? Więc co to są za argumenty? Jak dotąd nie spotkałem żadnego merytorycznego uzasadnienia stosowania desek pod folię. Pozdrawiam.
    Deski zapobiegają (merytorycznie) zwieszaniu się membrany (nie folii bo to nie ta półka) w momencie, gdy pod dachówkę zawieje śnieg i na wiosnę zacznie topnieć. W wyniku tego powstają takie torby, prowadzące niejednokrotnie do rozszczelnienia dachu.
    Uważam, że jest to bardzo fajne rozwiązanie łączące zalety obu systemów - deska + papa i folia na krokwie.

  8. #508
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    teodor666

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    to mój pierwszy post dlatego proszę o wyrozumiałość
    moje pytanie kieruje do doświadczonych forumowiczów
    dodam ze przeczytałem ten temat od początku do końca i pojawiło się u mnie kilka wątpliwości

    z moją budową jestem przed etapem wiąźby
    oto poszczególne warstwy które zaproponował moj wykonawca i część z nich jest juz zrobiona konkretnie pkt 1 i 2
    dodam ze wiąźba jest juz wycieta mam deski na pelne deskowanie , nie mam membrany łat i kontrłat nie zamierazalem montowac wiec tez ich nie mam - za to mam spore watpliwości

    1. poddasze uzytkowe - nad poddaszem strop betonowy a na nim bedzie wykonany izolacja styropian i wylewka
    2.skosy betonowe -
    3 krokwy 16 cm pomiedzy nie 15 cm wełny
    4 deski - pelne deskowanie
    5 membrana
    6 blachodachówka

    i teraz moje wątpliwosci
    1pomiedzy wełną a deskami zostanie 1cm szpary czy to nie za malo i jak to rozwiazac - krokwy są juz wyciete
    2czy blacodachówke mozna przymocowac bezposrednio do desek bez uzycia lat i kontrłat czy nic sie nie stanie membranie ? czy zastąpic membrane papą?
    3 czy pomiedzy betonowym skosem a wełną umieszczoną pomiędzy krokwiami nalezy dać jeszcze jakąś folie lub membrannę

    bardzo proszę o szybką odpowiedź
    pozdrawiam

  9. #509

    Domyślnie

    Witam

    Potrzebuje porady odnośnie papy jaką zastosować na pełnym deskowaniu.
    Chodzi mi orozwiazanie optymalne, nie za drogie, żeby nie podwoić ceny dachu.
    Niech ktoś sie pochwali co zastosował u siebie lub bedzie stosował.

    Pozdrawiam

  10. #510
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Pełne deskowanie pomimo pewnych zalet ma dwie wady:
    - sporo kosztuje
    - poważnie utrudnia (lub wręcz uniemożliwia) usuwanie wilgoci z ocieplenia (wełny).

    Membrana jest paroprzepuszczalna - papa na deskach NIE

    P.S. ja mam bez deskowania
    wcale deskowanie sporo nie kosztuje - wiem po swoich wydatkach
    a kwestia wilgoci hmmmm nic nie cieknie, wilgoci w domu nie mam
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  11. #511
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    wcale deskowanie sporo nie kosztuje - wiem po swoich wydatkach
    a kwestia wilgoci hmmmm nic nie cieknie, wilgoci w domu nie mam
    22 zł razy 500 m2 dachu = 11 tys zł bez robocizny? - wybacz ale 11 tys to jest sporo za rzecz która później jedynie utrudnia odparowanie wilgoci/wody która dostała się do warstwy ocieplenia dachu. Nie ma idealnie szczelnego dachu, a skroplić się może w różnych miejscach. Jeśli pod dachem jest nieużywany strych to OK - kilka kropel wody tragedii nie spowoduje.
    Ale jeśli te kilka kropel regularnie się dostaje do ocieplenia (w użytkowym poddaszu) i potem nie ma jak odparować (z jednej strony OSB z papą, z drugiej kartongips z folią) to problem może się pojawić.
    Realnych zalet pełnego deskowania nie widzę
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 16-03-2011 o 10:42
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  12. #512
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    a dlaczego 22 zł? i 500 m2?
    u mnie inaczej cenowo

    wieźba i deski na dach 3 000,00
    usługi tartaku 660,00
    gwoździe, podkładki 408,80
    impregnat 234,01
    łaty 1 300,00
    postawienie wieźby 1 900,00
    papa 756,90
    Ostatnio edytowane przez anetina ; 16-03-2011 o 10:46
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  13. #513
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    22 zł kosztuje (średnio) m2 OSB, a 500 m2 - oj! rzeczywiście przesadziłem, u mnie było 300 m2 dachu
    czyli (u mnie by kosztowało) 22zł X 300 m2 = 6600 + robocizna (papę z robocizną tez mam liczyć?) - jakby nie patrzeć wydatek bez sensu. Zalety niewielkie, wady pewne.

    Oczywiście jest to moje zdanie
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  14. #514
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    ja OSB nie mam wszędzie - tylko w jednym pokoju i w korytarzu
    w pokojach 2 i garderobie mam panele
    a na strychach deski, czy panele takie drewniane
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  15. #515

    Domyślnie

    Dlaczego na świetnie oddychajacą membranę tworcy nie daja gwarancji? Czy folia zabezpieczy nas przed kunami i innymi gryzoniami? Czy folia jest trawała zarówno mechanicznie jak i na wysokie temperatury? Panie Fotografie bardzo mocno Pan krytykuje.... Chciałabym równie mocnej krytyki za 30 lat...
    Czy słyszał Pan o szczelinie wentylacyjnej?
    Wszystko ma plusy i minusy... my zdecydowalismy się na pełne deskowanie z świadomością co z tego bedzie dobre a co złe. Wiem jedno: widzialam na wlasne oczy zeżarta i zniszczoną folię i wełnę przez kuny jak i sproszkowaną folię w nasłonecznionej części dachu. Wystarczyło 7 lat na takie zniszczenia. Dach do generalnego remontu. Moze folia była kiepska - ale ja już dziekuję. Nie zaryzykuję.

  16. #516
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Pełne deskowanie pozwala uniknąć wielu problemom , zwłaszcza w okolicy okapu . Z folią sprawa ma się dużo gorzej . Wentylacja pod deską jest prosta i skuteczna. To , że ktoś nie dał desek oznacza , że albo się nie zna , lub za mało ma pieniędzy. Póżniej wymyśla argumenty aby przekonać siebie i innych , że ma dobrze zrobione. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  17. #517
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    folię ma sąsiad - ma ptaszki między blachą a folią
    i nie da rady wypędzić - już nawet zrywał płyty i nic z tego, w jakiś sposób tam sobie gniazdko zrobiły
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  18. #518
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    ale jak dla nas - deski były tańszym rozwiązaniem niż folia
    nawet porównywaliśmy cenowo z sąsiadem
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  19. #519
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    ale jak dla nas - deski były tańszym rozwiązaniem niż folia
    nawet porównywaliśmy cenowo z sąsiadem
    deski+papa+położenie było tańsze niż membrana+położenie?
    Tańsze rzadko idzie w parze z lepsze
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  20. #520
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    czytalismy, słuchaliśmy opinii - przeważyło - deskowanie i papa
    a ile kosztuje ta mebrana? za metr?
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

Strona 26 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony