dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 318
  1. #41
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Systemy kumulacyjne z paleniskami szamotowymi typu BIOPALENISKA oraz HYPOCAUSTUM z zastosowaniem odpowiednich palenisk piecowych wykonuje . W ofercie posiadam odpowiednie paleniska do ZAMKNIĘTYCH zabudów bez cyrkulacji powietrza , do łączenia z systemami kanałów kumulacyjnych lub krążków bezpośrednio nad paleniskiem. Paleniska posiadają moce regulowane w zakresie 2-12kW , bezpośredni pobór powietrza do spalania z poza pomieszczenia oraz jako opcję automatyczną regulację palenia . Ceny palenisk od 994 Euro .
    Darek B

  2. #42
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Darek B

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a jakby zrezygnowac z tego poejmnosciowego szamotu taylko zrobic 2 wezownice na powietrze i jedna grzac CWU a druga CO oczywiscie przez jakis wymiennik? I jeszcze jedno taka wezownica musi miec gdzies wejscie powietrza prawda? no i ile taka wezownica bedize kosztowac oczywiscie wraz z doprowadzeniem do kotlowni?

  4. #44

    Domyślnie i

    o tym się mówi właśnie

    ponoć sprawność przekazania do bufora powietrze woda bedzie mała

    adamie
    a co gdyby zrobić nawiew na PC tą mini i ona z dużą sprawnościa przeniesie wodę do bufora?
    Fido/Fidox - Robert Kucia
    www.iQhome.eu
    www.AleWygodnie.pl

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie


    Sorry
    Zgubiłem się i nie trybię...
    Możesz prościej?
    Adam M.

  6. #46

    Domyślnie i

    jak móiłem chyba zrobię schiedla z tym nieszczęsnym wpięciem z kolana - nad stropem

    ale mi chodzi o to że wspominałeś że jest taka mini pompa ciepła (powietrze woda) -
    może da się ją tak skonstruowac aby odbierała ciepło nawiewane z nad kominka i potem wpompowywała do bufora?
    Fido/Fidox - Robert Kucia
    www.iQhome.eu
    www.AleWygodnie.pl

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Proponujesz, żeby powietrze o temperaturze około 120stC chłodzić pompą ciepła do około 0stC i "zassane" do gazu w tej pompie ciepło transportować do skraplacza, gdzie ogrzeje wodę, która ogrzeje bufor do jakichś 80stC?

    Można.
    Tylko po co? Temperatura już jest. Tronsformatora temperatury (pompy ciepła) bym już nie dawał.

    Technicznie- do wykonania.
    Adam M.

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    o, w necie takie cos znalazlam (www.grum.pl) nazwali to w gazecie wlasnie hypokaustum
    nie cierpię oszustów

  9. #49

    Domyślnie

    Nawet dokładnie coś takiego stoi w ich firmie w Poznaniu, może kolory trochę inaczej wyglądają, ładniej. Nawet dotykałem to cudo, gdzieś tak ok.75C na obudowie ale bynajmniej nie parzy. Firmy nie polecam, wg właściciela najlepiej jakby budować kanały z materiałów firmowych (ortner), czytaj b.drogich, wkład oczywiście tylko brunner. Temu panu zdunowi najlepiej coś zaproponować klientowi jak dom już stoi, na rysunki jakoś nie chiał nawet spojrzeć
    Bardzo ciężko mi się rozmawiało
    Ja osobiście nie polecam
    Raf

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomek.dr

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Dobrze!
    To maleństwo podobne do kulerrka na procku kompa (mają po srednio 500m3/godz). Da se radę i weźmie tak może z 5W. Niechby i 8W.
    Adam M.
    Czy nie ma tu pomyłki. Przecież w rurze kanalizacyjnej o średnicy 200 dla 500m3 uzyskamy prędkość ok 4m/s, to dla 50 będzie 4*4*4m/s=64m/s. Czy rzeczywiście kulerek od procka przewali tyle powietrza. Hałas byłby nie do wytrzymania.

  11. #51
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Pierwszą firmą promującą swoje wkłady piecowe na naszym rynku był Brunner . Niestety te niemieckie paleniska , zresztą bardzo udane , mają również niemiecką cenę która w połączeniu z kanałami austriackimi jest trudna do przełknięcia przez wielu klientów. Na szczęście nie są to jedyne paleniska tego typu dostępne na naszym rynku. Kanały szamotowe są alternatywą dla KMS a w porównaniu ceny to istny nokaut . Proponowane przez nas paleniska są opracowane z myślą o zabudowach typu hypokaustum , wykonane są oczywiście z materiałów o niebo lepszych od zwykłych wkładów kominkowych tak aby "nie rozpłynęły się " gdy brak wentylacji . Zwykłe wkłady kominkowe z reguły wymagają chłodzenia odpowiednio wielkimi kratkami i zmniejszenie powierzchni kratek jest najczęstszym powodem do nieuznania reklamacji . Darek B www.kafle-kominki.pl
    Darek B

  12. #52

    Domyślnie i

    spartherm zamiast Hipokaustum proponuje MAGNATHERM - to sypka materia lub kamienne płytki które bardzo długo się nagrzewają - buduje się nad kominkiem obudowe którą zasypuje się tym M

    z badań Spartherma wynika że paląc 6 godzin w kominku po jego wygaśnięciu następuje oddawanie przez ten magnatherm prz 4-5 godzin z mosą 3-4 kW
    Fido/Fidox - Robert Kucia
    www.iQhome.eu
    www.AleWygodnie.pl

  13. #53
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Opisany system spartherma ma do hypocaustum tyle co mleko do mlecznej drogi. Jest to system oddający ciepło przez ruch powietrza a nie promieniowanie. Hypokastum to przede wszystkim palenisko o bardzo wysokiej temperaturze spalania [ czytaj wysoka ekonomia paleniska] plus masa kumulacyjna magazynująca i oddająca ciepło w formie promieniowania. Podobne systemy do tego z zasypka posiada jeszcze kilka firm ale jest to tylko dodatek do systemu powietrznego.
    Darek B

  14. #54

    Domyślnie

    Witam,

    nie jestem pewien jak to się ma do dyskusji ale może się przyda:

    http://www.stove.ru
    Z pozdr, Filo.

  15. #55

    Domyślnie i

    generalnie u mnie coś takiego jak powyżej mołgoby być jedną komore robie na parterze a drugą na piętrze
    Fido/Fidox - Robert Kucia
    www.iQhome.eu
    www.AleWygodnie.pl

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    "Ile" różni się cegła szamotowa od zwykłej?
    Chodzi mi o porównanie liczbowe akumulacyjności itp.
    Wydaje mi się, że dużej różnicy nie ma.
    Może ktoś się już przez ten temat przedarł.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  17. #57

    Domyślnie

    am00,
    Weź do ręki obie cegły, wtedy będziesz wiedział więcej...
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygmor
    am00,
    Weź do ręki obie cegły, wtedy będziesz wiedział więcej...
    Prosiłem o dane liczbowe, a nie subiektywne odczucia. Bo jakoś nie mogę uchwycić w czym tkwi fenomen szamotu i jego przewaga nad kamieniem i cegłą.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  19. #59
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Na zdolności do pracy w wysokich temperaturach do np 1350 st C oraz do kumulowania ciepła . Dodatkowo łatwości formowania i obrabiania . Jeśli to mało to zaproponuj coś innego do np pieców hutniczych , elektrociepłowni etc. Czy kamienie lub zwykła cegła zdałyby tam egzamin ? Darek B www.kafle-kominki.pl
    Darek B

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Darku B.

    Nie mówimy tu o piecach hutniczych, tylko o hypokaustum gdzie gorące powietrze nie ma więcej niż 300 stopni. W kominie z cegły tez się sadza może zapalić, więc chyba 1000 stopni wytrzyma. Bardziej chodzi mi o porównanie akumulacyjności np. w kW/kg/deg, chociaż wątpię, czy zależność jest liniowa w odniesieniu do różnicy tempertatur.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony