dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 78 z 84
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.560 z 1668
  1. #1541

    Domyślnie

    Będzie rozcięcie w kalenicy, tak jak wielokrotnie Pan opisywał. Podchodzę więc do tego, że skoro jest wylot, to powinien być i wlot, aby zachodziła wentylacja deskowania. Pytanie czy między każdą krokwią? Bo te mają 3-4m długości i wychodziło by mi jakieś 50 takich wlotów.

  2. #1542
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro połacie dachu nie są ocieplone to jest duża kubatura gdzie powietrze może się mieszać. Przez szczelinę wentylacyjną w kalenicy powietrze wleci i wyleci. 4 wloty powietrza w zupełności wystarczą. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #1543

    Domyślnie

    Tak, jest to strych. Dziękuję za odpowiedź.

  4. #1544
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Kolejna zagwozdka w temacie pełnego deskowania wiązarów - dostałem dziś ofertę i zdziwiła mnie ilość desek o ponad 100m2 większa niż powierzchnia dachu.
    Powód - deskowanie naprzemienne, zalecane.
    Nie wiem jak to dokładnie wygląda (*) ale czy przy takiej metodzie aż tyle jest odpadów?
    (*) przy foliach piszą że to montaż od lewej do prawej i prawej do lewej

  5. #1545
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Deskowanie na mijankę nie powoduje zwiększenia ilości odpadów. Gdyby Twój dach miał 1000 m2 to może te 100 m2 byłoby do przyjęcia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #1546
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Odpuszczam deskowanie, nawet te zwykłe, nie na ową mijankę - bo cenowo mam zbliżone do płyt OSB 18mm.
    O spinkach H wiem, pozostał dylemat jakie wkręty czy gwoździe. Coś szczególnego, na co zwrócić uwagę w tym temacie Panowie polecacie ?
    Na OSB wytypowałem trzy papy podkładowe W..r super typ T S40, N....er Premium S40 lub S29. Zwracałem uwagę na sposób mocowania (gwoździe/palnik) i giętkość (-20stC) Dachówki będą w max 2-3mce na dachu.

  7. #1547
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wystarczy płyta OSB grubości 12 mm. Papa mocowana tylko w miejscach krokwi. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #1548
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Wystarczy płyta OSB grubości 12 mm. Papa mocowana tylko w miejscach krokwi. Pozdrawiam.
    Gdzieś tu wyczytałem, że warto też mocować gwoździami pod zakładką poziomą i dlatego szukałem papy z opcją mocowania mechanicznego. Przy moim kącie nachylenia dachu 22st raczej niekonieczne ?

  9. #1549
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Montuję po jednym gwoździu na każdej krokwi i zaraz po rozwinięciu montuje kontrłaty. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #1550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Wystarczy płyta OSB grubości 12 mm. Papa mocowana tylko w miejscach krokwi. Pozdrawiam.
    Lepiej dać płytę mfp czy deski?

  11. #1551

    Domyślnie

    https://drewnamoc.blogspot.com/2019/...nie-dachu.html

    zapraszam do czytania, deskować czy nie ? artykuł pomoże!

  12. #1552
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Lepiej dać płytę mfp czy deski?
    Deski. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #1553

    Domyślnie

    Witam, pytanie dotyczy wentylacji w okapie.
    Mam pełne deskowanie, rozcięcie w kalenicy, szczelina nad murłatą. Niedługo będę mieć montowaną podbitkę, rozważam drewnianą.

    #1. Wyczytałem, że wymagane jest 200cm^2 wlotu powietrza na 1mb okapu. Czy ma znaczenie jak mocowana jest podbitka? Tutaj (fot. 10) niby napisali, że jak jest równolegle do ziemi, to wentylacja może być rzadziej, ale jakoś temu nie ufam, tym bardziej, że na zdjęciu obok nie ma papy i deskowania tylko jakaś membrana czy folia.
    https://receptynadom.pl/przestrzen-m...wentylowana/2/

    #2 Okapu nad domem mam 10,8m a nad garażem ok. 7,1m. Czy faktycznie potrzebuję, aż 11 z jednej i 11 z drugiej kratek min. fi 150 (177cm^2)? Przy garażu 7 z jednej i 7 z drugiej?

    #3 Rozumiem, że ta wentylacja tylko przy dole (żółte koła), przy skosach już się nie daje (zielone koła)?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiezba.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	434018

    #4 Są jakieś w miarę tanie/trwałe/estetyczne sposoby wykończenia tego? Kratki z nierdzewki to by mnie wyszły kilka tysięcy. Wystarczą takie plastikowe?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kratka_plastik.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	434019

    Z góry dziękuję za pomoc.

  14. #1554
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ta wentylacja dotyczy tylko ocieplanych połaci dachu. Szczyty absolutnie nie. Taką szczelinę można wykonać przy desce okapowej lub przy ścianie bez potrzeby stosowania kratek. można również wprowadzić powietrze spod pokrycia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #1555

    Domyślnie

    Witam. Deskuje dach z wiazarow i mam problem ze zbyt krotkimi deskami. Deski sa takiej dlugosci ze brakuje ich po ok 5 cm aby laczyc je na krokwiach, czy powaznym bledem bedzie polaczenie desek w polach miedzy wiazarami? Deski maja 2.8m a od wiazara do wiazara jest 95cm a wiec gdybym chcial laczyc na wiazarach to z kazdej deski prawie metr bylby do wyrzucenia. Druga sprawa to czarny nalot na deskach, w warunkach jakie mamy obecnie wg tartaku nie da sie uniknac zeby deski w sztaplu nie czernialy. Raz juz wymieniali mi deski wlasnie ze wzgledu ze duzo bylo takich poczernialych. Przywiezli drugi sztapel i byl w miare czysly ale po tygodniu widze ze w tym sztaplu deski tez czernieja pomimo rozlozenia ich na 3 mniejsze i przelozeniu przekladkami. Co zrobic z tymi deskami?czy mozna przybijac taki material na dach czy nie przejdzie to na drewno wiazarow i pp czasie nie oslabi konstrukcji?
    Pozdrawiam

  16. #1556
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Sinica to wada estetyczna. Deski powinny być obustronni9e impregnowane. Możliwe jest wykorzystanie tych desek na poszycie krycia wstępnego ale trzeba je montować naprzemiennie i od spodu podłożyć deskę w miejscu łączeń. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #1557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Sinica to wada estetyczna. Deski powinny być obustronni9e impregnowane. Możliwe jest wykorzystanie tych desek na poszycie krycia wstępnego ale trzeba je montować naprzemiennie i od spodu podłożyć deskę w miejscu łączeń. Pozdrawiam.
    Deski kupilem z tartaku jako impregnowane. Widzialem ze impregnuja je metoda zanurzeniowa. Czy w takim przypadku po impregnacji moze tez pojawic sie sinizna czy byla ona juz przed impregnacja? Chyba ze ten ich impregnat to sama woda .

  18. #1558
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Na mokrych deskach sinizna może pojawić przed jak i po impregnowaniu. Jest ona skutkiem zaparzenia desek przy dużych temperaturach powietrza. Nie jest to wada konstrukcyjna drewna. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #1559

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Na mokrych deskach sinizna może pojawić przed jak i po impregnowaniu. Jest ona skutkiem zaparzenia desek przy dużych temperaturach powietrza. Nie jest to wada konstrukcyjna drewna. Pozdrawiam.
    Czy w takim przypadku warto jeszcze raz zaimpregnowac deski po przybiciu na dach czy od razu na to papa?

  20. #1560
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie wiem jaki środkiem były impregnowane deski? Tartak powinien dać certyfikat na impregnację. Można zakrywać ale jeżeli pogoda pozwoli zostawiłbym je nieprzykryte na 2~3 dni aby się owiały. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 78 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony