dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 76 z 84
Pokaż wyniki od 1.501 do 1.520 z 1668
  1. #1501

    Domyślnie

    Dziękuję Panie Andrzeju. Czy zakładając powyższy czas do krycia blachą przybijać na papę kontrłaty wzdłuż krokwi?

  2. #1502
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Papa powinna być skutecznie przymocowana więc kontrłaty lub odpady desek budowlanych w miejscu krokwi. Przy kryciu docelowym nowe kontrłaty. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #1503
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Mam następujący problem. Zdecydowałem się na pełne deskowanie płytami OSB-3 na pióro-wpust, które mają stronę lewą i prawą (tzn. na jednej stronie płyty jest napisane "This side down"). Oczywiście dekarze tego nie zauważyli lub o tym nie wiedzieli i jedną połać dachu odeskowali odwrotnie, tzn. "This side down" jest do góry. Na płytach będzie papa. Czy ma to jakieś znaczenie praktyczne, czy kazać im rozbierać...?

  4. #1504
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie ma to żadnego znaczenia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #1505
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź!

  6. #1506
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mateusz.C

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    144

    Domyślnie

    Panowie "deska szczytowa" przybili mi je juz na równo z krokwiami przed deskowaniem ...
    moim zdaniem zostało to poprostu na samym poczatku zrobie nie jak powinno ?? mało tego okazało sie , że sa nie takie jak chciałem.

    z tego co udało mi się wyedukować z forum to:
    deske szczytową przybija sie jako ostatnia razem z deską okapową ? deska okapowa podłożona klinkami do wysokosci kratki wentylacyjnej, kratka robi za ostatnią łate ??
    bo w moim przypadku nie wiem jak chcą to wykonać kontrłata na sam dól na deske szczytowa i co powstaja tam 2 szczeliny wentylacyjne ?? tak sie tez robi ??

    chce zeby to wygladalo tak.

    a na gotowo tak

    wydaje mi sie ze tutaj maja wysokość 40cm i grubosc 5cm teraz jak to zamówić żeby te w miejscu rynien byłe wyższe i o ile ... ? jak to później docelowo jest obrobione ??
    blacha gdzies wyginana na zamówienie ? i przykrywa cała ta deche ?? przecież ona popęka i ją powygina ...
    Ostatnio edytowane przez Mateusz.C ; 05-08-2018 o 16:42

  7. #1507

    Domyślnie

    Czy dobrze rozumiem, że na obu dachach na poniższych rysunkach przy deskowaniu wentylacja u góry ma być poprzez kalenicę? Szczególnie chodzi mi o ten pierwszy daszek z krótką kalenicą.




  8. #1508
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzyychoo

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Biała Podlaska
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień Dobry.

    Jestem w trakcie budowy dachu dwuspadowego z pełnym deskowaniem, papą i dachówką płaską.
    Wykonawca na moją prośbę rozciął w kalenicy otwór wentylacyjny i teraz twierdzi iż sama taśma kalenicowa wystarczy aby to uszczelnić. Wydaje mi się iż powinna być w tym miejscu przybita papa do kontrłat, tak aby uszczelnić to miejsce jednocześnie zapewniając odpowiednią wentylację.

    Proszę o pomoc w tej sprawie. Jak powinna wyglądać poprawnie zrobiona wentylacja w kalenicy?

  9. #1509
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie


    albo
    Ostatnio edytowane przez wojtf23 ; 06-08-2018 o 20:39

  10. #1510
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Sama taśma pod gąsiory nie wystarczy. Otwór w kalenicy powinien być przesłonięty folią lub papą po 20 cm na stronę. To przekrycie powinno być montowane w połowie grubości kontrłaty. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #1511
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mateusz.C

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    144

    Domyślnie

    zgrzewać papę na łączeniach pionowych, czy nie trzeba ??

  12. #1512

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtf23 Zobacz post

    albo

    Bardzo ładnie !!!

  13. #1513
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariober Zobacz post
    Bardzo ładnie !!!
    Rozumiem, że miałeś na myśli estetykę wykonania bo taki montaż przekrycia kalenicy nie jest poprawny. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #1514

    Domyślnie

    Panie Andrzeju, potwierdzi Pan lub zaprzeczy moim przypuszczeniom z posta #1508?

  15. #1515
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Rozumiem, że poddasze nieużytkowe a izolacja cieplna na stropie i krycie wstępne wykonane papą. To tak. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #1516

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Dziękuję.

  17. #1517
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzyychoo

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Biała Podlaska
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Rozumiem, że miałeś na myśli estetykę wykonania bo taki montaż przekrycia kalenicy nie jest poprawny. Pozdrawiam.
    Panie Andrzeju, rozumiem iż chodzi o to że przykrycie powinno być zamontowane w połowie grubości kontrłaty?
    Czym może skutkować zamontowanie przykrycia bezpośrednio na kontrłaty?

  18. #1518
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Zamontowanie przekrycia kalenicy tak jak jest pokazane na zdjęciu uniemożliwia wypływ na zewnątrz powietrza wentylującego pokrycie oraz powietrza wentylującego warstwę izolacji cieplnej. Oba te strumienie powietrza wypływają przez taśmę kalenicową pod gąsiorami. W przypadku gdy dachówka czy blachodachówka ma dużą falę to to powietrze przepłynie pomiędzy falą a łatą natomiast przy płaskiej dachówce zostanie całkowicie zablokowane. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #1519

    Domyślnie

    Otwór w kalenicy powinien być przesłonięty folią lub papą po 20 cm na stronę. To przekrycie powinno być montowane w połowie grubości kontr łaty. Pozdrawiam.
    To znaczy, że trzeba naciąć kontrę w połowie jej grubości 20 cm ok końca i tam wcisnąć papę/folię ? Dlaczego tak - chodzi o rozdzielenie strumienia powietrza na wentylację poszycia i ''wyciągnięcie'' wilgoci z poddasza ? A gdyby zastosować membranę wysoko przepuszczalną, to takie nacięcie kontry też jest konieczne ?

  20. #1520
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Folia wysokoparoprzepuszczalna przepuszcza parę wodną a nie powietrze dlatego też powinna być montowana w połowie grubości kontrłaty. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 76 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony