dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 84
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 1668
  1. #561

    Domyślnie

    Chociaż czasem się posprzeczaliśmy to wiem że w kwestii znajomości materii dachowej bijesz mnie na głowe ( ja jestem chirurgiem nie dekarzem ) Cenię ludzi, którzy chcą doradzić poświęcając swój czas i nie pisza w stylu - wiem ale powiem jak mi zapłacisz itp. Przy budowie domu też trafiłem na kompetentną i miłą osobę może stąd mój sentyment do dekarzy.

  2. #562
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    trzeba przyznać, że p. Andrzej jest tu niezastąpiony.

  3. #563
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Choćby tak. To jedna z moich realizacji i moje rozwiązanie. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010695.jpg
Wyświetleń:	591
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	114917  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #564
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Wygląda to na jakąś kamienicę. Na bogato: miedź i bodajże karpiówka?
    A jak został rozwiązany problem spuszczenia wody z dachu?

  5. #565
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Spadek jest na dwie strony. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010777.jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	115012   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010774.jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	115013  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #566
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wentylowanie jest konieczne gdyż chroni konstrukcje drewnianą przed zawilgoceniem. Radziłbym zatem pozostawić drożną oraz posiadającą wlot i wylot szczelinę wentylacyjną pomiędzy izolacją cieplną a krokwiami. Na betonowym skosie położyłbym folię paroizolacyjną i na niej styropian. Wentylacja pokrycia dachowego to osobna sprawa. Osusza ona dachówkę od spodu oraz kontrłaty i łaty. Materiały użyte do wykonania dachu powinny mieć zbliżoną żywotność. Żywotność nawet najlepszych folii nijak się się nie ma do żywotności dachówki. Do tego dochodzą takie ryzyka jak działalność nieproszonych gości (kuna, ptaki, gryzonie a nawet owady). Życzę rozsądnych wyborów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #567
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tak uważam. Styropian wystarczy zaciągnąć samym klejem bez siatki gdyż nie jest to warstwa nośna dla tynku a tylko warstwa ochronna. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #568

    Domyślnie

    zamierzam deskować a na to dać papę jeszcze nie wiem jaką P64/1200 lub termozgrzewalną jeśli oczywiście cena mnie nie powali,

    ale mam pytanie odnośnie wentylacji.
    pod dachówką sobie jakoś poradzę dam grzebień z wentylacją pod pierwszą dachówkę, natomiast nie wiem w którym miejscu wpuścić powietrze do wentylacji pod deskowanie czy w desce czołowej wstawiać jakieś kratki wentylacyjne czy w podbitkę

    jakie jest poprawne rozwiązanie doradźcie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wentylacja.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	52,5 KB
ID:	127473  

  9. #569
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Najlepiej przez podbitkę, gdyż przez deskę czołową musiałbyś wiercić blachę. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  10. #570

    Domyślnie

    Dzięki Jan.
    Znalazłem coś takiego u mnie będzie podobnie u samej góry mały strych nie ocieplony więc:

    1. Czy jest potrzeba dziurawić kalenice aby zachować wentylacje, czy może wystarczy zamontować po otworze wentylacyjnym w szczytach budynku powiedzmy 15x50.

    2. Mam dwa kominy i zastanawiam się co będzie lepszym rozwiązaniem
    - jeden właz dachowy i komunikacja za pomocą stopni kominiarskich i ławy kominiarskie
    - czy może dwa włazy przy każdym z kominów i ławy kominiarskie

    Zaznaczam że system stopni i ław będzie uniwersalny (ten od producenta dachówki po prostu powala ceną) , boje się właśnie ewentualnych przecieków i co będzie lepiej uszczelnić właz czy około 7-miu stopni kominiarskich.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wentylacja1.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	127666  

  11. #571

    Domyślnie

    mam okazje kupić papę termozgrzewalną modyfikowaną "Standard Werner" ktoś jej używał, po prostu nie chce się naciąć na jakiś bubel
    i mam jeszcze jedno pytanie papę kładziemy posypką na dół czy do góry i czy folie zrywamy z papy.

    przepraszam jeżeli ktoś uważa że to są jakieś głupoty czy nawet podstawy które wszyscy powinni znać, ale chce zrobić wszystko samemu i to jeszcze pierwszy raz.

  12. #572

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę o podpowiedź jakiej grubości i szerokości deski powinnam kupić jak chcę zrobić pełne deskowanie dachu.

  13. #573

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianw3 Zobacz post
    mam okazje kupić papę termozgrzewalną modyfikowaną "Standard Werner" ktoś jej używał, po prostu nie chce się naciąć na jakiś bubel
    i mam jeszcze jedno pytanie papę kładziemy posypką na dół czy do góry i czy folie zrywamy z papy.
    przepraszam jeżeli ktoś uważa że to są jakieś głupoty czy nawet podstawy które wszyscy powinni znać, ale chce zrobić wszystko samemu i to jeszcze pierwszy raz.
    Ja kupiłem w zeszłym roku papę podkładową werner (chyba standard) modyfikowaną SBS, na osnowie poliestrowej, grubość chyba 3 albo 4 mm.
    Posypką piaskową ułożyłem w stronę słońca (piasek ma odbijac promienie UV), folii od spodu nie zrywałem i nie wiem po co ona jest, chyba do polepszenia zgrzewania palnikiem. Palnika nie używałem, przybita jest papiakami.
    Kilka cech jakie zauważyłem:
    -trochę się pofałdowała na dachu, ale moim zdaniem nie na tyle żeby się przejmować
    - piasek trochę spływa z deszczem, nie wiem czy to normalne (teraz kładę blachodachówkę i nie będzie mi już potrzebny)
    - włókna poliestrowe są wzdłuż papy, z tego powodu łatwo można ja przerwać rękami wzdłuż, ale w poprzek nie dałem rady.
    - kolega mający doświadczenie powiedział "na ch..j taką drogą kupiłeś"

    Papa przed zimą:


    Papa teraz (ślady na papie są od zjeżdżania na tyłku )

    i powiekszenie:
    Ostatnio edytowane przez netcom ; 27-07-2012 o 15:56

  14. #574

    Domyślnie

    dzięki netcom

    a czym najlepiej posmarować kontrłaty żeby nie mieć później jakichkolwiek problemów.
    jakimś masą bitumiczną co się kładzie na fundamenty czy jest coś specjalnego do pap?

  15. #575

    Domyślnie

    Witam mam pytanko ,na poddaszu na skosach wylałem strop źelbetonowy ,dach kryje blachodachówką, czy robić pełne deskowanie czy nie? prosze o argumenty za i przeciw

  16. #576
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edomek

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mam pytanko odnośnie deskowania.
    Mam dach kopertowy 30 st.
    Pokrycie będzie zrobione gontem.
    Rozstaw krokwi 90-100cm.
    Mam możliwość kupienia tanio plyty szalunkowej 21mm .
    Czy taka płyta może zostać użyta jako deskowanie??
    Jeżeli jest taka możliwość proszę o szybką odpowieź, muszę odpowiedzieć do jutra rano.

  17. #577
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stibdom
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    124

    Domyślnie

    witam,

    Zaimpregnowana więźba została ułożona ale niestety przez całą zimę była narażona na warunki atmosferyczne tj, deszcz, śnieg, mróź. Pytanie mam takie czy trzeba ją na nowo impregnować, a jeśli tak to jakim środkiem. za kilka dni cieśle założą płyty OSB 12mm

  18. #578
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał stiopek Zobacz post
    ...na skosach wylałem strop źelbetonowy ,dach kryje blachodachówką, czy robić pełne deskowanie czy nie?
    W Twoim przypadku nie ma takiej potrzeby. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #579

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    W Twoim przypadku nie ma takiej potrzeby. Pozdrawiam.
    Serdeczne dzieki za odpowiedz panie Andrzeju pozdrawiam.

  20. #580

    Domyślnie

    Przypadkiem trafiłem na ten temat ,takze w niedługim okresie czasu stanę przed wyborem deskowanie czy folia.

    Oczywiście rady dekarzy sa bardzo pomocne ale...czytając pierwsze strony tego watku odniosłem wrazenie ze ludzie w tym pędzie do przodu zapomnieli o logicznym mysleniu.

    Deskowanie dachu + papa to jest pokrycie dachu które spełnia parametry ...jak sądzę końcowego zabezpieczenia domu....po co więc na to daje się folie i dachówke?
    Skoro pokrycie dachówkowe na przecietny dach to 10-20 tysiecy i to ma robić za okładzinę estetyczną bez własciwosci szczelnego pokrycia...to test to jakiś bezsens.
    Po to stosuje sie specjalne folie i dachówki żeby mieć estetyczny i szczelny dach...a bicie desek i papy pod to to jakas bzdura,i wywalenie kasy w błoto.

    Teorie o ,,mocnym,, dachu to tez bzdura...bo więzba ma swoją ZAPROJEKTOWANĄ wytrzymałość i te deskowanie ani parzy ani ziembi...więc..?
    To tak jakbym kupił nowe opony do samochodu i oklejał je taśma żeby się za szybko nie ścierały

    Ja doskonale rozumiem ludzi którzy dmuchaja na zimne i kupuja sobie spokój ,ale idąc tym tropem to trzeba by w zyciu zabezpieczac podwójnie wszystko !...brak w tym jednak zdrowego rozsądku.

    Zasada jest prosta..skoro kupuje folię i dachówke to od producenta i wykonawcy wymagam szczelnosci takiego pokrycie to jego zadanie..jesli tej szczelnosci nie ma to to pokrycie chocby kosztowało miliony jest do niczego.

    Dalej już wchodząc w śmieszność ...a czemu zamiast desek i papy nie dawać tzw. ,,pierwszego krycia ,, np. karpiówka i podwójna folia i na to (nie wiem jak),naklejana folia do basenów i na to dachówka na wkręty,,......

Strona 29 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony