dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 84
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1663
  1. #861
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    A co się daje pomiędzy wełnę ocieplenia a deski? Można np. siatkę zatapianą wysunąć i zasłonić ją szczelinę tak, żeby np. nie wchodziły tam owady?
    A czy np. taka kratka będzie mogła być zastosowana ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	post-6529-0-02767600-1399405250.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	23,1 KB
ID:	259328
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  2. #862
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Może być. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #863
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kdens

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kotuń
    Kod pocztowy
    08-130
    Posty
    64

    Domyślnie

    Witam, mam małe pytanie. Na dachu będę miał blachę, konkretnie na rąbek stojący. Dach będę deskował, potem papa, kontrłaty i łaty. Mam tylko pytanie co do deskowania. Bo tak sobie myślałem, żeby nie deskować całego dachu deska koło deski, tylko ażurowo. Blachę spokojnie wytrzyma, tylko czy papę można położyć na takie deskowanie. Też się powinna chyba trzymać. I jeśli można tak deskować, to jakie odstępy dać między deskami? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

  4. #864
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jak chcesz taniej to zamiast desek zamontuj płytę OSB grubości 10~12 mm. deski możesz rozsuwać na 10 cm. Natomiast muszą być na połączeniu pap czyli co 90 cm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #865
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kdens

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kotuń
    Kod pocztowy
    08-130
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Jak chcesz taniej to zamiast desek zamontuj płytę OSB grubości 10~12 mm. deski możesz rozsuwać na 10 cm. Natomiast muszą być na połączeniu pap czyli co 90 cm. Pozdrawiam.
    Dziękuję za odpowiedź. Tak dużo taniej nie wyjdzie to OSB, więc chyba się nie będę bawił, bo na pół dachu deski mam z szalunków, jak je dam co te 10 cm to powinno starczyć na cały dach przy dobrych wiatrach, więc tak zrobię. Jeszcze raz dzięki.

  6. #866

    Domyślnie

    Witam,

    Mam pytanie odnośnie folii - jaką wybrać by była naprawdę dobra? Dach bez deskowania, dachówka ceramiczna creatona, dwuspadowy z dwoma dużymi giblami. W sklepach polecają Divoroll compack 75 - czy jest to dobra folia czy dać coś lepszego/droższego jak Divoroll universal+ ? Jest wielka różnica?

    Jak z wytrzymałością takiej folii - zaleta deskowania i papy to długi czas świętego spokoju a z membranami? Jaką zamontować by mieć spokój na długo?
    Dodam że dach jest w tej chwili robiony w całości razem z dachówką.

    Pozdrawiam
    Krzysztof

  7. #867
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jak chcesz mieć spokój z dachem na długo to żadnej folii. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Jak chcesz mieć spokój z dachem na długo to żadnej folii. Pozdrawiam.
    Dziękuję Panie Andrzeju - jest to dla mnie bardzo ważne (dom dla mnie, nie na sprzedaż) - w tej chwili więźba jest układana, mam ostatni moment na zdecydowanie się na deskowanie. Czytając Pana odpowiedzi wiem że Pan wybrałby deskowanie i papa termozgrzewalna. Przed rozpoczęciem prac pytałem kilku cieśli o deskowanie i u nas zazwyczaj nie deskują (mały procent domów, południe polski, bielsko-biała). Ja od samego początku rozważałem deskowanie (mój projektant ma zrobione deskowanie) ale boję się o właściwe wykonanie by dobrze była wilgoć odprowadzona, nie chciałbym mieć sytuacji że wełna zacznie gnić w środku.

    Pan wie jak poprawnie wykonać i proszę o wskazówki na co zwrócić uwagę i co ewentualnie zawczasu powiedzieć cieśli by było to prawidłowo wykonane - jeśli się zdecyduję (dziś/jutro muszę podjąć decyzje) to pójdą płyty OSB.
    - jak prawidłowo je ułożyć? zostawiać szczeliny między nimi? papa i tak je szczelnie zakryje ale pewnie punktowo trzeba jakieś kominy na wyprowadzenie wilgoci - proszę o fachowe słowo jak to powinno być poprawnie wykonane - mogę na maila przesłać zdjęcie dachu. Proszę o wszystkie szczegóły jak Pan by to wykonał (dach dwu spadowy z dwoma giblami, kąt 33).

    PS tak jak kolega grend pisał na poprzedniej stronie, u mnie ściany zewnętrzne są wyprowadzone na 1,5 m (razem z wieńcem) a w środku jest wysokość jest 4,70 więc będzie sufit na 2,6 a powyżej pusta przestrzeń do kalenicy - pisał Pan że wentylacja wlot przy okapie a wylot w kalenicy i spinki H obowiązkowo, papa tylko w miejscu krokwi - co jeszcze powinienem wiedzieć?


    Dziękuję i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Krzychu019 ; 28-06-2014 o 10:49

  9. #869

    Domyślnie

    Chcesz spać spokojnie i nie martwić się czy folia wytrzyma czy nie - daj deskowanie.

  10. #870
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychu019 Zobacz post
    ...pisał Pan że wentylacja wlot przy okapie a wylot w kalenicy i spinki H obowiązkowo, papa tylko w miejscu krokwi - co jeszcze powinienem wiedzieć?
    To kwintesencja. Nie ma konieczności łączenia płyt OSB na krokwiach Skoro wylot w kalenicy to płyty OSB do niej nie dochodzą. Papa przed kryciem docelowym rozcięta w kalenicy. Kontrłaty dochodzą do kalenicy. Papa mocowana tylko kontrłatami. W trakcie jej montażu wystarczy po jednym papiaku w górnej części w miejscu krokwi. Ściana zewnętrzna budynku nie może stykać się z OSB. Grubość warstwy izolacyjnej musi być odpowiednio dobrana do wysokości krokwi. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #871

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    To kwintesencja. Nie ma konieczności łączenia płyt OSB na krokwiach Skoro wylot w kalenicy to płyty OSB do niej nie dochodzą. Papa przed kryciem docelowym rozcięta w kalenicy. Kontrłaty dochodzą do kalenicy. Papa mocowana tylko kontrłatami. W trakcie jej montażu wystarczy po jednym papiaku w górnej części w miejscu krokwi. Ściana zewnętrzna budynku nie może stykać się z OSB. Grubość warstwy izolacyjnej musi być odpowiednio dobrana do wysokości krokwi. Pozdrawiam.
    Bardzo dziękuję za szczegółowe informacje - zdecydowałem się na deskowanie - jeszcze szybkie pytanie propo papy - jaką mam kupić?

  12. #872
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychu019 Zobacz post
    Bardzo dziękuję za szczegółowe informacje - zdecydowałem się na deskowanie - jeszcze szybkie pytanie propo papy - jaką mam kupić?
    400x1200 na tekturze. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  13. #873
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Ja zdecydowanie preferuję podkładową termozgrzewalną, modyfikowaną SBS na osnowie poliestrowej. Grubość minimum 3 mm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #874

    Domyślnie

    Witam,
    chciałam zapytać o prawidłowe ułożenie warstw dachu, przeczytałam cały ten watek i oczywiście znalazłam dużo odpowiedzi, ale nie mam żadnej wiedzy na temat dachów i dlatego trudno mi złożyć je ' do kupy' w logiczną całość- dlatego proszę o łopatologiczne wyłożenie co i jakZnalazłam w sieci taki oto schemat :.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RTEmagicC_dach_rys_2_.jpg.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	23,2 KB
ID:	268920
    z komentarzem Pana @Andrzej Wilhelmi
    Wszystko OK poza koniecznością stosowania folii wysokoparoprzepuszczalnej, tóra w tym miejscu nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia. Nie chroni ona bowiem przed żadnym przeciekiem bo na nią są już dwie warstwy ochronne. Wystarczy aby grubość wełny była o 3 cm mniejsza od wysokości krokwi. Montażyści wełny zabezpieczają się przed zawężeniem szczeliny wentylacyjnej montując sznurek. Lepszy efek daje np. siatka do dociepleń. To oczywiste, że montaż folii lansuje lobby producentów folii.
    Andrzej Wilhelmi.
    Dzieki lekturze na forum, folii nie zamierzam dawać w ogóle, idzie pełne deskowanie ( deski po szalunkach, na to papa Lembit O plus 200 S40). W związku z faktem, że nie mam faceta, który mógłby mi doradzić czy się tym zająć- ja będę z dekarzem uzgadniać wszystko.

    Bardzo proszę o podpowiedz, na co mam zwrócić uwagę żeby dach był dobrze wentylowany?
    Dach czterospadowy, 35%, wg projektu każą tak: dachówka ceramiczna, łaty 5x6, kontrłaty 2,5x5, folia wstępnego krycia, wełna mineralna miedzy krokwiami 18, folia paroszczelna, wełna mineralna 6, płyty g-k.

    Pozwolę sobie załączyć przekrój dachu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0284[1].jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	268921

    (zmian naniesionych na czerwono jednak nie bedzie, robię wg oryginalnego )

    Będę niezmiernie wdzięczna za każdą fachową poradę.

  15. #875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Ja zdecydowanie preferuję podkładową termozgrzewalną, modyfikowaną SBS na osnowie poliestrowej. Grubość minimum 3 mm. Pozdrawiam.
    Powiedział Pan by użyć spinek H obowiązkowo, problem w tym że nigdzie nie mogę ich kupić ... markety, składy i inne sklepy w okolicy nie mają, mogę tylko zamówić (czyli czekać dwa, trzy dni) a problem w tym że w sobotę zaczęli już kłaść płyty i musieli zacząć na wkrętach i w poniedziałek chcą jechać dalej z robotą. Jakie są minusy kładzenia na wkrętach?

    Na sobotę by mieli do kładzenia kupiłem papę podkładową termozgrzewalną V60 S30 (wyrobił trzy rolki) - rano w poniedziałek musi być dowieziona reszta papy - czy ta również może być czy jej Pan nie poleca?
    Ostatnio edytowane przez Krzychu019 ; 06-07-2014 o 11:29

  16. #876
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pillproof

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    119

    Domyślnie

    U nas- zgodnie z sugestiami p. Andrzeja, dekarze użyli łączników H- płyty fajnie się trzymają, nie wyginają i nie trzeba było ich przycinać na krokwiach, więc oszczędziliśmy również trochę płyt. Mam porównanie do dachu opłytowanego bez użycia spinek i sądzę, że decyzja o ich użyciu była słuszna- tak jak użycie płyt MFP zamiast OSB. A spinki kupiłam na all... i wysłali mi je ekspresowo.

  17. #877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jak nie ma spinek to koniecznie należy zachować odstęp pomiędzy płytami wymuszony np. przez włożenie pomiędzy plyty gwoździ 3' lub wkrętów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #878

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychu019 Zobacz post
    Witam,

    Mam pytanie odnośnie folii - jaką wybrać by była naprawdę dobra? Dach bez deskowania, dachówka ceramiczna creatona, dwuspadowy z dwoma dużymi giblami. W sklepach polecają Divoroll compack 75 - czy jest to dobra folia czy dać coś lepszego/droższego jak Divoroll universal+ ? Jest wielka różnica?

    Jak z wytrzymałością takiej folii - zaleta deskowania i papy to długi czas świętego spokoju a z membranami? Jaką zamontować by mieć spokój na długo?
    Dodam że dach jest w tej chwili robiony w całości razem z dachówką.

    Pozdrawiam
    Krzysztof
    Rozmawiałem z moim majstrem na temat folii deskowania etc. Folia wstępnego krycia to tylko przejściowa izolacja, ona się rozpadnie i ma tak się stać. Izolację zapewnia cały syf, który dostanie się w szczeliny dachówek. Dachówki cementowe uszczelniają się szybciej, ponieważ mają mniejsze szczeliny z racji tego iż łatwiej jest je uformować. Natomiast ceramiczne dłużej się uszczelniają, ponieważ szczeliny są większe. Tak więc czy i jaką folię stosować zależy od Was i Waszych portfeli, osobiście polecam trójwarstwowe.

  19. #879
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturjn Zobacz post
    Rozmawiałem z moim majstrem na temat folii deskowania etc. Folia wstępnego krycia to tylko przejściowa izolacja, ona się rozpadnie i ma tak się stać. Izolację zapewnia cały syf, który dostanie się w szczeliny dachówek. Dachówki cementowe uszczelniają się szybciej, ponieważ mają mniejsze szczeliny z racji tego iż łatwiej jest je uformować. Natomiast ceramiczne dłużej się uszczelniają, ponieważ szczeliny są większe. Tak więc czy i jaką folię stosować zależy od Was i Waszych portfeli, osobiście polecam trójwarstwowe.
    Dobre. Uszczelnienie przez syf. Żeby przyspieszyć, od razu nasyp ziemi na dach . Może opatentować? Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  20. #880

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    Dobre. Uszczelnienie przez syf. Żeby przyspieszyć, od razu nasyp ziemi na dach . Może opatentować? Jan
    Nabijaj się jak chcesz, trochę pochodziłem po dachach i wszystkie szczeliny są zwykle wypełnione naniesionym piaskiem, mchami etc. Tyle w temacie, pokaż mi chodź jeden czysty dach po paru latach!!!

Strona 44 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony