dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurek_Poznan
    Od 3 lat buduje z Panem Darkiem Gronowskim.

    Jurek z Poznania

    To jest najlepsza rekomendacja
    Wielu by stchórzyło, gdyby mieli dostatecznie dużo odwagi

  2. #22

    Domyślnie

    zapędzili ,,chłopa w kozi róg"
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pico71

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    To mój pierwszy wpis na forum i wszystkim sceptykom, którzy będa posądzali mnie o pisanie na zlecenie podaję adres wybudowanego przez Dagabud pawilonu; Swarzędz narożnik ulic Tysiąclecia i Nowowiejskiego, zapraszam do oglądania i wynajmu.
    Budynek ten Dagabud realizował od samych fundamentów. W tej chwili jestem na etapie wykańczania wnętrz. Jedyna rzeczą jaką zleciłem innej firmie to ocieplenie budynku, w Dagabudzie nie gwarantowali, że zdążą przed mrozami. Fachowcy polecani przez pana Gronowskiego są prawdziwymi fachowcami, a szczególnie mogę polecić ekipę murarzy, instalatorów wod- kan-gaz i cieśli. Cieśla to arcymistrz. Niestety nie skorzystałem z ekipy dociepleniowców i szczerze tego żałuję, to jedyny niesatysfakconujacy mnie detal budynku.
    Do Dagabudu nie trafiłem przypadkowo bo kilka lat wcześniej firma ta wybudowała dla mnie dość spory budynek handlowy na działce z ciężkimi warunkami gruntowymi. Budynek ten mam teraz zamiar rozbudować i też zapewne skorzystam z usług Dagabudu.
    Reasumując, ja jestem zadowolony, fachowcy są godni polecenia, a towar na budowie byl na czas.
    Pozdrawiam forumowiczów.

  4. #24

    Domyślnie

    Najwidoczniej szef firmy mysli nie wazne jaki kontekst wazne by nazwe mojej firmy wymieniono nascie razy...i loguja sie zuczki peirwszyraz by fałszywe świadectwo dać
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Dagabud. Na pytanie czy maja transport i dowoza materialy na budowe otrzymalem odpowiedz, ze tak ale tylko jak zakupie w Dagabud Przez mysl by mi nie przeszlo kupic w LEROYU i u nich wolac o transport

  6. #26

    Domyślnie

    Byłem u własciciela firmy Dagabud rozmawiać o wycenie kosztu budowy pewnego projektu. Przy mnie dzwonił do biura projektowego we Wrocławiu załatwiając projekt. Obiecał, ze w ciągu tygodnia przedstawi wycenę. To było latem zeszłego roku. Do dzis sie nawet nie odezwał

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Może mnie ktoś oswieci
    Ludzi na forum przybywa. Logują się nowi. I nagle przybywanie rośnie w postępie geometrycznym, gdy pojawia się wątek, że coś nie tego.
    Nie mogę pojąć, jakim to sposobem szczęśliwi inwestorzy korzystający z usług w/w firmy tak natychmiast wyczaili ten wątek...i natychmiast się zalogowali aby swoim szczęściem się z nami podzielić.
    Któryś tam zmysł, telepatia... a może ja o czymś nie wiem?

  8. #28

    Domyślnie DAGABUD PACZKOWO

    WITAM! ZARAZ PO KUPNIE DZIAŁKI UDAŁEM SIĘ DO FIRMY DAGA BUD PO KRÓTKIEJ ROZMOWIE Z WŁAŚCICIELEM FIRMY ZLECIŁEM ZAŁATWIENIE WSZELKICH FORMALNOŚCI Z POZWOLENIEM NA BUDOWĘ (OD WARUNKÓW ZABUDOWY POPRZEZ KUPNO PROJEKTU, MEDIA DO POZWOLENIA NA BUDOWĘ) JESTEM BARDZO ZADOWOLONY Z WYKONANEJ USŁUGI SZYBKO ORAZ SOLIDNIE (WIELE DOBRYCH RAD ZE STRONY PANA GRONOWSKIEGO) GORĄCO POLECAM

  9. #29

    Domyślnie

    Tak sobie myślę, że ten wątek więcej mówi o wzmiankowanej firmie i sposobie jej działania, niż się wydaje...

    Jeśli firma jest z Paczkowa, mieliby na moją budowę pewnie niewiele więcej jak kilometr. Ale teraz nawet wołami mnie do nich nie zaciągną.

    Ponoć nawet (a może zwłaszcza) oszukiwać trzeba umieć ;)

  10. #30

    Domyślnie

    a ja jestem zadowolony z HURTOWNI Dagabud. Ceny nie są najniższe, ale jako klient, do którego z Paczkowa jest kilka kilometrów załatwiałem od czasu do czasu materiały "na zapalenie płuc" i nie było problemu zeby za godzinę czy dwie były na budowie. Z płatnościami też pyło elastycznie i regulowałem raz w miesiacu. Zaznaczam, że z Dagabudu brałem duperele a nie materiał na całą budowę. Co do budowania przez Dagabud powiem szczerze, że nie chce mi się zatrzymywać przy działkach, gdzie stoi tablica "tu buduje Dagabud" żeby popatrzeć i przede wszystkim pogacać. Widzę jednak, że domy rosną w tempie porównywalnym do tych, gdzie takowa tablica nie stoi. Do sypialni jednak nikomu nie zaglądam więc o jakości współpracy się nie wypowiem .
    Ale wątek ciekawy, ciekawy
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alex9999

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    mój pierwszy post tu więc relax, nie krzyczeć proszę. Szukając firmy do budowy domu trafiliśmy na DAGABUD czyli Gronowskiego z Paczkowa. Opinie w internecie były pół na pół czyli generalnie nic innego niż w większości przypadków. Zaryzykowaliśmy, zabawa z nim zaczęła sięw czerwcu czy maju nawet 2009 i trwa do teraz i powiem szczerze, że mam mocno mieszane uczucia.

    najpierw argumenty na tak:
    1. ceny w ofertach w miarę dobrze wyglądają
    2. w trakcie prac nie zawracają dupy telefonami, że się im gwoździe skończyły
    3. w jednym miejscu ludzie od wszystkich prac: ich ekipy albo współpracujący i szczerze można powiedzieć, głównie dobrzy
    4. wykonawcy dobrzy, Maciej od murów bardzo fajny gość, Kruszyna dekarz też ok., Adam od elewacji ok., Tadziu od wewnętrznych już gorzej, jacek na ociepleniu i gipsach okej jak najbardziej, Zdzichu od instalacji vel Kolanko miszczu, Adam elektryk - polecać
    5. zastrzeżeń do używanych materiałów i wykonanych prac jest mało
    6. jak już się wezmą do roboty to jadą ostro, szybko, wchodzi od razu spora ekipa i jadą

    Argumenty na nie:
    1. nic nie jest problemem, wszystko się da zrobić. Gronowski nie widzi nigdy w niczym żadnych problemów. Z zapominaniem o tym, do czego się zobowiązał też nie widzi problemów
    2. terminy ustalone możecie sobie schować w kieszeń, w pierwszym etapie pół roku obsuwy w drugim (jak na razie) m-ce i zero skruchy, tak powinno być, co się Pan dziwi? rozpoczęcie prac np. zgodnie z terminem (zdjęli humus) a potem przez 4 tygodnie na budowie nie było żywego ducha - ale zaliczkę wpłać bezwzględnie przed terminem rozpoczęcia robót... ale potem obsuwa to wina pogody...
    3. jak ty się spóźnisz z czymś o tydzień (udostępnienie placu, dostarczenie projektu czy zapłacenie faktury) to uzasadnia obsuwe terminu o trzy miesiące
    4. Gronowski zachowuje się bezczelnie, nie trzyma się umów, ustaleń, zapomina o wszystkim oprócz wystawiania faktur i dodawania na niej pozycji nie wykonanych - NIGDY nie płaććie żadnej faktury bez jej dokładnego sprawdzenia, średnio o 10% za dużo jest na każdej. w skali całej budowy to jest wszak średniej klasy auto... chyba że Wam to wisi
    5. to że masz umowę niewiele znaczy, bo on jej nie czyta, mimo że podpisuje - robi to co uważa za stosowne. masz w umowie wpisane np. wystawienie FV po odbiorze i przesłanie atestów? dostaniesz fakturę nim skończą, bez żadnego odbioru i atestów i telefon zaraz gdzie kasa a na pytanie a odbiór i atesty usłyszysz co? Patrz punkt pierwszy: nie ma żadnego problemu, już każę Kasi przygotować... i do następnego przypomnienia sie.

    Generalnie tak, ceny są dobre i opłacalne jeśli będziecie pilnować tego, co on próbuje "podrzucić" do każdej faktury. WYkonanioe jest ok. ale zdecydowanie odradzam jego człowieka jako kierownika budowy, jesli to oni buduują - sam siebie będzie kontrolował... uważaj.... wykonawcy w większości sa kompetentni. Podsumowując: nie odradzam firmy ale współczuję kontaktów z Gronowskim, bo jak ja mam z nim gadać to żałuję, że najpierw połówki nie machnąłem ...trzeba mieć swiadomość, że "na tej budowie Wersalu już nie będzie", bo rozmowy z DG nie należą do miłych, generalnie - Ty swoje a on swoje, i nie ma problemu. budują dobrze tylko trzeba ich pilnować.

    miłego budowania, ja na szczęście za miesiąc/półtora konczę swą przygodę z Gronkowcem i kolejny dom będę budował pewnie z częścią jego wyonawców ale napewno nie z nim.

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robak45

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    5

    Domyślnie Dagabud

    Witam wszystkich
    Pierwszy raz piszę na forum, chcę powiedzieć swoje zdanie o firmie z Paczkowa, bo wiem jak trudna jest decyzja komu powierzyć budowę domu. Dom buduje mi Dagabud. . Wybraliśmy tą firmę, mimo, ze znajomi nam to odradzali. Dokonaliśmy takiego wyboru, bo jak napisał alex9999 są solidni , budują szybko i fachowo i z bardzo dobrych materiałów - to trzeba przyznać. A przy tym ceny nie są najgorsze, znalazłam firmy, które nasz dom zbudowałyby taniej (nie wybraliśmy ich ze względu na znaczną odleglość) ale tez takie, które budują drożej . Jak dotąd koszty (faktury) są w ustalonej wysokości. Terminy tez są dotrzymywane, czasem zaskakuje nas tempo prac. Oczywiście mamy świadomość, że na nas zarabia, ale taki jego zawód. My nie mamy czasu na szukanie fachowcow , dogadywanie z nimi cen i terminow, pilnowanie ich , zakup materiałow, itp. - od tego jest p. DG i robi to doskonale. Gdybyśmy chcieli budować sami, to ktoś z nas musiałby zwolnić się z pracy i być na budowie - byłoby wtedy znacznie taniej. Odniosę się jeszcze do bezpośrednich kontaktów z p. DG - MY NIE MAMY ZADNYCH PROBLEMÓW ANI UWAG. Tu nie zgadzam się z alex9999. Pamiętam jak poszliśmy pierwszy raz do DAGABUD. Znajomi uprzedzali nas i nastawili, ze p. DG ma specyficzny sposób prowadzenia rozmów. Jakież było nasze zdziwienie gdy okazało się że jest normalnie - miło i sympatycznie. Ogólnie: nie wiem jak będzie ale na razie jest dobrze i jak dotąd nie żałujemy swojego wyboru - czego wszystkim życzę.

  13. #33

    Domyślnie

    Witam

    Jestem nowym użytkownikiem forum i mam pytanie jak wygląda współpraca z Dagabud na chilę obecną tj. 2010/2011 i jakie są ceny materiałów w tym składzie??

    Pozdrawiam i czekam na jakieś info
    Dzieki
    Damy rade albo nie

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rafal Budowniczy

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakieś bardziej aktualne doświadczenia ze współpracy z firmą Dagabud i p. Gronowskim? Chodzi mi głównie o jakość, terminowość wykonywanych prac.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adam1982

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    163

    Domyślnie

    cześć, odnośnie dagabud w formie komentarza dodam że Pan Dariusz przygotował najbardziej szczegółową ofertę z podziałem na etapy i ilość potrzebnego materiału ze wszystkich ofert jakie otrzymałem (kilka stron A4), a wysłałem prośbę o wycenę budowy SSO do kilkunastu wykonawców, cena końcowa również była atrakcyjna bo znalazł się w pierwszej trójce,
    Ostatecznie wybrałem innego wykonawcę ale tylko z tego względu że dagabud ma sporo negatywnych opinii na tym forum.
    Gdybym wybierał wykonawcę nie przeglądając tego forum to prawdopodobnie zdecydowałbym się na dagabud.
    pozdrawiam
    Adam

  16. #36
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rafal Budowniczy

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam1982 Zobacz post
    cześć, odnośnie dagabud w formie komentarza dodam że Pan Dariusz przygotował najbardziej szczegółową ofertę z podziałem na etapy i ilość potrzebnego materiału ze wszystkich ofert jakie otrzymałem (kilka stron A4), a wysłałem prośbę o wycenę budowy SSO do kilkunastu wykonawców, cena końcowa również była atrakcyjna bo znalazł się w pierwszej trójce,
    Ostatecznie wybrałem innego wykonawcę ale tylko z tego względu że dagabud ma sporo negatywnych opinii na tym forum.
    Gdybym wybierał wykonawcę nie przeglądając tego forum to prawdopodobnie zdecydowałbym się na dagabud.
    pozdrawiam
    Adam
    Cześć, dziękuję za komentarz. Mam pytanie czy mógłbyś zdradzić od jakich firm otrzymałeś wycenę i które z nich znalazły się z Twojej pierwszej trójce? Byłbym wdzięczny za informację tutaj na forum lub na priv.
    Pozdrawiam,
    Rafał

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adam1982

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    163

    Domyślnie

    hej, podeślę za moment na priv

  18. #38
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agnes81

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-431
    Posty
    1

    Domyślnie

    Pana Gronowskiego ratują dość "solidne" ekipy podwykonawcze bo sam jest człowiekiem nieterminowym, niesłownym niekiedy chamskim i cynicznym. Był kierownikiem budowy - przez ponad dwa miesiące nie można było doprosić się o zakończenie wszystkich wpisów w dzienniku budowy.
    Nie odbierał telefonów albo był na wakacjach kazał przesyłać do siebie sms'y. Trwało to tygodniami. Nie przypominam sobie, żeby łaskawie "odwiedził" naszą budowę będąc jej kierownikiem i zgarniając za to pieniądze. Ogólnie dom powstał bez większych problemów ale to zasługa ciągłej kontroli mojego męża.

  19. #39

    Domyślnie

    Zdaje się, że teraz Dagabud uderza bardziej w deweloperkę. Kupują atrakcyjne działki pod domy jednorodzinne i budują na nich... bliźniaki oczywiście.
    Właśnie siedzimy sobie z żonką przy kawce i zastanawiamy się nad pewnym fenomenem. Otóż jeden z takich bliźniaków powstał w Gowarzewie, dokładnie w miejscu, przez które przebiegać będzie Północno-Wschodnia Obwodnica Poznania. Teraz pojawiła się tablica "Na sprzedaż". Nowi właściciele będą zachwyceni, jak ich za kilka lub kilkanaście lat wywłaszczą i zburzą chaty. Normalnie, cuda na kiju. Nic, tylko kupować popcorn bo zapowiada się pasjonujący dreszczowiec sądowy.

  20. #40

    Domyślnie

    Jakieś doświadczenia z Dagabud ostatnio mieliście? Zastanawiam się czy nie wziąć ich do budowy domu. Słyszałem że mają dobre ceny, a kierownik zadowolony z fachowców. Natomiast po moich doświadczeniach z szefem tej firmy który załatwił sprawy administracyjne to nie wiem czy chce dalej brnąć w usługi tej firmy.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony