dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 82
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 1668

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    wcale deskowanie sporo nie kosztuje - wiem po swoich wydatkach
    a kwestia wilgoci hmmmm nic nie cieknie, wilgoci w domu nie mam
    22 zł razy 500 m2 dachu = 11 tys zł bez robocizny? - wybacz ale 11 tys to jest sporo za rzecz która później jedynie utrudnia odparowanie wilgoci/wody która dostała się do warstwy ocieplenia dachu. Nie ma idealnie szczelnego dachu, a skroplić się może w różnych miejscach. Jeśli pod dachem jest nieużywany strych to OK - kilka kropel wody tragedii nie spowoduje.
    Ale jeśli te kilka kropel regularnie się dostaje do ocieplenia (w użytkowym poddaszu) i potem nie ma jak odparować (z jednej strony OSB z papą, z drugiej kartongips z folią) to problem może się pojawić.
    Realnych zalet pełnego deskowania nie widzę
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 16-03-2011 o 10:42
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Ale jeśli te kilka kropel regularnie się dostaje do ocieplenia (w użytkowym poddaszu) i potem nie ma jak odparować (z jednej strony OSB z papą, z drugiej kartongips z folią) to problem może się pojawić.
    Gdybyś zadał sobie trochę trudu i przeanalizował temat to wiedziałbyś, że należy wykonać szczelinę wentylacyjną między wełną a deską. Wtedy znika niebezpieczeństwo braku możliwości odprowadzenia wilgoci.
    Natomiast zgadzam się, że pełne deskowanie + papa generalnie wychodzi drożej niż sama membrana (pomijając skrajne przypadki).
    Oczywiście osobną kwestią jest trwałość i szczelność membrany vs deskowanie+papa.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    a dlaczego 22 zł? i 500 m2?
    u mnie inaczej cenowo

    wieźba i deski na dach 3 000,00
    usługi tartaku 660,00
    gwoździe, podkładki 408,80
    impregnat 234,01
    łaty 1 300,00
    postawienie wieźby 1 900,00
    papa 756,90
    Ostatnio edytowane przez anetina ; 16-03-2011 o 10:46
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Pełne deskowanie pozwala uniknąć wielu problemom , zwłaszcza w okolicy okapu . Z folią sprawa ma się dużo gorzej . Wentylacja pod deską jest prosta i skuteczna. To , że ktoś nie dał desek oznacza , że albo się nie zna , lub za mało ma pieniędzy. Póżniej wymyśla argumenty aby przekonać siebie i innych , że ma dobrze zrobione. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    22 zł kosztuje (średnio) m2 OSB, a 500 m2 - oj! rzeczywiście przesadziłem, u mnie było 300 m2 dachu
    czyli (u mnie by kosztowało) 22zł X 300 m2 = 6600 + robocizna (papę z robocizną tez mam liczyć?) - jakby nie patrzeć wydatek bez sensu. Zalety niewielkie, wady pewne.

    Oczywiście jest to moje zdanie
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    ja OSB nie mam wszędzie - tylko w jednym pokoju i w korytarzu
    w pokojach 2 i garderobie mam panele
    a na strychach deski, czy panele takie drewniane
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  7. #7

    Domyślnie

    Dlaczego na świetnie oddychajacą membranę tworcy nie daja gwarancji? Czy folia zabezpieczy nas przed kunami i innymi gryzoniami? Czy folia jest trawała zarówno mechanicznie jak i na wysokie temperatury? Panie Fotografie bardzo mocno Pan krytykuje.... Chciałabym równie mocnej krytyki za 30 lat...
    Czy słyszał Pan o szczelinie wentylacyjnej?
    Wszystko ma plusy i minusy... my zdecydowalismy się na pełne deskowanie z świadomością co z tego bedzie dobre a co złe. Wiem jedno: widzialam na wlasne oczy zeżarta i zniszczoną folię i wełnę przez kuny jak i sproszkowaną folię w nasłonecznionej części dachu. Wystarczyło 7 lat na takie zniszczenia. Dach do generalnego remontu. Moze folia była kiepska - ale ja już dziekuję. Nie zaryzykuję.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    folię ma sąsiad - ma ptaszki między blachą a folią
    i nie da rady wypędzić - już nawet zrywał płyty i nic z tego, w jakiś sposób tam sobie gniazdko zrobiły
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    ale jak dla nas - deski były tańszym rozwiązaniem niż folia
    nawet porównywaliśmy cenowo z sąsiadem
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    ale jak dla nas - deski były tańszym rozwiązaniem niż folia
    nawet porównywaliśmy cenowo z sąsiadem
    deski+papa+położenie było tańsze niż membrana+położenie?
    Tańsze rzadko idzie w parze z lepsze
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    czytalismy, słuchaliśmy opinii - przeważyło - deskowanie i papa
    a ile kosztuje ta mebrana? za metr?
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  12. #12

    Domyślnie

    Witam mam pytanko ,na poddaszu na skosach wylałem strop źelbetonowy ,dach kryje blachodachówką, czy robić pełne deskowanie czy nie? prosze o argumenty za i przeciw

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał stiopek Zobacz post
    ...na skosach wylałem strop źelbetonowy ,dach kryje blachodachówką, czy robić pełne deskowanie czy nie?
    W Twoim przypadku nie ma takiej potrzeby. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    W Twoim przypadku nie ma takiej potrzeby. Pozdrawiam.
    Serdeczne dzieki za odpowiedz panie Andrzeju pozdrawiam.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    a ile kosztuje ta mebrana? za metr?
    Od 2 zł/metr2
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  16. #16

    Domyślnie

    podpinając się pod stary wątek zapytam,

    jaki rodzaj dachu przy skosach i stropie nad poddaszem lanych? izolacja skosów ze styropianiu czy wełny i na to folia + dachówka czy w tym przypadku też stosuje się deskowanie papę i dopiero dachówkę?

    patrząc od wewnątrz:
    tynk
    skos betonowy
    styropian + zaciagniecie klejem (czy wełna?)
    szczelina wentylacyjna
    folia (czy deski + papa)
    łaty, kontrłaty
    dachówka ceramiczna

    proszę o podpowiedź

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Pod krycie wstępne można stosować deski grubości 19 mm. Dlaczego można stosować cieńsze płyty bo płyty pracują inaczej niż wąskie elementy czyli deski. Łatwo to sprawdzić. Wystarczy wyciąć z płyty OSB grubości 25 mm pasek szerokości typowej deski czyli 12~14 cm położyć go na podkładach rozstawionych tak jak krokiew np. 80~90 cm i stanąć. Z pewnością ulegnie złamaniu a taka sama deska nie. Natomiast pod krycie wstępne można stosować już płyty grubości 10~12 mm. Zastosowanie takich desek mogłoby się źle skończyć. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 06-04-2012 o 22:24
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Pod krycie wstępne można stosować deski grubości 19 mm. Dlaczego można stosować cieńsze płyty bo płyty pracują inaczej niż wąskie elementy czyli deski. Łatwo to sprawdzić. Wystarczy wyciąć z płyty OSB grubości 25 mm pasek szerokości typowej deski czyli 12~14 cm położyć go na podkładach rozstawionych tak jak krokiew np. 80~90 cm i stanąć. Z pewnością ulegnie złamaniu a taka sama deska nie. Natomiast pod krycie wstępne można stosować już płyty grubości 10~12 mm. Zastosowanie takich desek mogłoby się źle skończyć. Pozdrawiam.
    Częściej chyba są zalecane płyty typu OSB, MFP grubości 18-21 mm ( zależy od finalnego wykończenia i kąta nachylenia dachu ) ale to Pan Andrzej jest tu Guru , ja tak tylko niesmiało piskam.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Grubości, o których piszesz są zalecane pod pokrycie docelowe papa czy gont bitumiczny. Ja natomiast pisałem o podkładzie pod krycie wstępne, które nie przenosi żadnych innych obciążeń (wiatr, śnieg) poza ciężarem własnym i papy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #20

    Domyślnie

    OK Może ja jestem taki cykor ale pod dachówkę ceramiczną dałem pełne deskowanie z płyty MFP 18 mm a niej sunx icopala ( mam mały kąt nachylenia dachu 22% - a nad wejściem nawet 16% ).

Strona 27 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony